Šaunus J. Valančiūno gimtadienis: lietuvis išgelbėjo „Raptors“

Antrosios NBA Rytų konferencijos pusfinalio rungtynės tarp „Toronto Raptors“ ir „Miami Heat“ komandų dar kartą parodė, kad ši serija bus viena karščiausių atkrintamosiose varžybose. Kaip ir pirmajame mače prieš dvi dienas, taip ir šį kartą Toronte prireikė pratęsimo. Tačiau skirtingai nei pirmajame mače, šį kartą laimėjo „Raptors“.

J.Valančiūnas svarbiausiais momentais žaidė labai naudingai.<br>„Getty Images“/ „Scanpix“ nuotr.
J.Valančiūnas svarbiausiais momentais žaidė labai naudingai.<br>AP nuotr.
Rungtynių Toronte akimirka.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (17)

May 6, 2016, 5:42 AM, atnaujinta May 26, 2017, 11:34 AM

O vieną svarbiausių vaidmenų šiose rungtynėse suvaidino šiandien 24-ąjį gimtadienį švenčiantis J.Valančiūnas – lietuvis svarbiausiais momentais žaidė kaip tikras lyderis ir padėjo „Raptors“ komandai nugalėti varžovus 96:92 (29:19, 19:22, 15:24, 23:21, 10:6). Toronto klubas išlygino serijos rezultatą iki keturių pergalių 1:1.

Lietuvis per tris kėlinius pelnė vos keturis taškus, tačiau blykstelėjo ketvirtajame kėlinyje, kai pelnė 9 taškus ir labiausiai prisidėjo prie to, kad varžovus besivejanti „Raptors“ komanda (70:77) persvertų rezultatą (82:80).

Bet per pagrindinį laiką išsigelbėjo svečiai iš Majamio – rezultatą išlygino iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 10 sek. tritaškį pataikęs G.Dragičius.

Šeimininkai dar turėjo vieną ataką, tačiau K.Lowry, kuris pirmojoje serijos dvikovoje beprotišku metimu nuo vidurio aikštės išplėšė pratęsimą, šį kartą nebuvo taiklus – tolimas jo metimas aidint sirenai tikslo nepasiekė (86:86).

Papildoma mačo atkarpa buvo neįtikėtinai įtempta ir atkakli – ekipos sunkiai rinko taškus, o vienas naudingiausių komandoje ir vėl  buvo lietuvis J.Valančiūnas – vidurio puolėjas blokavo H.Whiteside'o metimą, netrukus pridėjo dvitaškį ir „Raptors“ pajudėjo į priekį (90:86).

Svečiai toliau šaudė pro šalį, gynyboje vėl blykstelėjo J.Valančiūnas, perėmęs kamuolį, o „Raptors“ po D.Carrollo baudų metimų jau buvo šalia pergalės 92:86.

Svarbiausiu metu subyrėję „Heat“ krepšininkai pirmuosius pratęsimo taškus pelnė iki mačo pabaigos likus vos 23 sek., tačiau L.Dengo dėjimas tebuvo menka paguoda.

Likus žaisti 22 sek. „Raptors“ jau turėjo 6 taškų persvarą, todėl D.Wade'o tritaškis nepadėjo išsigelbėti svečiams iš Floridos.

J.Valančiūnas per 38 žaidimo minutes pelnė 15 taškų (7/9 dvit., 1/2 baudų), atkovojo 12 kamuolių, atliko du rezultatyvius perdavimus, perėmė tris kamuolius, blokavo varžovo metimą, du kartus suklydo ir kartą prasižengė.

Lietuvis raumenis parodė tada, kai labiausiai reikėjo komandai – per ketvirtąjį kėlinį ir pratęsimą pelnė 11 taškų ir atkovojo 7 kamuolius.

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje žaidė D.Carrollas, pelnęs 21 tašką. D.DeRozanas (8 atk. kam.) pridėjo 20, K.Lowry (6 rez. perd.) 18 (7/22 metimų), T.Rossas – 10.

Šiose rungtynėse „Raptors“ krepšininkai labai prastai metė nuo baudų metimo linijos – tikslą pasiekė 14 metimų iš 26 (53 proc.). Tačiau šeimininkus gelbėjo drausmė – jie suklydo tik 9 kartus, tuo tarpu „Heat“ ekipa – 21.

Majamio komandai G.Dragičius (4 rez. perd., 4 kld.) pelnė 20 taškų, D.Wade'as (6 atk.kam., 5 kld.) ir J.Johnsonas po 17, tiesioginis J.Valančiūno oponentas H.Whiteside'as (13 atk. kam.) 13, L.Dengas 12.

Dabar serija keliasi į Majamį – trečiasis mačas vyks šeštadienį.