Sostinės košmaras: „Neptūnas“ sumušė Vilniaus „Lietuvos rytą“

Klaipėdos „Neptūnas“ pribloškė Vilnių. Trečiadienį uostamiesčio klubas tvojo antausį Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkams, pateikdamas viena didžiausių Lietuvos krepšinio lygos (LKL) atkrintamųjų intrigų. „Lietuvos rytas“ savo sirgalių akivaizdoje pirmosiose pusfinalio rungtynėse 71:83 (22:21, 15:23, 14:23, 20:16) pralaimėjo „Neptūno“ komandai, kuri puikiai šaudė tritaškius, draskė Tomo Pačėso kurtas gynybos žabangas ir neleido sostinės ekipos treneriui surasti norimo penketo.

Rungtynių akimirka.<br>T.Bauro nuotr.
Per didžiąją pertrauką buvo apdovanoti dvylikamečiai Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) krepšininkai, kurie tapo Lietuvos čempionais. Juos apdovanojo „Lietuvos ryto“ klubo prezidentas Gedvydas Vainauskas ir vicemeras Linas Kvedaravičius.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (71)

May 11, 2016, 6:47 PM, atnaujinta May 25, 2017, 10:27 PM

Krepšinio sirgaliai šiose rungtynėse galėjo išvysti kaip niekada daug T.Pačėso grimasų. Treneris tai piktai mojavo rankomis, tai stovėjo sustingęs, kai Martynas Mažeika trečiojo kėlinio pabaigoje paprasčiausiai prabėgo pro Artūrą Gudaitį ir pelnė lengvus taškus.

Ketvirtajame kėlinyje T.Pačėsui pavyko išmušti iš vėžių „Neptūno“ puolimą, bet patys „Lietuvos ryto“ krepšininkai nesugebėjo atakoje žaisti taip, kad ištirpdytų varžovų pranašumą.

D.Adomaitis su „Neptūnu“ šį sezoną jau buvo įveikę „Lietuvos rytą“, tačiau reguliariajame sezone sostinės klubui nusileido triskart. Pirmą kartą šių komandų dvikova LKL čempionate baigėsi didesniu nei 10 taškų skirtumu.

Antrosios serijos iki trijų pergalių rungtynės vyks gegužės 14 dieną.

Dvikovos į sostinę sugrįš gegužės 17-ąją. Serija vyksta iki trijų pergalių.

Pora. Kitame pusfinalyje kovas antradienį pradėjo Kauno „Žalgiris“ ir Utenos „Juventus“. „Žalgirio“ krepšininkai 91:76 namuose nugalėjo „Juventus“ ekipą.

Taškai.

„Lietuvos rytas“: A.Kavaliauskas 12, M.Runkauskas 10, D.Gailius 9, G.Orelikas 8, A.Lapeta ir A.Juškevičius po 7, A.Jomantas 5, D.Lukašovas ir K.Brownas po 4, M.Lukauskis ir A.Gudaitis (11 atk. kam.) po 2.

„Neptūnas“: M.Mažeika 16, J.Grantas 15, D.Ewingas 13, A.Butkevičius 12, M.Girdžiūnas (7 rez. perd.) 11, V.Šarakauskas (8 atk. kam.) 9, A.Brandtas 5, A.Šikšnius 2.

Statistika.

„Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“

Dvitaškiai: 18/38 (47 proc.) – 18/34 (53 proc.)

Tritaškiai: 6/21 (29 proc.) – 9/19 (47 proc.)

Baudų metimai: 17/25 (68 proc.) – 20/22 (91 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 32 (10) – 32 (4)

Perimti kamuoliai: 7 – 6

Klaidos: 13 – 12

Rezultatyvūs perdavimai: 11 – 15

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys 71:83 (22:21, 15:23, 14:23, 20:16)

A.Juškevičius kėlinį pradėjo tritaškiu, bet dvi minutes sirgaliai taškų nematė. Bet tada D.Lukašovas pataikė dvitaškį – 56:69. Tačiau lengvas vilniečių atodūsis ir noras užsivesti sulaukė atsako. D.Ewingas lengvai pelnė taškus (71:56).

Pirmoji kėlinio pusė buvo labai nerezultatyvi ir tai palanku „Neptūnui“. Tačiau „Lietuvos rytas“ spėjo sumažinti skirtumą iki 60:71.

A.Šikšnius mėgino didinti skirtumą, bet jo metimas skriejo pro šalį. „Lietuvos rytas“ ruošėsi išpuoliui, bet prašovė A.Jomantas. Bet J.Grantas nepataikė, o tada D.Gailius pataikė dvitaškį. Likus žaisti 4 minutes „Lietuvos rytas“ atsiliko 62:71.

Likus žaisti 3 minutes „Neptūnas“ pirmavo 73:64. A.Butkevičius metė tritaškį, bet pirmąjį kartą nepataikė, tačiau prašovė ir šeimininkai.

Kai K.Brownas pasileido į priekį likus žaisti mažiau nei dvi minutes, sirgaliai suošė, bet greit nutilo. Jis sužingsniavo. „Neptūnas“ pirmavo 75:66, o tada V.Šarakauskas šovė tritaškį – 78:66.

Likus žaisti 40 sekundžių svečiai pirmavo 78:69. Sirgaliai jau nesitikėjo netikėtumo.

Trečiasis kėlinys. „Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“ 51:67 (22:21, 15:23, 14:23)

T.Pačėsas po didžiosios pertraukos iškart reikalavo minutės pertraukėlės. „Neptūnas“ iškart spurtavo 5:0 ir po A.Butkevičiaus tritaškio bei M.Girdžiūno dvitaškio pirmavo 49:37. Po pertraukėlės A.Kavaliauskas pelnė du taškus su pražanga – 40:49.

Po trijų žaidimo minučių sirgaliai išvydo, kaip M.Girdžiūnas „išmaudė“ A.Lapetą. „Neptūnas“ pirmavo 54:42.

Penktoji minutė prasidėjo Klaipėdos klubui pirmaujant 54:45. Kai D.Gailius pataikė tritaškį, šeimininkai skirtumą mažino iki 48:54.

Vilniečiai iškart susirengė dar mažinti skirtumą, bet A.Juškevičius sužingsniavo. D.Ewingas atsakė tritaškiu per rankas – 57:48.

Paskutinė minutė prasidėjo „Neptūnui“ pirmaujant 65:49. M.Girdžiūnas kėlinį baigė lengvai prabėgdamas pro A.Gudaitį. „Neptūnas“ po trijų kėlinių pirmavo 67:51.

Antrasis kėlinys. „Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“ 37:44 (22:21, 15:23)

T.Pačėso taktika po pertraukėlės suveikė. „Lietuvos rytas“ gerai gynėsi, o „Neptūno“ krepšininkų rankos atakuojant drebėjo. Kai A.Lapeta po pusantros minutės žaidimo įkirto į baudos aikštelę ir pelnė lengvus taškus iš po krepšio, „Lietuvos rytas“ pirmavo 29:21.

Pirmuosius taškus „Neptūnas“ pelnė sužaidus šiek tiek daugiau nei tris minutes. Netrukus A.Butkevičius pelnė du taškus su pražanga ir „Lietuvos ryto“ pranašumas aptirpo iki 29:26.

Galiausiai T.Pačėsas prašė minutės pertraukėlės, nes „Neptūnas“ buvo spurtavęs 8:0, o rezultatas prasidėjus penktajai minutei švieslentėje buvo lygus – 29:29.

Likus žaisti tris minutes V.Šarakauskas pataikė antrąjį tritaškį iš eilės. „Neptūnas“ pirmavo 37:31. Ir kai M.Mažeika pataikė tritaškį likus žaisti 50 sekundžių, „Neptūnas“ pirmavo 42:32. G.Orelikas paskutinėmis sekundėmis pataikė tritaškį, bet „Neptūnas“ po dviejų kėlinių pirmavo 44:37.

Pirmasis kėlinys. „Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“ 22:21

A.Lapeta pirmąją rungtynių ataką užbaigė taškais, kai pataisė metimą, bet apsiginti vilniečiams nepavyko – 2:2. Kai A.Kavaliauskas lengvai suklaidino varžovą ir pelnė taškus iš po krepšio, „Lietuvos rytas“ pirmavo 6:2. M.Runkauskas tritaškiu skirtumą didino iki 9:2.

„Neptūnui“ šis šeimininkų spurtas smūgiu netapo. D.Adomaičio komanda žaidė kantriai ir kai A.Butkevičius smeigė tritaškį sužaidus 4 minutes, svečiai atsiliko tik 9:11.

Likus žaisti porą minučių D.Ewingas metė du baudų metimus ir persvėrė rezultatą – 19:18. Po minutės A.Šikšnius irgi pridėjo du taiklius baudų metimus. „Neptūnas“ pirmavo 21:18. A.Kavaliauskas iškart sužaidė tvirtai ir sumažino skirtumą, o „Neptūnas“ padarė klaidą puolime.

„Lietuvos rytas“ dar turėjo 36 sekundes. Vilniečiai kėlinį laimėjo 22:21.

Starto sudėtys.

„Lietuvos rytas“: K.Brownas, M.Runkauskas, G.Orelikas, A.Kavaliauskas, A.Lapeta.

„Neptūnas“: M.Mažeika, M.Girdžiūnas, J.Grantas, A.Brandtas, A.Butkevičius.

Kovos. „Lietuvos rytas“ šį LKL sezoną triskart nugalėjo „Neptūną“, o Klaipėdos klubas kartą įveikė vilniečius. Nė viena iš kovų nesibaigė didesniu nei 10 taškų skirtumu. „Neptūnas“ Vilniaus komandą yra nugalėjęs prieš daugiau nei du mėnesius. Tuomet D.Adomaitis džiaugėsi pergale 70:62.

Žygis. Reguliariojo sezono vicečempionai vilniečiai ketvirtfinalyje susitiko su Panevėžio „Lietkabeliu“ ir šią komandą nugalėjo be problemų. Seriją iki trijų pergalių T.Pačėsas užbaigė 3:0. Trečiąją vietą reguliariajame sezone užėmęs „Neptūnas“ turėjo daugiau nervų su „Šiauliais“, o seriją ekipa laimėjo 3:1.

Gimtinė. Trys „Lietuvos ryto“ krepšininkai priversti užmiršti sentimentus gimtajam miestui. Į Vilnių atvykę Artūras Gudaitis, Deividas Gailius ir Marius Runkauskas yra priversti nuliūdinti uostamiesčio sirgalius.