J.Valančiūnas gavo traumą, bet ir be jo „Raptors“ įveikė „Heat“

„Aš niekada neprarandu vilties – net ir tuomet, kai man visi aplinkui sako kitaip“ – po rungtynių kalbėjo „Toronto Raptors“ treneris Dwaine'as Casey. Jo treniruojama Kanados komanda šeštadienio vakarą Majamyje parodė savo jėgą, tačiau prarado vidurio puolėją Joną Valančiūną. Galingai sužaidęs „Raptors“ svečiuose įveikė „Miami Heat“ 95:91 (23:19, 26:21, 19:28, 27:23) ir Rytų konferencijos pusfinalio serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 2:1.

„Raptors“ įveikė „Heat“ ir pirmauja serijoje, tačiau šeštadienį traumą patyrė J.Valančiūnas.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

May 8, 2016, 7:36 AM, atnaujinta May 26, 2017, 7:11 AM

Ketvirtosios serijos rungtynės Majamyje vyks pirmadienį. Lietuvos rinktinės žaidėjas itin galingai pradėjo mačą – įmetė 8 taškus ir atsikovojo 5 kamuolius. Jau atrodė, kad mūsiškis ir vėl bus nesulaikomas. Ketvirtąją kėlinio minutę įvyko incidentas tarp lietuvio ir Udonio Haslemo, kai pastarasis buvo nepatenkintas J.Valančiūno agresyvumu – amerikietis net parodė, kad lietuviui bus „šakės“, tačiau konfliktą apramino arbitrai.

Bet J.Valančiūnas, trečiajame kėlinyje sužaidęs beveik keturias minutes, gavo kojos traumą – jis sėkmingai apsigynė nuo Dwyane‘o Wade‘o atakos, bet leisdamasis ant parketo ir užsidirbo čiurnos traumą.

Aikštėje jis nebepasirodė, nors padedamas draugų atsistojo ir pats nužengė iki atsarginių žaidėjų suolo, o po to – į drabužinę.

Lietuvis per šeštadienio akistatą sužaidė 22 minutes, įmetė 16 taškų (7/12 dvit., 2/5 baud.), atkovojo 12 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, bet paskui dukart suklydo ir prasižengė. Teigiama, kad lietuvis bus registruojamas į ketvirtąsias rungtynes, tačiau galutinį verdiktą medikai praneš pirmadienį. Viena aišku – padaryta rentgeno nuotrauka neparodė jokių lūžių. J.Valančiūnas dvigubą statistiką surinko jau dešimtose NBA atkrintamosiose rungtynėse.

J.Valančiūnui patyrus traumą Toronto klubas pirmavo 55:42, o po trečiojo kėlinio rezultatas tapo lygus ties 68 taškų.

Lietuvį antrojoje mačo dalyje sėkmingai pakeitė Kyle'as Lowry. Jis iš viso pelnė 33 taškus ir sužaidė antras pagal rezultatyvumą karjeroje atkrintamųjų varžybų rungtynes. 29 taškus jis surinko antrojoje mačo pusėje.

Rezultatui esant 82:82, penkis taškus iš eilės pelnęs K.Lowry pastūmėjo svečius pergalės link. Šeimininkai į tai atsakė dviem dvitaškiais ir likus varžytis 52 sekundes „Raptors“ pirmavo 87:86.

Tuomet ir vėl pasižymėjo K.Lowry, bet tuo pat atsakė D.Wade‘as – 89:88.

DeMaras DeRozanas prie baudų metimo linijos neklydo ir atkūrė trijų taškų persvarą, o likus žaisti 16 sekundžių iš toli prametė Joe Johnsonas. Tai buvo lemiamas metimas, nes prasižengę šeimininkai nesulaukė D.DeRozano malonės  – du baudos metimai įtvirtino „Raptors“ pergalę.

„Mes čia atvykome ir iškovojome vieną pergalę, – sakė K.Lowry. – Tačiau čia atvykome ne dėl vienos pergalės.“

Majamio klube jaunystę prisiminė D.Wade‘as – pelnė 38 taškus, iš jų 18 surinko trečiajame ketvirtyje.

„Gaila, bet K.Lowry mums įsmeigė kelis durklus į nugarą. Nesitikėjome, kad taip bus“, – kalbėjo D.Wade'as.

„Raptors“: Kyle‘as Lowry 33 (6/11 dvit., 5/8 trit., 6/6 baud.), DeMaras DeRozanas 19, Jonas Valančiūnas 16 (12 atk. kam.).

„Heat“: Dwyane‘as Wade‘as 38 (9/19 dvit., 4/6 trit., 8/8 baud.), Goranas Dragičius 12, Joe Johnsonas 10.