„Juventus“ LKL pusfinalyje tampė nervus Kauno „Žalgiriui“

Kauniečiai pirmąjį mačą namie laimėjo 91:76.<br>G.Bitvinsko nuotr.

May 13, 2016, 6:29 PM, atnaujinta May 25, 2017, 4:58 PM

Kauno „Žalgiris“ niekaip nerado savo žaidimo, privertė nervintis Šarūną Jasikevičių ir užsidirbti techninę pražangą, tačiau galiausiai palaužė Utenos „Juventus“ ekipą ir Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalyje iškovojo antrąją pergalę. Kauniečiai varžovus Utenoje palaužė 88:73 (22:23, 21:14, 19:24, 24:10).

Lemiamu tapo ketvirtasis kėlinys – savo žodį tarė Paulius Jankūnas ir Lukas Lekavičius, skirtingomis atkarpomis tempę „Žalgirį“ į priekį. Kėlinį kauniečiai laimėjo 24:10.

Serijoje iki trijų pergalių „Žalgiris“ pirmauja 2:0 ir lemiamą žinsgnį į finalą galės žengti gegužės 16-ąją Kaune.

Intriga. Nors daugelis tikėjosi lengvo „Žalgirio“ pasivaikščiojimo Utenoje, „Juventus“ kibo į atlapus čempionams ir įnešė intrigos. Po trijų kėlinių žalgiriečių persvara siekė vos vieną tašką (62:61).

Namų darbai. “Juventus“ padarė išvadas stabdydami Paulių Jankūną. Pirmosiose rungtynėse „Žalgirio“ kapitonas surinko 18 taškų, 10 atkovotų kamuolių ir 32 naudingumo balus, bet iki ketvirtojo kėlinio puolėjas buvo atlikęs tik du metimus ir pasižymėjo 6 taškais.

Neatlaikė. Tačiau P.Jankūnas prabilo svarbiausiu metu. Pirmoje ketvirtojo kėlinio pusėje aukštaūgis pelnė 6 taškus ir labiausiai prisidėjo prie žalgiriečių spurto, po kurio svečiai atitrūko74:65. Beje, P.Jankūnas vis tiek užbaigė rungtynes su dvigubu dubliu (14 tšk., 10 atk. kam.).

Taškas. Utenos klubą pribaigė Lukas Lekavičius. Žalgirietis vos per pusantros minutės pelnė net 10 taškų iš eilės ir padidino skirtumą iki 82:65.

Gretos. Traumos ir netikėtos netektys gerokai išretino Utenos komandą. Rungtynėse su žalgiriečiais pasirodė tik aštuoni „Juventus“ žaidėjai.

Pražangos. Abiejų komandų žaidėjai prisirinko daug pražangų. Dėl išnaudoto limito rungtynės anksčiau laiko baigėsi „Juventus“ aukštaūgiui Egidijui Dimšai, dar du uteniškiai surinko po 4 pražangas. „Žalgirio“ gretose po 4 pražangas surinko trys krepšininkai.

Tvarkaraštis. Trečiosios serijos rungtynės „Žalgirio“ arenoje vyks pirmadienį 19 val.

Rezultatyviausi. “Juventus“: E.Želionis ir A.Urbutis po 14, S.Kulvietis ir L.Samėnas po 12, M.Linkevičius 10. „Žalgiris“: P.Jankūnas 14 (10 atk. kam.), M.Pocius ir L.Lekavičius po 13, E.Ulanovas 10.

Starto sudėtys. „Žalgiris“: J.Randle, R.Seibutis, P.Jankūnas, M.Sajus, E.Ulanovas.

„Juventus“: C.Lewis, E.Dimša, S.Kulvietis, E.Želionis, A.Urbutis.

Ketvirtasis kėlinys: “Juventus“ – „Žalgiris“ 73:88 (23:22, 14:21, 24:19, 10:24)

Prasidėjus lemiam kėliniui „Juventus“ niekaip nepelnė taškų beveik tris minutes. Tiesa, kauniečiai taip pat strigo – pelnė vos du ir pirmavo 64:61.

Kol „Juventus“ tylėjo, „Žalgiris“ bandė bėgti – 68:61. P.Jankūnas vedė kauniečius į priekį ir didino „Juventus“ duobę – 72:63.

L.Lekavičius pelnė keturis taškus iš eilės – 78:65.

Trečiasis kėlinys: „Juventus“ – „Žalgiris“ 61:62 (23:22, 14:21, 24:19)

E.Dimša pataikė iš toli ir kėlė „Juventus“ sirgalius ant kojų – 45:45. Įpusėjus kėliniui toliau vyko labai atkakli kova – „Žalgiris“ pirmavo tik 50:49.

Kauniečiai niekaip nesugebėjo įgyti didesnės persvaros – 54:50. Netrukus „Juventus“ laimėjo atkarpą 8:2 ir privertė Š.Jasikevičių prašyti minutės pertraukėlės – šeimininkai pirmavo 58:56.

„Žalgiris“ paskutinėmis trečio kėlinio sekundėmis pataikė iš toli ir pirmavo 62:61.

Antrasis kėlinys: “Juventus“ – „Žalgiris“ 37:43 (23:22, 14:21)

Sužaidus tris minutes komandos nerado sėkmingo puolimo rakto – po S.Kulviečio baudos metimų „Juventus“ išliko priekyje 28:26.

Po E.Ulanovo dvitaškio kauniečiai įgijo didžiausią persvarą rungtynėse – 36:33. Š.Jasikevičius buvo nubaustas technine pražanga, bet „Juventus“ to neišnaudojo.

Kauniečiai puikiai gynėsi, tačiau bandė Š.Jasikevičiaus kantrybę puldami – kelis kartus klydo, bet po dviejų kėlinių turėjo trapią persvarą – 43:37.

Pirmas kėlinys: „Juventus“ – „Žalgiris“ 23:22

„Juventus“ sėkmingai pradėjo susitikimą – E.Želionis surinko penkis taškus, o šeimininkai sužaidus pirmas tris minutes pirmavo 9:5.

Įpusėjus kėliniui Lietuvos čempionai ir toliau nerado savojo žaidimo – „Juventus“ sėkmingai gynėsi ir pirmavo 13:10.

Utenos krepšininkai buvo pabėgę 18:12, bet tada kelias minutes nepelnė taškų ir rezultatas tapo lygus – 18:18. Žalgiriečiai buvo trumpam išsiveržę į priekį, tačiau po pirmo kėlinio pirmavo „Juventus“ – 23:22.

***

Kauniečiai pirmąjį mačą namie laimėjo 91:76 ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 1:0.

„Juventus“ ir toliau turės verstis be susižeidusio lyderio Spencerio Butterfieldo. Antanas Sireika pirmajame susitikime iš esmės turėjo verstis vos septyniais krepšininkais, nes Edgaras Stanionis gavo tik keturias minutes pasireiškti.

Tuo tarpu žalgiriečiai rėmėsi 11 krepšininkų.