LKL pusfinalyje – antroji „Neptūno“ pergalė prieš vilniečius

Viename įdomiausių visų laikų LKL pusfinalių – antroji klaipėdiečių pergalė. Pirmąjį mačą svečiuose trečiadienį 83:71 laimėjęs Klaipėdos „Neptūnas“ savo arenoje šeštadienį iškovojo dramatišką pergalę 70:68 ir serijoje iki trijų pergalių padidino pranašumą prieš „Lietuvos rytą“ iki 2:0. Trečiasis mačas – antradienį Vilniuje.

„Neptūno“ ir „Lietuvos ryto“ rungtynės nepaliko abejingų.<br>„Indrė Pix“ nuotr.
„Neptūno“ ir „Lietuvos ryto“ rungtynių akimirka.<br>„Indrė Pix“ nuotr.
„Neptūno“ ir „Lietuvos ryto“ rungtynės.<br>„Indrė Pix“ nuotr.
Visos „Lietuvos ryto“ ir „Neptūno“ rungtynės šį sezoną vyko įdomiai.<br>M.Kulbio nuotr.
Daugiau nuotraukų (34)

May 14, 2016, 4:39 PM, atnaujinta May 25, 2017, 2:32 PM

Dvikova „Švyturio“ arenoje šeštadienį truko neįprastai ilgai – daugiau nei dvi valandas, bet baigėsi pagal šeimininkų scenarijų.

„Lietuvos rytas“ rungtynių kontrolę prarado trečiajame kėlinyje, kai pirmavo 51:44, bet leido „Neptūnui“ pelnyti dešimt taškų iš eilės (51:54).

Vilniečiai leido „Neptūnui“ įgyti lemiamą pranašumą ketvirtojo kėlinio pradžioje ir nepavijo varžovų net ir gerai gindamiesi.

Likus 8 sek. rezultatą išlyginti galėjo Gediminas Orelikas, bet kamuolys neįkrito į krepšį.

Komentarai. „Kovojome gerai, buvo visai kitoks nusiteikimas nei Vilniuje. Bet mūsų Achilo kulnas buvo klaidos ir netaiklūs baudų metimai“, – sakė vilniečių treneris Tomas Pačėsas.

„Neturiu nė menkiausio priekaišto savo žaidėjams. Visko galėjo būti – galėjome ir laimėti, ir pralaimėti, bet atmosfera buvo fantastiška“, – sakė „Neptūno“ treneris Dainius Adomaitis.

Baudos. Šios rungtynės turbūt pateks į atkrintamųjų varžybų istoriją pagal baudų netaiklumą. Iki pertraukos vilniečiai pataikė vos 8 iš 22 baudų, o iš viso – 13 iš 28.

„Neptūnas“ prametė 10 baudų (16/26).

Varžovai. Pirmajame pusfinalyje Kauno „Žalgiris“ pirmauja prieš Utenos „Juventus“ 2:0 (91:76 namuose ir 88:73 svečiuose)

Rungtynės.

„Lietuvos rytas“: A.Lapeta 12, G.Orelikas 10, K.Lavrinovičius 8, A.Juškevičius ir A.Gudaitis po 7, M.Lukauskis ir A.Kavaliauskas po 6, K.Brownas 5, A.Jomantas 4, D.Lukašovas 3.

Taiklumas. 12/25 (48 proc.) ir 17/40 (42) dvitaškių, 10/29 (34) ir 7/13 (54) tritaškių, 16/26 (62) ir 13/28 (46) baudų. Atkovota kamuolių 31 ir 41, perimta 10 ir 5, klaidų 12 ir 18, rezultatyvių perdavimų 11 ir15.

Pirmasis kėlinys. Sąskaitą atidarė V. Šarakausko tritaškis, o M.Mažeika pridėjo tritaškį ir baudą – 7:0. Vilniečių tylą nutraukė A.Jomanto dvitaškis, bet netrukus jis prametė abi baudas. Aikštėje – daug kovos ir klaidų. A.Juškevičius įmetė vieną baudą, o A.Kavaliauskas baigė greitą ataką – 7:5.

D.Ewingas pelnė tašką, o aikštėje pasirodęs M.Lukauskis tritaškiu išlygino rezultatą – 8:8. V.Šarakauskas irgi pataikė tik vieną baudą – 9:8, ir A.Kavaliauskas pirmąkart persvėrė rezultatą – 9:10. „Neptūnas“ strigo ir klydo, bet D.Gailius baudas metė pro šalį. A.Gudaitis pataikė tik vieną – 9:11. Vilniečių baudų taiklumas – 2/8.

D.Ewingas įmetė pirmą „Neptūno“ dvitaškį – 11:11. Į A.Kavaliausko metimą atsakė A.Šikšnius – 13:13. K.Browno viena bauda – 13:14, o M.Girdžiūnas pataikė iš toli ir grąžino į priekį šeimininkus – 16:14.

Kol vilniečiai kankinosi mesdami baudas (3/10), D.Ewingas ir M.Girdžiūnas pataikė dar po vieną tritaškį (iš viso 5/9) – 22:16. K.Lavrinovičius spėjo įdėti iš viršaus – 22:18.

Antrasis kėlinys. Vilniečių puolimas porai minučių įstrigo, o M.Girdžiūno baudos ir A.Brandto tritaškio „Neptūnas“ įgijo didžiausią persvarą – 26:18. A.Gudaitis pataikė vieną baudą (vilniečių taiklumas 4/12), o J.Grantas atsakė dviem – 28:19. Po klaidos – greita „Neptūno“ ataka su D.Ewingo metimu. Pirmąkart skirtumas dviženklis – 30:19.

G.Oreliko tritaškis leido įkvėpti oro, tačiau D.Ewingas atakuodamas vikresnis – 32:22. Pagaliau tritaškiu prabilo D.Lukašovas, o A.Lapeta dvitaškiu su pramesta bauda – 32:27. V.Šarakauskas užsidirbo nesportinę, tačiau G.Orelikas prametė abi baudas (iš viso jau 4/15) ir iškart reabilitavosi – 32:29. Netrukus G.Orelikas vėl abukart prametė baudas (4/17), bet K.Lavrinovičius išgelbėjo – 32:31. „Neptūną“ vėl pavyko sustabdyti, o A.Lapeta dėjimu sudrebino lanką – 32:33. Vilniečių spurtas – jau 11:0, o kur dar 5 pramestos baudos!

D.Lavrinovičius parodė, kaip mesti baudas – 32:35, o D.Ewingas atsakė vienu tašku. A.Lapetai irgi pasisekė sumesti abi baudas – 33:37. M.Mažeika įmetė dvitaškį, o D.Lukašovui nepavyko pataikyti iš toli. 35:37 po dviejų kėlinių.  Vilniečių baudų metimų taiklumas – 8/22.

Trečiasis kėlinys. Po G.Oreliko tritaškio ir A.Lapetos dvitaškio – 35:42. Bet „Neptūnas“ pamažu atsibudo – 40:44 po M.Mažeikos tritaškio. J.Granto dvitaškis įsiutino T.Pačėsą, kuris paprašė pertraukėlės – 42:44. A.Lapeta pirmasis vilniečių gretose surinko dviženklį taškų skaičių – 42:46.

Kėlinio viduryje vilniečių pozicijos sutvirtėjo po A.Juškevičiaus tritaškio – 43:49. Vilniečiai toliau puikiai gynėsi, leisdami „Neptūnui“ nebent mesti baudas, bet ir jų taikiklis nusimušė. Kai A.Lapeta sumetė savo metimus (44:51), A.Šikšnius net nepataikė į lanką. M.Mažeika buvo taiklesnis – 46:51, o D.Ewingo tritaškis pakėlė ant kojų areną – 49:51. Amerikietis netrukus išlygino rezultatą, o M.Mažeika pataikė iš  toli – 54:51. Paskutinės atakos abiems komandoms nepavyko – 54:51.

Ketvirtasis kėlinys. J.Grantas ir A.Gudaitis iš pradžių pasikeitė dėjimais, o paskui klaipėdiečiai įsisiautėjo – 60:53 po A.Šikšniaus dėjimo. A.Gudaitis sumažino skirtumą – 60:55, tačiau vilniečiai sunkiai rezgė atakas. Abiejų komandų žaidėjai toliau metė ne daugiau nei kas antrą baudą. Netikėtai tritaškių vilniečiams dūrė A.Brandtas – 64:56 likus 6 min. Padėtį gelbėti bandė M.Lukauskis – 64:59.

Po pertraukėlės buvo įskaitytas numuštas A.Butkevičiaus metimas – 66:59, o vilniečiai atakavo neryžtingai ir netaikliai. Likus 3 min. 36 sek. A.Juškevičiaus tritaškis atgaivino viltį – 66:62. Dar kartą jam pataikyti nepavyko, o A.Lapetos ataka baigėsi lenko pražanga. Likus 1 min. 48 sek. G.Oreliko dvitaškis – 66:64. „Neptūnas“ vėl buvo sustabdytas, bet A.Lapeta prametė, o D.Ewingas pataikė sudėtingą metimą likus 55 sek. – 68:64.

Likus 42 sek. K.Lavrinovičius sumetė baudas – 68:66. D.Ewingas likus 28 sek. nepataikė, bet G.Oreliko metimas irgi netaiklus likus 8 sek. M.Girdžiūnas sumetė baudas – 70:66, o K.Krownas įmetė likus 0,9 sek. (70:68) Tiek laiko jau neleido ko nors pakeisti, ir „Neptūnas“ triumfavo.

Starto penketai.  “Neptūno“ komandoje rungtynes pradėjo M.Mažeika, M.Girdžiūnas, V.Šarakauskas, J.Grantas ir A.Butkevičius. Prieš juos išsirikiavo vilniečiai A.Juškevičius, K.Lavrinovičius, D.Lukašovas, A.Lapeta ir A.Jomantas.

Prognozė. LKL.lt ir lažybų bendrovė „Orakulas“ mačo Klaipėdoje favoritu laikė „Lietuvos rytą“, kurio pergalės tikimybę vertino 60 proc.

Lūkesčiai. “Manau, kad antrosios serijos rungtynės bus dar sunkesnės. „Lietuvos ryto“ krepšininkai į Klaipėdą atvyks labai pikti, bandys žūtbūt įrodyti, kad pirmojo pusfinalio rungtynių pralaimėjimas buvo tik klaida. Mes esame pasiruošę viskam. Reikia kautis šimtu procentų susikoncentravus visas rungtynes – nuo pirmų iki paskutinių sekundžių. „Neptūno“ žaidėjų pasitikėjimas savo jėgomis ir sportinė forma mane džiugina. Reikia stengtis išlaikyti tai ir antrose pusfinalio rungtynėse“, – pabrėžė „Neptūno“ treneris Dainius Adomaitis.

„Serija dar tik prasidėjo. Praradome aikštės pranašumą ir mėginsime jį atsikovoti“, – sakė vilniečių strategas Tomas Pačėsas.

Jis pabrėžė, kad neketina savo komandos laikyti favorite: „Nebuvome nei sezono favoritai, nei Karaliaus Mindaugo taurės“, – sakė jis.   Paklaustas, ar Klaipėdoje vyks svarbiausios sezono rungtynės, „Lietuvos ryto“ strategas sakė: „Nežinau. Svarbiausias iki šiol Karaliaus Mindaugo taurės rungtynes laimėjome.“