Dar vieną dramą laimėjęs „Juventus“ pateko į LKL pusfinalį

„Juventus“ iššvaistė galimybę baigti seriją namie.<br>M.Kulbio nuotr. iš archyvo.

May 7, 2016, 5:35 PM, atnaujinta May 26, 2017, 7:46 AM

Paaiškėjo paskutinis Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalio dalyvis. Po atkaklios kovos pergalę iškovojo ir seriją 3:2 laimėjo Utenos „Juventus“ krepšininkai, šeštadienį svečiuose 83:79 (19:16, 28:24, 18:20, 18:19) palaužę Prienų-Birštono „Vytauto“ pasipriešinimą.

Aukštesnę vietą LKL reguliariajame sezone užėmusią „Vytauto“ komandą eliminavę uteniškiai pusfinalyje susitiks su Kauno „Žalgiriu“.

Statistika.

„Vytautas“: V. Čepukaitis – 17, L. Kisielius – 17, Š. Vasiliauskas – 16, G. Sirutavičius – 11.

„Juventus“: C. Lewis’as – 19, E. Želionis – 13, M. Linkevičius – 13, L. Samėnas – 11, S. Kulvietis – 10.

Rungtynės.

Ketvirtas kėlinys. „Vytautas“ – „Juventus“ 79:83 (16:19, 24:28, 20:18, 19:18)

Pirmoje kėlinio pusėje „Vytautas“ nuolat alsavo uteniškiams į nugarą, tačiau išsiveržti nesugebėjo. Įpusėjus ketvirčiui svečiai pirmavo trimis taškais – 69:72.

Į taiklius „Vytauto“ krepšininkų metimus taikliai atsakydavo ir uteniškiai. Po dramos rungtynių pabaigoje pergalę iškovojo „Juventus“ – 79:83.

Trečias kėlinys. „Vytautas“ – „Juventus“ 60:65 (16:19, 24:28, 20:18)

Utenos krepšininkai pelnė pirmuosius šešis ketvirčio taškus ir įgijo rekordinę persvarą – 53:40. Daugiausiai Vaido Čepukaičio pastangomis „Vytauto“ ekipa sumažino atsilikimą iki vienženklio. Per pusę kėlinio V.Čepukaitis pelnė 9 taškus, o švieslentėje degė skaičiai 49:55.

Likus žaisti dvi minutes po Š.Vasiliausko taiklių baudos metimų „Vytautas“ persvėrė rezultatą ir pirmąkart išsiveržė į priekį (58:57). Vis dėlto „Juventus“ krepšininkai atsakė spurtu 8:2 bei ketvirtą kėlinį pasitiko pirmaudami 65:60. Antras kėlinys. „Vytautas“ – „Juventus“ 40:47 (16:19, 24:28)

Antro kėlinio pirmoje pusėje abi ekipos sunkiai rado kelią link varžovų krepšio. Per pustrečios minutės tiek „Vytauto“, tiek „Juventus“ krepšininkai pelnė po tris taškus.

Ketvirčio viduryje „Juventus“ į priekį timptelėjo Sauliaus Kulviečio ir Martyno Linkevičiaus tritaškiai, leidę įgyti dviženklį pranašumą – 32:20. Likusią kėlinio dalį A.Sireikos auklėtinių pranašumas svyravo ties 10 taškų zona. Ilgąją pertrauką ekipos pasitiko svečiams pirmaujant 47:40.

Pirmas kėlinys. „Vytautas“ – „Juventus“ 16:19

Susitikimo pradžia kur kas sėkmingiau klostėsi uteniškiams. Pirmąją kėlinio pusę svečiai laimėjo net 8:1. Po šalto dušo atsigavę „Vytauto“ krepšininkai ėmė artėti prie oponentų bei pasibaigus ketvirčiui turėjo jau tik trijų taškų deficitą – 16:19.

Serija. Visoje Prieno-Birštono ir Utenos komandų serijoje nugalėtojas paaiškėjo tik pačioje rungtynių pabaigoje. Pirmąsias rungtynes „Vytautas“ laimėjo 98:91, antrose ir trečiose atitinkamai 99:88 bei 66:65 stipresni buvo Antano Sireikos treniruojami uteniškiai, o ketvirtą dvikovą vėl laimėjo „Vytautas“ – 78:73.

Proga. Varžovų aikštėje laimėjusi „Utena“ turėjo galimybę triumfuoti 3:1, tačiau suklupo namie. „Be abejo, nereikia ieškoti kaltų. Nesusitvarkėme su savimi, savo nervais ir varžovais“, – po pralaimėjimo Utenoje sakė A. Sireika.

Istorija. Tarpusavyje LKL atkrintamosiose varžybose „Juventus“ su „Vytautu“ buvo susitikę du kartus. Abu kartus „sausu“ rezultatu triumfavo „Vytautas“: 2010-2011 m. mūšyje dėl bronzos 3-0 ir 2013-2014 m. ketvirtfinalyje 2-0.