Išsiuntė į pensiją: „Thunder“ išmetė „Spurs“ krepšininkus

Kevinas Durantas ir Russellas Westbrookas sumušė rankomis. „Oklahoma City Thunder“ duetas naktį iš ketvirtadienio į penktadienį išardė Greggo Popovichiaus žaidimo gijas ir išsiuntė „San Antonio Spurs“ veteranus ankstesnio nei tikėjosi sirgaliai poilsio.

„Spurs“ ir „Thunder“ mačas.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (21)

2016-05-13 06:30, atnaujinta 2017-05-25 19:19

Šeštosiose NBA Vakarų konferencijos pusfinalio serijos rungtynėse „Thunder“ savo aikštėje 113:99 (25:19, 30:12, 36:34, 22:34) nugalėjo „Spurs“ krepšininkus ir seriją iki keturių pergalių užbaigė 4:2.

Dabar „Thunder“ ruošiasi didžiajam iššūkiui. Vakarų konferencijos finale Billy Donovano komanda susitiks su NBA čempione „Golden State Warriors“ ekipa, kurioje vėl rungtyniauja šių dienų Michaelas Jordanas Stephenas Curry.

K.Durantas šiose rungtynėse pelnė 37 taškus, o R.Westbrookas surinko 28. Stevenas Adamsas prie pergalės pridėjo 15 taškų ir 11 atkovotų kamuolių.

„Thunder“ pirmąjį serijos mačą pralaimėjo 92:124 ir leido „Spurs“ sirgaliams atsikvėpti, bet tada „Thunder“ iškovojo keturias pergales per penkis mačus.

„Spurs“ komandoje Kawhi Leonardas pelnė 22 taškus, o LaMarcusas Aldridge'as – 18.

Per reguliarųjį sezoną „Spurs“ tik vieną kartą pralaimėjo namuose, bet „Thunder“ G.Popovichiaus klubo tvirtovėje pergalę šventė dukart.

Po šio pralaimėjimo klubo rekordą – 67 pergales – pasiekusi „Spurs“ ekipa gali rimtai pasikeisti. 40 metų Timas Duncanas per atkrintamųjų seriją dažniau strigo, nors šįkart pelnė 19 taškų.

„Thunder“ antrajame kėlinyje po R.Westbrooo tritaškio pirmavo 47:29. Iki pertraukos K.Durantas tritaškiu skirtumą padidino iki 55:31.

Šįkart „Thunder“ pirmojoje pusėje labiau priminė pačią „Spurs“ komandą – puolime žaidė labai efektyviai ir pataikė 46,5 proc. metimų. Iki didžiosios pertraukos „Thunder“ padarė vos tris klaidas.

O „Spurs“ pirmą kartą per šį sezoną pirmojoje pusėje pelnė tiek taškų. „Spurs“ iki didžiosios pertraukos iš žaidimo atakavo 31,1 procento taiklumu ir prametė visus devynis tritaškius.

Trečiojo kėlinio pabaigoje „Thunder““ pirmavo 91:65.

„Spurs“ veteranai dar turėjo paskutinį mėginimą atsitiesti, kai priartėjo 11 taškų, bet tada R.Westbrookas smeigė tritaškį, veržėsi po krepšiu ir tiesiog į nebūtį pasiuntė varžovų viltį.

Laukia pokyčiai?

„Spurs“ veteranai nėra pareiškę, ar baigs karjerą, bet manoma, kad T.Duncanas imsis tokio žingsnio. Batelius ant vinies gali pakabinti ir 38 metų Manu Ginobilis. Karjerą baigti gali ir 40 metų Andre Milleris. NBA palikti gali ir „Spurs“ treneris G.Popovichius.

Penkiskart NBA čempionu tapęs strategas ir triskart Metų trenerių išrinktas specialistas dabar yra 67-erių.

Vidutinis „Spurs“ komandos amžius – 31,5 metų. „Spurs“ krepšininkų karjeros NBA vidurkis – 8,9 metų.

„Spurs“ savo komandoje šį sezoną turėjo 6 iš 50 seniausių NBA krepšininkų.

Tarp minėtų buvo ir 35-erių Davidas Westas, 33 metų Tony Parkeris ir 34-erių Borisas Diaw.