Čempioniškas V. Spanoulis – tritaškiu pražudė „Panathinaikos“

Graikijos krepšinio lygos čempionas paaiškėjo po neįtikėtinos dviejų pratęsimų dramos. Atėnų „Panathinaikos“ namų aikštėje priėmė Pirėjo „Olympiakos“ ir buvo arčiau pergalės, tačiau žodį eilinį kartą tarė Vassilis Spanoulis, smeigęs tolimą metimą ir padovanojęs „Olympiakos“ klubui čempionų titulą.

V.Spanoulis klubui padovanojo čempionų titulą.<br>AFP/Scanpix nuotr.

2016-05-30 22:09, atnaujinta 2017-05-23 16:11

„Olympiakos“ laimėjo ketvirtąsias serijos rungtynes 82:81 (19:16, 12:19, 21:15, 11:13, 8:8, 11:10) ir pabaigė seriją – 3:1.

„Panathinaikos“ tragiškai pradėjo rungtynes ir įpusėjus pirmam kėliniui atsiliko 2:13. Tačiau jie greitai pabudo ir aikštėje užvirė atkakli kova.

Rungtynių nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis mačo akimirkomis – per paskutines dvi minutes „Panathinaikos“ neleido pelnyti taškų varžovams, o patys pelnė tik tašką – to pakako, kad rezultatas taptų 63:63.

Paskutinę sekundę tolimą metimą dar paleido V.Spanoulis, bet jis buvo netaiklus.

Pirmajame pratęsime arčiau pergalės buvo „Panathinaikos“ – likus trims sekundėms jie pirmavo trimis taškais ir vengdami „Olympiakos“ tritaškio, prasižengė.

Prie baudų metimo linijos stojęs Danielis Hackettas prametė pirmą metimą. Jam neliko nieko kito, kaip specialiai pramesti ir antrąjį. „Olympiakos“ sugebėjo atsikovoti kamuolį, tritaškį įsūdė Vangelis Mantzaris – 71:71.

Antrajame pratęsime darbo ėmėsi „Panathinaikos“ aukštaūgis Jamesas Gistas – jis pelnė šešis taškus iš eilės ir Atėnų klubas pirmavo 77:73.

Jie pirmavo iki pat paskutinių sekundžių, kai likus žaisti 1,9 sekundės, tolimą metimą krisdamas pataikė V.Spanoulis.

Jis taip pat buvo išgelbėjęs ir antrąsias finalo rungtynes, kai tritaškiu išplėšė pergalę klubui ir leido išlyginti serijos rezultatą po pirmųjų rungtynių, kurias Atėnų klubas laimėjo Pirėjuje.

Gynėjas mače viso pelnė 25 taškus. Otello Hunteris pridėjo 14, V.Mantzaris ir Kostas Papanikolao po 13 taškų.

„Panathinaikos“ ekipai Nickas Pappas surinko 16, Dimitris Diamantidis ir J.Gistas – po 15.