Pusfinalio intriga tęsiasi: „Lietuvos rytas“ palaužė „Neptūną“

Klaipėdos „Neptūno“ ekipos trenerio Dainiaus Adomaičio kalbos, kad Vilniaus „Lietuvos rytas“ yra pusfinalio favoritas nebuvo gudrybė. Visą pusfinalio seriją savo sąlygas diktavęs „Neptūnas“ penktadienį suklupo, kai galutinė sėkmė buvo ranka pasiekiama. Klaipėdiečiai ketvirtose tarpusavio rungtynėse namie suklupo prieš „Lietuvos rytą“ 73:74 (9:10, 22:19, 25:25, 17:20) ir prarado realiausią šansą anksčiau laiko prasibrauti į Lietuvos krepšinio finalą.

„Lietuvos ryto“ ir „Neptūno“ mačas<br>IndrPix/ Prokadras.lt
„Lietuvos ryto“ ir „Neptūno“ mačas
Daugiau nuotraukų (12)

May 20, 2016, 6:23 PM, atnaujinta May 24, 2017, 9:49 PM

Po šios dienos vilniečių sėkmės pusfinalio serijos rezultatas tapo lygus 2:2. Tad lemiama dvikova bus žaidžiama sekmadienį Vilniaus „Siemens“ arenoje 17 valandą. Būtent sostinėje paaiškės, ar Vilniaus, ar Klaipėdos klubas finale grumsis su Kauno „Žalgiriu“.

Prie sienos priremtas Vilniaus „Lietuvos rytas“ sugebėjo padaryti beveik neįmanoma – pralaimint pusfinalio seriją 0:2, vilniečiai atsitiesė ir dabar klubų lauks lemiamas mačas.

Šios dienos dvikovoje atrodė, kad „Neptūnas“ žengs į LKL finalą – paskutiniame kėlinyje turėjo net 7 taškų pranašumą, bet „Lietuvos rytas“ valios pastangomis perlaužė įvykių eigą ir neleido oponentams džiaugtis sėkme.

Pradinė įtampa. Pirmosiomis rungtynių minutėmis įtampa tiesiog tvyrojo ore, o komandoms taškus rinkti buvo kaip niekada sudėtinga. Dvi minutės buvo sužaistos nei vienai ekipai nepelnius nė taško, o sužaidus tris su puse minutės abi ekipos jau turėjo po 4 komandines pražangas.

Septynios minutės. Tiek laiko „Lietuvos rytui“ nepavyko pelnyti taškų „iš žaidimo“.

Netaikliai. Iki ilgosios pertraukos „Neptūnas“ dvitaškius metė 33%, tritaškius 25%, baudas 100% taiklumu. „Lietuvos rytas“ – dvitaškiai – 53%, tritaškiai 25%, baudos 44%.

Įsišaudė. Per pirmąsias tris trečiojo kėlinio minutes komandos pataikė tiek pat tritaškių, kiek ir buvo pataikę per pirmuosius du kėlinius – 5.

Prabilo. Šios tritaškių bangos iniciatorius buvo Travisas Baderis, kuris iš viso trečiajame kėlinyje pataikė 4 tritaškius. Įdomu tai, kad iki šiol atkrintamosiose rungtynėse šis krepšininkas per septynias rungtynes buvo pelnęs tik 17 taškų. Ketvirtajame kėlinyje snaiperis pridėjo dar tris taiklius tolimus metimus.

Ketvirtas kėlinys. Sužaidus dvi minutes „Neptūnas“ susikrovė septynių taškų persvarą, tačiau „Lietuvos rytas“ nepasidavė ir spurtavo 8:0 (61:62). Likus varžytis kiek mažiau nei trims minutėms D.Adomaitis jau buvo priverstas imti minutinę pertraukėlę, nes švieslentėje degė nemalonūs skaičiai – 67:63 pirmavo svečiai. Prie šio spurto labiausiai prisidėjo du tritaškius pataikęs Mindaugas Lukauskis. Prasidėjus paskutinei ketvirto kėlinio minutei T. Baderis vėl smeigė tritaškį metimą – 69:71.

Po Jerai Granto baudų metimų, likus 24 sekundėms, rezultatas tapo lygus 71:71. Po Kendrick’o Brown’o baudų metimų vilniečiai įgijo 2 taškų persvarą ir paskutinė 19 sekundžių ataka priklausė „Neptūno“ ekipai. Danielis Ewingas likus 10 sekundžių bandė veržtis po krepšiu, tačiau buvo sustabdytas.

Tada sekė greita „Neptūno“ pražanga prieš D. Gailių. Krepšininkas realizavo tik antrąjį baudos metimą. Vilniaus žaidėjai nenorėjo leisti mesti tritaškį D. Ewingui ir prasižengė. Šiam prametus abu metimus kamuolį atkovojo J. Grantas, prieš kurį buvo prasižengta. Krepšininkas pataikė tik antrąjį metimą ir rungtynės baigėsi rezultatu 74:73 „Lietuvos ryto“ naudai.

Gimtadienis. “Lietuvos ryto“ klaipėdiečiui Mariui Runkauskui dviguba šventė: šiandien krepšininkui sukanka 30 metų.

„Neptūnas“: T. Baderis – 21, D. Ewingas – 13, J. Grantas – 10, M. Mažeika ir M. Girdžiūnas – po 7.

„Lietuvos rytas“: A. Gudaitis – 13, A. Juškevičius – 12, K. Brownas, G. Orelikas ir A. Lapeta po 9, D.Gailius 7, K. Lavrinovičius 5, A. Kavaliauskas 4 (5 rez. perd.).

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Lietuvos rytas“  73:74 (9:10, 22:19, 25:25, 17:20).

Ir toliau „Lietuvos rytą“ terorizavo T.Baderis – po jo eilinio tritaškio „Neptūnas“ pirmavo 59:54. Klaipėdiečiai  turėjo 7 taškų persvarą, tačiau 3 min. „Lietuvos rytas“ sumažino atsilikimą iki 57:61. Vis dėlto, „Lietuvos rytas“ sugebėjo atsitiesti ir išsiveržė į priekį 62:61.

Maža to – likus žaisti 2 min. „Lietuvos rytas“ pabėgo 67:63, tačiau T.Baderis įsūdė tritaškį ir sumažino atsilikimą iki vieno taško.

Bet vilniečiai atsakė dviem taškais, o puolime „Neptūnas“ suklydo. Paskutinę minutę pataikė A.Gudaitis ir „Lietuvos rytas“ pirmavo 71:66.

Ir vėl... T.Baderis pataikė tritaškį ir atgaivino šeimininkų viltis laimėti – Vilnius nepataikė, o likus žaisti 24 sek. J.Grantas metė du baudos metimus – 71:71. Tad laimėti mačą „Lietuvos rytas“ turėjo visas 24 sek.

„Neptūnas“ baudavo prieš K.Browną, jis abi jas pataikė, o „Neptūnas“ sugebėjo nepataikyti ir tuo, galima sakyti, intriga baigėsi. Bet ir vėl netikėtumas – „Neptūnas“ metė dvi baudas, vieną pataikė, o likus kovoti 1 sek. kamuolį atsikovojo J.Grantas, kuris baudų metimais galėjo išlyginti rezultatą. Bet jis prametė vieną baidą.

Trečiasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Lietuvos rytas“  56:54 (9:10, 22:19, 25:25).

Sužaidus daugiau kaip minutę, „Neptūnas“ pirmavo 4 taškų skirtumu – 37:33.  Po pertraukos „Lietuvos rytas“ suskubo mažinti skirtumą ir po A.Juškevičiaus tritaškio vilniečiai pirmavo 39:38, tačiau tuo pačiu atsakė šeimininkai – 41:39.

5 min. „Neptūnas“ įgijo didžiausią pranašumą mače – pabėgo 44:39, bet A.Gudaitis sumažino jį trimis taškais, o prasidėjusiame tritaškių šou abi komandos žaidė fantastiškai – 50:45. Tris tritaškius iš eilės pataikė klaipėdietis T.Baderis, pasižymėjo ir Adas Juškevičius. 8-ąją min. „Neptūnas“ nemažino apsukų ir  vis dar pirmavo dviejų metimų atotrūkiu – 52:47. Priešpaskutinę minutę Klaipėda jau pirmavo 54:48, tačiau tritaškį pataikė K.Lavrinovičius – 54:51. Tačiau po šeimininkų klaidos G.Orelikas pataikė du taškus ir galėjo mesti baudą – ją pataikęs išlygino rezultatą 54:54. Vis dėlto, tuo kėlinys nesibaigė – per likusias 15 sek. „Neptūnas“ surengė ataką ir po J.Granto metimo pajūrio ekipa pirmavo 56:54.

Antrasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Lietuvos rytas“ 31:29 (9:10, 22:19).

Abu klubai per 12 žaidimo minučių buvo padarę po 7 klaidas, o ekipos žengė koją kojon – po V.Šarakausko baudų, 3 min. „Neptūnas“ pirmavo 13:12, bet A.Juškevičius atsakė tritaškiu. Sužaidus 4 min rezultatas buvo 15:15, bet tuomet pirmąjį tritaškį įsūdė V.Šarakauskas ir klaipėdiečiai išsiveržė į priekį 18:15. „Lietuvos ryto“ treneris  T.Pačėsas paėmė minutės pertraukėlę.

7 min. įsižaidęs „Lietuvos rytas“ pabėgo 23:20. Priešpaskutinę kėlinio minutę „Neptūnas“ spurtavo ir išsiveržė į priekį 27:26. Paskutinę minutę po K.Browno tritaškio rezultatas tapo 29:29, tačiau J.Grantas ir vėl išvedė „Neptūną“ į priekį 31:29.

Pirmasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Lietuvos rytas“ 9:10.

Daugiau kaip 2 minutes abi ekipos nepelnė taškų – pirmuosius du baudų metimais pelnė A.Kavaliauskas ir „Lietuvos rytas“ pirmavo 2:0. Sužaidus 5 min. rezultatas buvo ne iš krepšinio pasaulio – tik 3:3. 8 min. M.Girdžiūnas baudų metimais išvedė klaipėdiečius į priekį 5:3.

M.Girdžiūnas dar pelnė taškus, o D.Gailius įsūdė pirmąjį tritaškį, greitoje atakoje „Lietuvos rytas“ sugebėjo pridėti dar du – 10:7 pirmavo svečiai.

„Neptūno“ starto sudėtis: M.Girdžiūnas, M.Mažeika, V.Šarakauskas, J.Grantas, A.Butkevičius.

„Lietuvos ryto“ starto sudėtis: A.Lepeta, D.Gailius, D.Lukašovas, A.Kavaliauskas, M.Runkauskas.

---------------------

„Neptūnas“ gali tapti pirmąja komanda po Kauno „Žalgirio“, kuri gali palikti „Lietuvos rytą“ už LKL finalo borto. Skamba paprastai – tereikia laimėti vieninteles rungtynes penktadienio vakarą Klaipėdoje.

Bet dvikova tokia nenuspėjama, jog suglumusi ir „Orakulo“ lažybų bendrovė. Ji vis dėlto pranašauja, kad „Lietuvos rytas“ yra labai nežymus favoritas ir turi 55 proc. galimybę išsivežti iš Klaipėdos antrąją pergalę.

Tuomet serijos rezultatas būtų lygus 2:2, o lemiamas penktasis mūšis sekmadienį vyktų „Siemens“ arenoje. Laimėjęs seriją „Lietuvos rytas“ taptų pirmuoju klubu, išsikapsčiusiu pusfinalyje atsiliekant 0:2.

Taip išsigelbėjęs yra tik Kauno „Žalgiris“, bet tą 1996-aisiais jis padarė finale, kai 3:2 palaužė Kauno „Atletą“. Tiesa, tada serijos įkarštyje traumą patyrė kertinis „Atleto“ žaidėjas Saulius Štombergas, todėl „Žalgiris“ sugebėjo pranokti traumų išretintą Kauno komandą.

Šį kartą situacija gerokai dramatiškesnė – „Neptūnas“ beveik sveikas (Donatas Zavackas traumuotas, bet traumą patyrė dar prieš pusfinalį) ir pasiryžęs palikti LKL istorijoje naują įrašą.

Kad serija prasitęstų, „Lietuvos rytui“ reikės labai daug pastangų. Vilniečiai Klaipėdoje „Neptūnui“ pralaimėjo dvi pastarąsias dvikovas – vasario 27-ąją reguliariajame sezone (62:70) ir gegužės 14-ąją pusfinalyje (68:70).

Įdomus faktas: visose dvikovose rezultatyviausiai „Neptūno“ gretose žaidė gynėjas. Net penkis kartus – Danielis Ewingas, po sykį – Mindaugas Girdžiūnas ir Martynas Mažeika.

Bus karšta. „Lietuvos rytas“ su „Neptūnu“ šį sezoną LKL čempionate susitiko septynis kartus. Keturis sykius triumfavo „Lietuvos rytas“, tačiau nė viena dvikova nesibaigė didesniu nei 12 taškų skirtumu, vidutiniškai – vos 6,4 taško skirtumu.

Beje, „Lietuvos ryto“ snaiperis Marius Runkauskas švenčia 30-ąjį gimtadienį. Visi puikiai suprantame, koks yra jo gimtadienio noras.