Be Jono: lyderių neradęs „Raptors“ Majamyje krito po pratęsimo

Ketvirtosios NBA Rytų konferencijos pusfinalio serijos rungtynės – trečias pratęsimas. Taip klostosi „Toronto Raptors“ ir „Miami Heat“ serija. Pirmą kartą atkrintamosiose varžybose be traumuoto Jono Valančiūno žaidusi „Raptors“ komanda išvykoje 87:94 (21:25, 14:19, 27:16, 21:23, 4:11) nusileido „Heat“ krepšininkams, kurie serijos iki keturių pergalių rezultatą išlygino 2:2.

Majamio komandą į pergalę vedė D.Wade'as.<br>AP nuotr.
„Raptors“ treneriui D.Casey nepavyko rasto rungtynių lyderio.<br>AP nuotr.
„Heat“ ir „Raptors“ rungtynės.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (18)

May 10, 2016, 6:10 AM, atnaujinta May 26, 2017, 2:39 AM

Šeimininkai iki didžiosios pertraukos laikėsi priekyje ir turėjo 9 taškų pranašumą (44:35), tačiau Toronto krepšininkai galingai sužaidė trečiąją rungtynių atkarpą ir išsiveržė į priekį (60:54).

Likus žaisti 5 minutėms svečiai dar turėjo apčiuopiamą persvarą (79:72), bet D.Wade'o vedama „Heat“ ekipa paskutinėmis rungtynių sekundėmis sugebėjo pavyti varžovus. Likus 12 sek. iki ketvirtojo kėlinio pabaigos D.Wade'as rezultatyviu prasiveržimu išlygino rezultatą, o „Raptors“ nesurezgė taiklios atakos.

Pratęsimo metu jau dominavo „Heat“, leidę varžovams įmesti vos keturis taškus.

Majamio komanda į pergalę vedė vienas geriausių sezono rungtynių sužaidęs D.Wade'as, pelnęs 30 taškų (13/24 metimų) ir atkovojęs 4 kamuolius. J.Johnsonas ir G.Dragičius (6 rez. perd.) pridėjo po 15, L.Dengas (9 atk. kam.) ir J.Winslow po 9.

Toronto komandai vėl trūko lyderių indėlio. D.DeRozanas pataikė vos 4 metimus iš 17 ir pelnė 9 taškus, atkovojo tik tris kamuolius ir neatliko nė vieno rezultatyvaus perdavimo.

K.Lowry prametė visus 6 tritaškius, pataikė tik du dvitaškius iš 5, didžiąją dalį taškų rinkdamas baudų metimais. Jo sąskaitoje – 10 taškų, 7 atkovoti kamuoliai, 9 rezultatyvūs perdavimai, keturi perimti kamuoliai ir keturios klaidos. Mačą pagrindinis Toronto komandos įžaidėjas baigė anksčiau laiko, gavęs 6 asmenines pražangas.

Rezultatyviausiai „Raptors“ komandoje žaidė ne starto penkete rungtynes pradėjęs T.Rossas – 14 taškų. D.Carrollas pelnė 13 taškų, tiek pat – starto penkete J.Valančiūną pakeitęs B.Biyombo, kuris dar atkovojo 13 kamuolių.

Netektis susilpnino

Dar prieš šias rungtynes buvo daug svarstoma, kaip savo žaidimo strategiją dėl J.Valančiūno netekties keis „Raptors“ komanda. J.Valančiūnas savaitgalį susižeidė čiurną ir tikrai praleis visą seriją su „Heat“. Netekus pagrindinio centro, kuris iki šiol buvo stabiliausia Toronto klubo jėga puolime, „Raptors“ šansai žengti toliau smarkiai sumažėjo.

Per 10 atkrintamųjų rungtynių J.Valančiūnas vidutiniškai rinko 15 taškų, atkovojo 12,1 kamuolio ir blokavo 1,4 metimo. Dvikovoje su „Heat“ jo vidurkis netgi buvo didesnis – 18,3 taško ir 12,7 atkovoto kamuolio.

Iki šiol nė vienas iš J.Valančiūną keisti galinčių aukštaūgių neparodė, kad gali rungtyniauti užtikrintai. „Raptors“ net nesivertė tragiškai atkrintamosiose žaidžiančio L.Scola paslaugomis, o B.Biyombo laikomas gynybos specialistu.

Jau aišku, kad „Raptors“ seriją tęs su mažesniu penketu, tačiau jeigu K.Lowry ir D.DeRozanas nepradės mėtyti į krepšį taikliai, Toronto komanda akimis lydės tolyn keliaujančius „Heat“ krepšininkus.

Prieš šias rungtynes „Raptors“ klubas sulaukė neblogų žinių iš „Heat“ stovyklos. J.Valančiūną praradusio Toronto varžovai neteko savo aukštaūgio H.Whiteside'o.