„Lietuvos rytas“ nepasiduoda „Neptūnui“ – pusfinalio serija 1:2

„Lietuvos ryto“ ir „Neptūno“ dvikova<br>T.Bauro nuotr.
„Lietuvos rytas“ nugalėjo „Neptūną“.<br>T.Bauro nuotr.
„Lietuvos rytas“ ir „Neptūnas“ kovoja dėl itin svarbios pergales<br>T.Bauro nuotr.
„Lietuvos rytas“ namie kovos su „Neptūnu“<br>T.Bauro nuotr.
„Lietuvos rytas“ LKL pusfinalyje siekia palaužti „Neptūną“ ir sušvelninti serijos rezultatą.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (93)

May 17, 2016, 6:30 PM, atnaujinta May 25, 2017, 6:57 AM

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio klubas vis dar lieka Lietuvos krepšinio lygos pusfinalio serijos dalyviu. Vilniečiai žūtbūtinėse trečiosiose serijos rungtynėse išplėšė pergalę namie prieš Klaipėdos „Neptūną“  66:64 (16:16, 19:19, 13:11, 18:18) ir sušvelnino serijos iki trijų pergalių rezultatą 1:2. Jei vilniečiai būtų paslydę, jų lauktų tik mūšis dėl trečiosios vietos su Utenos „Juventus“.

Itin sunkiose ir klampiose rungtynėse nė vienai komandai nepavyko įgyti dviženklės persvaros. Namie žaidę vilniečiai galiausiai turėjo 8 taškų persvarą ketvirtame kėlinyje, tačiau „Neptūnas“ iki paskutinės minutės kabinosi sostinės atstovams į gerklę ir likus varžytis mažiau nei dešimt sekundžių jie pirmavo vos trijų taškų skirtumu – 66:63.

Klaipėdiečiai, turėję galimybę mesti dvi baudas ir vieną pataikę, antrąją prametė, tačiau kamuolį atkovojo Artūras Gudaitis. Bet intrigos jis nesunaikino – prametė abi baudas ir kamuolį atsikovoję varžovai turėjo 2 sek. pataikyti bent tolimą metimą, bet D.Ewingo švystelėtas metimas nepasiekė tikslo ir „Lietuvos rytas“ šventė pirmąją pergalę pusfinalyje.

Pražangos. Antrąsias rungtynes Klaipėdoje praleidęs Marius Runkauskas pasirodė aikštėje „Lietuvos ryto“ starto penkete. Tačiau snaiperis vos per 4 minutes užsidirbo dvi asmenines pražangas ir greitai sėdo ant suolo.

Aistros. Pirmojo kėlinio pabaigoje aikštėje kilo susistumdymas. Aistros įsiplieskė tarp gynėų Danielio Ewingo ir Ado Juškevičiaus. Technine pražanga teisėjai pažabojo „Lietuvos ryto“ atstovą.

Gynyba. Po pertraukos “Lietuvos ryto“ gynyba leido svečiams įmesti tik 28 taškus.

Finalas. Savo varžovo LKL finale jau laukia Kauno „Žalgiris“, kitoje pusfinalio poroje 3:0 nepalikęs vilčių Utenos „Juventus“. Finalo serija startuos gegužės 29-ąją Kaune.

„Lietuvos rytas“: Deividas Gailius 15 (9 atk. kam.), Adas Juškevičius 13, Artūras Gudaitis, Antanas Kavaliauskas ir Kendrickas Brownas po 7.

„Neptūnas“: Jerai Grantas (10 atk. kam.) ir Danielis Ewingas po 16, Mindaugas Girdžiūnas 10, Vytautas Šarakauskas 8.

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“  66:64 (16:16, 19:19, 13:11).

3 min. „Lietuvos rytas“ ir vėl pabėgo – 53:48. maža to – po D.Gailiaus metimo vilniečiai nurūko 55:48. Įpusėjus kėliniui vilniečiai pirmavo 55:50. Po A.Juškevičiaus tritaškio „Lietuvos rytas“ dar labiau priartėjo prie pergalės – 58:50.

„Neptūnas“ skubėjo lyginti rezultatą, tačiau to padaryti jiems nesisekė – likus grumtis 3 min. vilniečiai pirmavo 59:53.

Vis dėlto, paskutinę minutę Klaipėda parodė charakterį – likus 38 sek. sumažino atsilikimą iki 58:61, tačiau po to K.Brownas, perėmęs kamuolį po netaiklaus varžovų baudos metimo, pataikė dvitaškį – 63:58.

Trečiasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“ 48:46 (16:16, 19:19, 13:11).

Prasidėjus kėliniui, situacija aikštėje nepasikeitė – abi komandos kovojo dėl žūtbūtinės pergalės, o 3 min. rezultatas buvo 41:41. Nerezultatyviame kėlinyje, likus kovoti 3 min. rezultatas buvo 43:43, o per 7 min. ekipos įmetė po 8 taškus.  Priešpaskutinę minutę „Lietuvos rytas“ atitrūko 4 taškai – 47:43, o po A.Gudaičio  baudos metimo – 48:44.

Antrasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“ 35:35 (16:16, 19:19).

Sužaidus tris minutes vilniečiai ir vėl prarado lyderio statusą – rezultatas buvo 22:22. Sostinės krepšininkai vėl leido karaliauti varžovams po savuoju krešiu, draskyti savo gynybą – likus kovoti 4 min. „Neptūnas“ pirmavo 30:27. Priešpaskutinę kėlinio minutę pajūrio klubo žaidėjas D.Ewingas smeigė tritaškį ir „Neptūnas“ pirmavo 33:29. Paskutinę ketvirčio minutę“Lietuvos rytas“ išlygino rezultatą, tačiau padaryta klaida ir vėl leido Dainiaus Adomaičio kariaunai išsiveržti į priekį 35:33.

Pirmasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“ 16:16.

Sužaidus pirmąsias 4 minutes, geriau atakuoti sekėsi svečiams, kurie pirmavo 8:5. Kaip ir buvusiuose iki tol mačuose, klaipėdiečiai atrodė labiau susikaupę ir norintys laimėti, o „Lietuvos rytas“ svaidė kamuolius pro šalį, nepataikę net 5 metimų iš 9.

Nerezultatyviame kėlinyje pirmasis tritaškis krito sužaidus 7 min. o jį įmetė Klaipėdos legionierius D.Ewingas, o „Neptūnas“ pirmavo 11:7, dar po beveik minutės – 13:11.

Paskutinę minutę vilniečiai ir vėl persvėrė rezultatą savo naudai – po A.Gudaičio baudos metimų „Lietuvos rytas“ pirmavo 16:13. Tačiau tuomet įvyko pirmasis konfliktas aikštėje  - susistumdė abiejų komandų žaidėjai, o A.Juškevičiui buvo skirta techninė pražanga. Vis dėlto, šeimininkams nepasisekė išlaikyti persvaros – po 10 min. kovos buvo lygu 16:16.

„Lietuvos ryto“ starto sudėtis: A.Lapeta, D.Lukašovas, A.Kavaliauskas, M.Runkauskas, A.Jomantas.

„Neptūno“ starto sudėtis: M.Girdžiūnas, M.Mažeika, A.Brandtas, J.Grantas, A.Butkevičius.

----------------

Pirmojoje serijos akistatoje Vilniuje klaipėdiečiai Tomo Pačėso kariauną įveikė 83:71. Namuose „Neptūnas“ triumfavo 70:68.

Šios pusfinalio serijos laimėtojas LKL finale kausis su Kauno „Žalgiriu“, o mažojo finalo serijoje pralaimėjusi ekipa grumsis su Utenos „Juventus“.

Tik viena komanda LKL istorijoje išsigelbėjo serijoje, kurią pradėjo 0:2. 1996 metais Kauno „Žalgiris“ finale 3:2 palaužė Kauno „Atletą“.

Tada dar Vlado Garasto vadovaujamas „Atletas“ turėjo namų aikštės pranašumą, nes triumfavo reguliariajame sezone. Žalgiriečiai liko antri. Beje, reguliariajame sezone „Atletas“ žalgiriečius buvo nugalėjęs visus keturis kartus. Taigi, iki galingo „Žalgirio“ finišo 3:0 V.Garasto auklėtiniai buvo nugalėję žaliai-baltus net šešis kartus iš eilės.

Kas keisčiausia, kad dvi pirmosios serijos rungtynės vyko net ne Kaune, nors abi komandos – būtent iš Kauno. Kadangi Kauno sporto halėje kaip tik LKL finalo serijos pradžioje vyko sportinių šokių konkursas, „Atletui“ teko ieškoti kitos arenos. Du pirmieji finalo mačai vyko Alytuje.

Beje, tuo metu „Atletui“ atstovavo dabartinis Vilniaus „Lietuvos ryto“ treneris, Alytuje augęs Tomas Pačėsas.