Eurolygos jaunimo turnyras: Kauno „Žalgiris“ nugalėjo serbus

Eurolygos finalo ketverto išvakarėse Berlyne pirmieji aikštėje pasirodė krepšinio ateities žvaigždės. „Sportforum“ arenoje startavo tradicinis Eurolygos jaunimo (iki 18 metų) turnyras, kuriame tarp aštuonių klubų yra Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Lietuvos rytas“.

„Žalgirio“ – „Mega Bemax“ rungtynių akimirkos.<br>krepsinis.net nuotr.
„Žalgirio“ jaunimas Berlyne.<br>R.Kazilionio nuotr.
„Žalgirio“ jaunimo treneris T.Masiulis.
Daugiau nuotraukų (5)

Remigijus Kazilionis, lrytas.lt spec. korespondentas, Berlynas

May 12, 2016, 10:00 AM, atnaujinta May 25, 2017, 9:46 PM

„Žalgiris“ pirmose rungtynėse A grupėje 81:68 (17:18, 18:20, 21:16, 25:14) nugalėjo Belgrado „Mega Bemax“ krepšininkus.

Gytis Masiulis pelnė 21 tašką, atkovojo 10 kamuolių, surinko 23 naudingumo balus. Lukas Uleckas pridėjo 18 taškų ( 21 naudingumo balas), Ignas Sargiūnas – 16 taškų (4/4 tritaškių, 19 naudingumo balų), Arnas Velička – 12 (0/8 tritaškių). 8 taškus įmetė bei 9 rezultatyvius perdavimus atliko Tadas Pažėra.

„Mega Bemax“ ekipai 17 taškų pelnė Marko Pecarski.

Kitos kauniečių varžovės – Paryžiaus INSEP (žais penktadienį 12 val.) ir „Barcelona“ (žais šeštadienį 12 val.) komandos.

Vilniečiai B grupėje susidurs su Belgrado „Crvena zvezda“ (šiandien 14 val.), Madrido „Real“ (žais penktadienį 16 val.) ir Berlyno ALBA (žais šeštadienį 16 val.) jaunimu.

Grupių nugalėtojai sekmadienį kausis finale, kuris vyks pagrindinėje – „Mercedes Benz“ arenoje.

„Buvo sunkus mačas, varžovas – stiprus. Viskas sprendėsi ketvirtojo kėlinio viduryje. Pavyko pataikyti sunkius tolimus metimus – ir I.Sargiūnui, ir L.Uleckui. Atsiplėšėme, kontroliavome žaidimą ir paskui ramiai baigėme savo darbą. Kas psichologiškai buvo stipresni, tie ir laimėjo. Tritaškiai mums suteikė daugiau erdvės po krepšiais ir T.Pažėra sužaidė idealiai, atlikdamas 9 rezultatyvius perdavimus. Kamuolys gerai judėjo ir pavyko pataikyti savus metimus“, – kalbėjo „Žalgirio“ jaunimo treneris Tomas Masiulis.

Rungtynės

Tomo Masiulio treniruojama „Žalgirio“ komanda turnyrą pradėjo maču su Belgrado „Mega Bemax“. Šios komandos savininkas – vienas įtakingiausių Europos krepšinio agentų Miodragas Ražnatovičius – rungtynes stebėjo įsitaisęs pirmoje eilėje.

Ketvirtasis kėlinys

Aktyviai paskutinį kėlinį pradėjusiam „Žalgiriui“ pagaliau pavyksta susikrauti apčiuopiamesnę persvarą – 63:56 (33-iąją min.).

Serbai atsitiesia: 6:0 ir komandas skiria tik taškas – 63:62.

Netrukus varžovas kyšteli koją į greitą ataką pabėgusiam Lukui Uleckui ir gauna nesportinę pražangą. Nors „Žalgiro“ įžaidėjas prameta abi baudas, kitoje atakoje gauna šansą reabilituotis: pataiko dukart ir 68:62 37-ąją min.

L.Uleckas lieka ant bangos – po jo tritaškio 71:64 (38-ąją min.).

Serbai kyla į šturmą, bet į jų dvitaškį G.Masiulis atsako dvitaškiu su bauda – 74:66 likus 1 min. 42 sek. Varžovai jau palaužti.

Trečiasis kėlinys

Po I.Sargiūno tritaškio 23-iąją min. kauniečiai pirmauja 43:40. Bet Belgrado komanda neleidžia pabėgti.

29-ąją min. rezultatas dar kartą lygus – 54:54.

G.Masiulis pelno savo 16 tašką, išvesdamas Kauno komandą į priekį 56:54.

Antrasis kėlinys

12-ąją min. „Žalgiris“ persveria – 20:19. Vyksta kova taškas į tašką.

15-ąją min. lygu – 28:28.

Tado Pažėros ir G.Masiulio derinys dviese prieš du veikia neužsikirsdamas, bet „Mega“ išnaudoja savo aukštaūgius – 33:33 (18-ąją min.).

Serbų tritaškis priešpaskutinę antrojo kėlinio sekundę taiklus – „Žalgiris“ atsilieka 35:38.

Per pirmąją rungtynių pusę kauniečiai pataikė tik 3 iš 15 tritaškių, varžovai – 3 iš 6. „Žalgiriui“ nekrenta ir baudos (6/12), bet dvitaškiai – taiklūs (10/15), o perimtų kamuolių – 8.

Pirmasis kėlinys

„Žalgiris“ žengia žingsniu priekyje po Gyčio Masiulio 4 taškų, bet „Mega“ tritaškiu lygina – 7:7 (5-ąją min.).

Serbai po spurto 12:0 nutolsta 16:7 (7-ąją min.).

Igno Sargiūno ir Luko Ulecko tritaškiai pastūmėja „Žalgirį“ pirmyn ir kėlinį kauniečiai pralaimi tik 17:18.

Varžovai. Pirmosiose ketvirtadienio rungtynėse INSEP krepšininkai žaidė su „Barcelona“. Prancūzai po dviejų kėlinių pirmavo 40:27, tačiau trečiąjį ketvirtį katalonai laimėjo net 35:17 ir nebeišleido iniciatyvos.

Prie „Barcelona“ pergalės 83:75 daugiausiai prisidėjo Latvijos krepšinio talentas 18-metis 204 cm ūgio Rodionas Kurucas – 18 taškų, 30 naudingumo balų.

Faktai. „Žalgirio“ dubleriai yra Eurolygos jaunimo turnyro rekordininkai – dalyvauja 12-ąjį kartą, o 2003 m. ir 2007 m. tapo nugalėtojais.

„Lietuvos ryto“ pamaina turnyre varžosi 5-ąjį kartą, o 2010-aisiais yra tapę jo čempionais.