Kritikos banga Eurolygai: titulas rusų CSKA buvo padovanotas?

Maskvos CSKA krepšininkai po aštuonerių metų pertraukos virš savo galvų iškėlė Eurolygos čempionų taurę. Kol rusai skendo neapsakomame džiaugsme, Turkijos klubo atstovai plūdosi pykčiu.

CSKA čempione tapo po aštuonerių metų pertraukos.<br>AFP/Scanpix nuotr.

May 16, 2016, 4:28 PM, atnaujinta May 25, 2017, 10:47 AM

„Po rungtynių rūbinėje peržiūrėjau paskutinę CSKA ataką per pagrindinį laiką. Nando De Colo prieš išmesdamas tritaškį sužingsniavo. Aiškūs žingsniai. Neabejoju dėl to. Jei jie būtų užfiksuoti, viskas būtų pasibaigę be pratęsimo. Būtume laimėję mes“, – Stambulo „Fenerbahce“ treneris Željko Obradovičius iškart po Eurolygos finalo atvirai kritikavo teisėjus.

Šiuo vaizdu įrašu netruko pradėti dalintis ir interneto vartotojai, taip pat įžvelgę akivaizdžius prancūzo, išrinkto naudingiausiu žaidėju, žingsnius.

Kita, dar akivaizdesnė teisėjų klaida užfiksuota jau pratęsimo metu. Likus žaisti 2 min. 23 sek. CSKA pirmavo 89:88. Kamuolį savo rankose turėjo „Fenerbahce“ gynėjas Kostas Sloukas, kurį akivaizdžiai stūmė CSKA amerikietis Cory Higginsas.

Teisėjas, buvęs šalia, nefiksavo pražangos, bet sušvilpė žaidimą koja K.Sloukui. Graikas negalėjo patikėti tokiu sprendimu.

Šio vaizdo įrašą galite pamatyti teksto apačioje.

Vietoje dviejų baudos metimų į CSKA krepšį kamuolys atiteko maskviečiams, o čia jau N.de Colo pelnė du taškus – 91:88.

Tokį teisėjų darbą pašiepė ir Graikijos krepšinio žvaigždė Vassilis Spanoulis.

„Kas norėtų tapti teisėju?“, – pašiepiamai rašė jis, turėdamas omenyje, kad dabar teisėjauti gali bet kas.

„O kaip suprasti, kad per pratęsimą mes nemetėme nė vienos baudos, kai varžovai – net dešimt. Kaip taip gali būti?“, – toliau pyko ir Ž.Obradovičius.

REPORTERIS: padėtis Charkivo srityje artėja prie prarajos krašto