NBA klubo „Toronto Raptors“ centras Bismackas Biyombo ketina atsisakyti galimybės pratęsti esamą kontraktą dar sezonui su 3 mln. dolerių atlyginimu. Iš Kongo kilęs 23 metų 206 cm ūgio krepšininkas rinksis laisvojo agento statusą.

B.Biyombo sieks naujos sutarties.<br>AFP/“Scanpix“ nuotr.

May 26, 2016, 5:56 PM, atnaujinta May 24, 2017, 4:05 AM

Pasak „Sporting News“, šiuo žingsniu B.Biyombo sieks naujos sutarties – ne mažiau kaip 17 mln. dolerių sezonui. Šįmet jis gauna 2,8 mln. dolerių.

NBA čempionato reguliariajame sezone vidurio puolėjas vidutiniškai per 22 min. rinko 5,5 taško ir 8 atkovotus kamuolius. Bet po to, kai Rytų konferencijos atkrintamosiose varžybose traumą gavo Jonas Valančiūnas, B.Biyombo rezultatai šoktelėjo – vidutiniškai 6,3 taško ir 9,4 atkovoto kamuolio per 25 minutes.

„Raptors“ konferencijos finale iki keturių pergalių atsilieka nuo „Cleveland Cavaliers“ 2:3. Penktąjį mačą Toronto klubas ketvirtadienį pralaimėjo net 78:116.

Po čiurnos traumos, kurią patyrė pirmajame Rytų konferencijos pusfinalio mače, sugrįžęs J.Valančiūnas šias rungtynes pradėjo ne starto penkete, žaidė 18 min., per kurias pelnė 9 taškus (4/4 dvit., 1/2 baudų), neatkovojo nė vieno kamuolio, atliko rezultatyvų perdavimą, du kartus suklydo ir kartą prasižengė.

Pagal nuo kito sezono įsigaliosiantį naują ketverių metų kontaktą su „Raptors“ komanda J.Valančiūnas iš viso uždirbs 64 mln. dolerių – vidutiniškai po 16 mln. per metus.