Stephenas Curry grįžo: iš pradžių nuvylė, o tada surengė fiestą

Stephenas Curry turi antgamtinių galių, tačiau į aikštę sugrįžęs „Golden State Warriors“ superherojus ilgai užtruko, kol jas pabudino. Mirtinų tritaškių ginklas po praleistų dvikovų buvo surūdijęs ir sirgaliai liko nusivylę po devynių nesėkmingų jo bandymų iš toli, bet galiausiai S.Curry švystelėjo tritaškių salves, o „Warriors“ per fantastišką pratęsimą išvykoje 132:125 (18:26, 39:41, 29:18, 25:26, 21:14) nugalėjo „Portland Trail Blazers“ komandą.

S.Curry sugrįžo į dvikovas.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

May 10, 2016, 8:44 AM, atnaujinta May 26, 2017, 2:32 AM

Praėjusio ir greitai šio sezono naudingiausiu žaidėju (MVP) tapsiantis naujosios kartos Michaelas Jordanas dėl kelio traumos praleido tris serijos su „Portland Trail Blazers“ mačus ir savo sugrįžimą paženklino klasiškais 40 taškų.

S.Curry po 11 bandymų buvo pataikęs vos vieną tritaškį, bet per pratęsimą surengė tikrą šou. Iš viso jų pataikė 5 tritaškius iš 16.

Dvikovą su „Portland Trail Blazers“ S.Curry dar pradėjo ant suolo, bet įpusėjus pirmajam kėliniui tritaškių generolas žengė į aikštę. Šiose rungtynėse S.Curry svarbiausia buvo ne taškai, o savijauta aikštėje. Bent jau taip kalbėjo „Warriors“ treneris Steve'as Kerras.

S.Curry žaidė 37 minutes ir pelnė 40 taškų (dvitaškiai: 11/16, tritaškiai: 5/16, baudų metimai: 3/3), atkovojo 9 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, dukart prasižengė, padarė 4 klaidas.

„Warriors“ NBA Vakarų konferencijos serijoje iki keturių pergalių pirmauja 3:1.

K.Thompsonas prie pergalės pridėjo 23 taškus, o 21 tašką pelnė D.Greenas. Jis atkovojo 9 kamuolius.

„Blazers“ komandoje 36 taškus pelnė ir 10 rezultatyvių perdavimų atliko D.Lillardas. 24 taškus pelnė C.McCollumas.

Įtampos netrūko

Likus žaisti beveik tris minutes po D.Lillardo tritaškio „Blazers“ pirmavo 105:103. Netrukus jis baudų metimais skirtumą padidino iki 107:103. Čia tritaškį pataikė S.Curry, po kurio metimo likus žaisti porą minučių „Warriors“ atsiliko tik 106:107.

„Blazers“ jautė pergalės skonį ir prasidėjus lemiamai minutei net neketino nusileisti. Šeimininkai pirmavo 111:108.

H.Barnesas šį skirtumą panaikino vieninteliu metimu – 111:111.

Prireikė pratęsimo.

O per jį „Warriors“ žaidė visai kitokį krepšinį. Kitoks buvo ir S.Curry. Jis sugrįžo į savo įprasta herojaus formą.

S.Curry pratęsimą pradėjo 12 taškų iš eilės (3 dvitaškiai ir 2 tritaškiai). Po paskutinio jo taiklaus metimo „Warriors“ pirmavo 123:118.

Tačiau jis nesustojo. S.Curry dar vieną tritaškį pataikė likus žaisti minutę, o „Warriors“ jau buvo priekyje 128:120.

„Warriors“ neiššvaistė šio pranašumo.

Ir vėl naudingiausias

S.Curry greitu metu turėtų būti paskelbtas sezono MVP. Šį apdovanojimą jis gavo ir pernai. S.Curry buvo pagrindinis rekordinio „Warriors“ žygio vedlys. NBA čempionai reguliariajame sezone iškovojo 73 pergales ir pagerino lygos rekordą.

Daugiausia klausimų kyla dėl to, ar jam pavyks tapti pirmuoju krepšininku istorijoje, MVP apdovanojimą laimėjusiu vienbalsiai.

S.Curry iki šiol NBA vidutiniškai rinko po 30,1 taško. Jis gerino paties užfiksuotus tritaškių rekordus ir iki šių rungtynių jų buvo pataikęs 402.

28 metų S.Curry tapo jauniausiu NBA krepšininku, peržengusiu 300 ir 400 tritaškių ribą. Bet vien tuo jis neapsiribojo.

S.Curry vidutiniškai atlieka 6,7 perdavimo ir atkovoja 5,4 kamuolio. Jis NBA pirmauja pagal perimtus kamuolius (2,1).

Iš žaidimo jis meta 50,4 proc. taiklumu. Tritaškius – 45,4 proc. O baudas – 90,8 proc.