„Lietuvos ryto“ jaunimas dramatiškai pralaimėjo Madrido „Real“

Eurolygos jaunimo (iki 18 metų) turnyro antroji diena „Sportforum“ arenoje Berlyne buvo juoda ir kitam Lietuvos klubui. Po to, kai A grupėje Kauno „Žalgiris“ 80:83 nusileido Paryžiaus INSEP, B grupėje nesėkmę patyrė Vilniaus „Lietuvos rytas“ –68:70 prieš Madrido „Real“.

„Lietuvos ryto“ jaunimas paskutinėmis sekundėmis pralaimėjo „Real“ pamainai.<br>krepsinis.net nuotr.

Remigijus Kazilionis, lrytas.lt spec. korespondentas, Berlynas

May 13, 2016, 5:52 PM, atnaujinta May 25, 2017, 4:58 PM

„Pirmoje rungtynių pusėje varžovai prispaudė mus atletiškumu, -sakė „Lietuvos ryto“ jaunimo treneris Arvydas Gronskis. – Po pertraukos pakeitėme gynybos sistemas ir grįžome į rungtynes. Galėjome laimėti, bet pabaigoje pritrūko tikslumo, o gal reikėjo rinktis kitokį sprendimą“.

Dvikova. Vilniečių puolimas du kėlinius buvo visiškai bedantis – tikslą pasiekė vos 6 iš 21 dvitaškio (29 proc.) ir 2 iš 12 tritaškių (17 proc.). Kovojant dėl atšokusių kamuolių „Lietuvos rytas“ nusileido 18:28, o Ispanijos klubas nutolo 31:19.

Iškart po petraukos „Real“ padidino pranašumą iki 15 taškų. Tada vilniečiai ėmė atsitiesti. Po Mato Jogėlos tritaškio 26-ąją min. – 36:42. Bet iškart po to – pustrečios minutės trukusi taškų sausra ir ispanai prieš lemiamą ketvirtį pabėga 51:40.

34-ąją min. po Karolio Giedraičio dviejų baudų ir dvitaškio bei Aisčio Pilausko tritaškio įtampa auga – 51:53.

35-ąją min. Vitalijus Kozys perima kamuolį, varžovai jį stabdo pražanga, dvi taiklios baudos ir pirmą kartą lygu – 57:57.

Likus žaisti 4 min. Deividas Sirvydis persveria rezultatą (61:60), o likus 3 min. 22 sek. po Luko Kišūno dvitaškio „Lietuvos rytas“ pirmauja 63:60.

Likus 56 sek. „Real“ susigrąžina pranašumą 68:66. Paskutinių sekundžių trileris baigiasi netaikliu A.Pilausko metimu iš toli – Madrido klubas išplėšia pergalę 70:68.

Situacija. Pirmąją turnyro dieną Lietuvos klubai pranoko serbus iš Belgrado: „Lietuvos rytas“ 77:70 – „Crvena zvezda“, o „Žalgiris“ 81:68 – „Mega Bemax“.

Šeštadienį grupių varžybos baigsis. „Žalgiris“ nuo 12 val. kovos su dar nepralaimėjusia „Barcelona“, „Lietuvos rytas“ nuo 16 val. žais su abejas rungtynes pralaimėjusia Berlyno ALBA.

Grupių nugalėtojai sekmadienį kausis finale, kuris vyks Berlyno pagrindinėje – „Mercedes Benz“ arenoje.

Visi rezultatai

A grupė

„Barcelona“ – Paryžiaus INSEP 83:75 (žaidė ketvirtadienį)

Kauno „Žalgiris“ – Belgrado „Mega Bemax“ 81:68 (žaidė ketvirtadienį)

„Barcelona“ – „Mega Bemax“ 85:70 (žaidė penktadienį)

„Žalgiris“ – INSEP 80:83 (žaidė penktadienį)

B grupė

Berlyno ALBA – Madrido „Real“ – 62:73 (žaidė ketvirtadienį)

Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Belgrado „Crvena zvezda“ 77:70 (žaidė ketvirtadienį)

„Crvena zvezda“ – ALBA 85:68 (žaidė penktadienį)

„Lietuvos rytas“ – „Real“ 68:70

Faktai. „Žalgirio“ dubleriai yra Eurolygos jaunimo turnyro rekordininkai – dalyvauja 12-ąjį kartą, o 2003 m. ir 2007 m. tapo nugalėtojais.

„Lietuvos ryto“ pamaina turnyre varžosi 5-ąjį kartą, o 2010-aisiais yra tapę jo čempionais.