Sukūrė istoriją ir be Jono Valančiūno: „Raptors“ pribaigė „Heat“

Laimėjusi komanda keliaus į konferencijos finalą.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (20)

May 15, 2016, 10:05 PM, atnaujinta May 25, 2017, 12:13 PM

Jonas Valančiūnas galėjo iš šalies stebėti triumfuojančius komandos draugus. Lietuvio dubleris puikiai atliko savo darbą, pasakiškai žaidė „Toronto Raptors“ lyderiai ir Kanados klubas padarė tai, ko dar niekada nebuvo padaręs.

„Raptors“ septintose Rytų konferencijos pusfinalio rungtynėse 116:89 (25:24, 28:23, 33:31, 30:11) nugalėjo „Miami Heat“ ir pirmą kartą klubo istorijoje žengė į konferencijos finalą. „Raptors“ seriją laimėjo 4:3.

Šį sezoną tiek „Miami Heat“, tiek ir Jono Valančiūno atstovaujamas „Toronto Raptors“ per kančias yrėsi Rytų konferencijos finalo link. Tiek „Raptors“, tiek ir „Heat“ ketvirtfinaliuose tik po septintųjų mačų džiaugėsi kelialapiais į kitą kovų etapą, o pusfinalyje – ir vėl ta pati istorija.

Klubai niekaip nerado argumentų greičiau laimėti seriją ir sekmadienį žaidė tą patį lemiamą septintąjį mačą. Ir šįkart sėkmė nusisuko nuo Majamo žaidėjų – „Raptors“ tapo vos 15-ąja NBA komanda, kuri atkrintamųjų varžybų serijoje dukart iš eilės į kitą etapą žengė po septintojo mačo. Kanadiečiai be vis dar traumuoto J.Valančiūno namie nurungė „Heat“ 116:89 ir pirmąkart žais Rytų konferencijos finale.

„Raptors“ stovykloje prieš sekmadienio bene svarbiausią sezono mačą sklandė labai jau „kukli“ žinia, kad esant tokiai sunkiai situacijai, kanadiečiai bandys statyti ant kojų J.Valančiūną, tačiau ši naujiena „mirė“ pateikus žaidėjų sąrašą akistatai – lietuvio pavardė registruotų krepšininkų sąraše neegzistavo.

„Gaila, bet jis dar vis nepasirengęs kovai“, – aiškino Kanados klubo atstovai. Tačiau J.Valančiūnas su klubu bus penktuoju lietuviu, kuris kovoja NBA konferencijos finaluose. Be jo taip aukštai buvo pakilęs Arvydas Sabonis, Žydrūnas Ilgauskas, Linas Kleiza ir Donatas Motiejūnas.

„Miami Heat“ komanda galėjo tapti pirmąja ekipa per pastarųjų penkerių NBA atkrintamųjų varžybų pusfinalius, kuri atsilikdama 2:3 sugebėjo laimėti seriją, tačiau to neįvyko.

Kitą vertus, varžybų statistika buvo negailestinga Majamiui: NBA istorijoje iki šios dienos buvo sužaistos 123 septintosios serijų rungtynės ir 99 jų laimėjo aikštės šeimininkai. Būtent „Raptors“ ir žaidė namie.

Ši serija buvo kaip niekad ilga, o „Cleveland Cavaliers“ su LeBronu Jamesu savo varžovo laukė jau gerą savaitę, nes gegužės 8-ąją „sausu“ rezultatu 4:0 įveikė „Atlanta Hawks“.

„Todėl mes esame čia, nes turėtume rimtus iššūkius. O kas gali būti rimčiau už septintąjį serijos mačą ir badymą prisijungti prie „Golden State Warriors“, „Oklahoma Thunder“ ir „Cavaliers“, – prieš mačą tikino „Heat“ strategas Erikas Spoelstra.

„Klausykite, kas galėjo būti geriau – lemiamas mačas savo žiūrovų akivaizdoje, prie savų sienų. Visi koziriai ir įspūdinga pergale“, – jau po mačo džiaugdamasis kalbėjo „Raptors“ žaidėjas DeMarre'as Carrollas.

Nuo mačo pradžios namie kovojęs Torontas nutarė diktuoti savo sąlygas ir pirmojo kėlinio viduryje pirmavo 16:11. Tačiau po to persvara sumažėjo ir komandos žengė koją kojon – antrojo kėlinio 4 min. ekipas skyrė viso taškas – 32:31 pirmavo šeimininkai, o didžiausiu varžovų galvos skausmu buvo DeMaras DeRozanas, pelnęs 11 taškų.

Tačiau įpusėjus šiam ketvirčiui, „Heat“ galiausiai išsiveržė į priekį 37:36, bet „Raptors“ ir vėl sužaidė sėkmingą atkarpą, o pasibaigus kėliniui buvo atitrūkęs 6 taškų persvarą – 53:47. Trečiame kėlinyje „Raptors“ pasiekė dar didesnį atotrūkį – 62:53, o 5-ąją min. – net 67:56.

Maža to – įsižaidus J.Valančiūną pakeitusiam Bismackui Biyombo, jo pastangos lėmė, kad „Raptors“ per kelias minutes tiesiog šlavė nuo kelio svečius – Kanados klubas pirmavo 75:58.

Vis dėlto, „Heat“ po begalės šeimininkų klaidų sumažino atsilikimą ir tik D.DeRozano dvitaškis kėlė, kad prieš lemiamą ketvirtį „Raptors“ pirmavo 86:78.

Bet ketvirtasis kėlinys visiškai priklausė „Raptors“ – uraganiniu puolimu Torontas žudė net menkiausias Majamio viltis išlikti atkrintamųjų varžybų laive – likus varžytis 7 min. kanadiečiai jau pirmavo 20 taškų skirtumu – 102:82. Jau tuomet Majamis po truputį pradėjo kelti baltą vėliavą, o rankos svečių ekipos žaidėjams nusviro likus kovoti 3 min., kai „Raptors“ daužė oponentus 111:86.

„Raptors“: Kyle‘as Lowry 35 (5/7 tritaškiai, 7 atk. kam., 9 rez. perd.), DeMaras DeRozanas 28 (12/28 dvitaškiai, 8 atk. kam.), Bismackas Biyombo 17 (5/12 baudų metimai, 16 atk. kam.), s DeMarre'as Carrollas 14.

„Heat“: Goranas Dragičius (0/5 tritaškiai, 6 atk. kam., 7 rez. perd.) ir Dwyane‘as Wade‘as po 16, Justise'as Winslow 14 (8 atk. kam.).

Nuo pat serijos pradžios abi komandos itin pasikeitė – traumas gavo J.Valančiūnas ir jo oponentas Hassanas Whiteside'as, o Luolas Dengas ir D.Carrollas žaidė turėdami rimtas riešo traumas.

Visi Rytų konferencijos pusfinalio – Raptors“-“Heat“ – mačai:

1-asis mačas: „Raptors“ – „Heat“ 96:102, serijos rezultatas 0:1.

2-asis mačas: „Heat“ – „Raptors“ 92:96, serijos rezultatas 1:1.

3-iasis mačas: „Heat“ – „Raptors“ 91:95, serijos rezultatas 1:2.

4-asis mačas: „Raptors“ – „Heat“ 87:94, serijos rezultatas 2:2.

5-asis mačas: „Heat“ – „Raptors“ 91:99, serijos rezultatas 2:3

6-asis mačas: „Raptors“ – „Heat“ 91:103, serijos rezultatas 3:3.

***

Ketvirtasis kėlinys: „Raptors“ – „Heat“ 86:78

„Heat“ iki trečio kėlinio pabaigos pavyko priartėti iki devynių taškų, bet ketvirto kėlinio pradžioje po tritaškį smeigė DeMarre'as Carrollas ir Terrence'as Rossas, po kurių „Raptors“ pirmavo 96:80.

Trečiasis kėlinys:  “Raptors“ – „Heat“ 86:78 (25:24, 28:23, 33:31)

K.Lowry ir D.DeRozanas tęsė savo šou trečiajame kėlinyje – pataikė po tritaškį ir „Raptors“ persvara pirmą kartą tapo dviženkle – 63:53.

„Raptors“ savo žaidimu rodė, kad jiems rūpi tik pergalė – Toronto klubas pirmavo 72:58.

„Raptors“ pirmavo 77:60, bet pralaimėjo atkarpą 0:9. Po trijų kėlinių „Raptors“ pirmavo 86:78.

Antrasis kėlinys: “Raptors“ – „Heat“ 53:47 (25:24, 28:23)

Antrajame kėlinyje Kanados ekipa buvo kelis kartus pabėgusi į priekį septyniais taškais ir pranašumą išsaugojo iki kėlinio pabaigos – 53:47.

„Raptors“ vežimą tempė Kyle'as Lowry ir D.Derozanas, atitinkamai pelnę 16 ir 15 taškų.

Pirmasis kėlinys: „Raptors“ – „Heat“ 25:24

Abi ekipos vangiai pradėjo rungtynes ir sunkiai rinko taškus. Kiek geriau sekėsi „Raptors“, kurie viso kėlinio metu turėjo trapų kėlių taškų pranašumą. Tiesa, „Heat“ kėlinio pabaigoje išsiveržė į priekį, bet jau kitoje atakoje taškus pelnė DeMaras DeRozanas – 25:24.

***

Vieno iš šių klubų konferencijos finale jau laukia „Cleveland Cavaliers“ su LeBronu Jamesu priešakyje.

Kanados ekipai padėti vis dar negalės Jonas Valančiūnas.

Šiuo metu „Heat“ ir „Raptors“ serijoje – lygybė. Ekipos pasidalino po tris pergales. Lemiamas mačas pasiųs Toronto krepšininkus atostogauti arba leis sukurti istoriją. Konferencijos finale kanadiečiai dar nėra žaidę.

„Miami Heat“ turi Dwyane'ą Wade'ą – labiausiai patyrusį serijos žaidėją, tris kartus tapusį NBA čempionu. Vien dėl to jie vadinami favoritais laimėti rungtynes. Tačiau istorija – „Raptors“ pusėje.

„Heat“ šiose atkrintamosiose jau kartą atsitiesė, kai atsiliko serijoje 2:3. Jie pirmajame etape 4:3 palaužė „Charlotte Hornets“. Tačiau dar nei viena komanda NBA istorijoje to nėra padariusi du kartus per vienerias atkrintamąsias rungtynes.

NBA istorijoje yra sužaistos 123 septintosios rungtynės ir 99 jų laimėjo aikštės šeimininkai. Būtent „Raptors“ ir žais namie.