LeBrono košmaras kartojasi: „Cavs“ ekipai – „Warriors“ antausis

Karalius prieš Žudiką kūdikio veidu, „Nike“ prieš „UnderArmour“, LeBronas Jamesas prieš Stepheną Curry. Iš kurio tik kampo pažiūrėsite, NBA prasidėjusiam finalui neįmanoma netaikyti svajonių finalo etiketės.

L.Jameso ir S.Curry dvikova.<br>AP nuotr.
„Cavaliers“ ir „Warriors“ rungtynės.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (23)

Jun 3, 2016, 6:35 AM, atnaujinta May 23, 2017, 5:38 AM

Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį „Cleveland Cavaliers“ ir „Golden State Warriors“ antrus metus iš eilės susitiko kovoje dėl čempionų žiedo. „Warriors“ savo aikštėje iškart pademonstravo, kad mėgins pakartoti L.Jameso košmarą, kokį jam teko išgyventi pernai, kai stebėjo, kaip „Warriors“ džiaugiasi nugalėtojų vardu.

„Warriors“ savo aikštėje 104:89 (28:24, 24:19, 22:25, 30:21) nugalėjo L.Jameso kariauną, kuri šį sezoną atsisakė lietuviams puikiai pažįstamo trenerio Davido Blatto paslaugų.

„Cavaliers“ krepšininkams šioje dvikovoje pavyko pristabdyti S.Curry, kuris surinko sau neįprastai mažai taškų. Tritaškių rekordus vieną po kito gerinęs šių laikų Michaelas Jordanas ir reguliariojo sezono MVP pelnė 11 taškų (dvitaškiai: 1/7, tritaškiai: 3/8), atkovojo 5 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, penkiskart suklydo.

Jo ir L.Jameso mikrodvikovas aikštėje sirgaliai stebėjo su pasimėgavimu. „Cavaliers“ lyderis šįkart pelnė 23 taškus (dvitaškiai: 7/17, tritaškiai: 2/4, baudų metimai: 3/ 4), atkovojo 12 kamuolių, atliko 9 rezultatyvius perdavimus, perėmė du kamuolius ir keturiskart suklydo.

„Warriors“ komandai šįkart pavyko puikiai išnaudoti ant atsarginių suolo mačą pradėjusį Shauną Livingstoną, kuris ir tapo rezultatyviausiu komandos krepšininku su 20 taškų.

Draymondas Greenas nugalėtojų komandoje surinko 16 taškų, o Kyrie Irvingas „Cavaliers“ ekipoje pelnė 26 taškus. Jis pataikė 11 baudos metimų iš 12. Kevino Love'o sąskaitoje – 17 taškų ir 13 atkovotų kamuolių.

„Cavaliers“ ketvirtąjį kėlinį pradėjo atsilikdama 68:76, nors trečiajame kėlinyje likus žaisti beveik 4 minutes po K.Love dvitaškio ekipa išsiveržė 64:63.

Komandos ėmė stumdytis dėl pranašumo ir likus žaisti dvi minutes L.Jamesas pataikė du taškus, leidusius „Cavaliers“ vėl pirmauti 68:67, tačiau tada prabilo „Warriors“ artilerija.

Sh.Livingstonas pataikė dvitaškį, nuostabiai sužaidė ir du taškus pelnė S.Curry, o tiksint paskutinėms 27 trečiojo kėlinio sekundėms A.Iguodala smeigė tritaškį – 76:68.

Ketvirtajame kėlinyje „Warriors“ jau tvirtai laikė vadžias. Įpusėjus lemiamam ketvirčiui po A.Iguodala taiklių baudos metimų šeimininkai pirmavo 94:76.

Tyronnas Lue ieškojo įvairiausių sprendimų, bet žemi Steve'o Kerro kariaunos penketai žaidė nepailsdami ir serijoje iki keturių pergalių „Warriors“ išsiveržė 1:0.

L.Jameso veidas daug ką pasakė apie NBA finalo serijos startą. Nusivylę liko ir jo sirgaliai, prisiminę, kaip per praėjusių metų seriją L.Jamesas vidutiniškai rinko 35,8 taško, atkovojo 13,3 kamuolio ir atliko 8,8 rezultatyvaus perdavimo.

Tuomet jam teko kamšyti spragas, atsiradusias dėl Kurie Irvingo ir Kevino Love traumų. Pats L.Jamesas pernai save nominavo „geriausiu žaidėju planetoje“, o kai šiemet S.Curry ir vėl gavo MVP apdovanojimą, „Cavaliers“ lyderis ėmė kalbėti apie tai, ką reiškia „naudingiausias“, bet prieš finalo seriją pridūrė, kad „Stephas tikrai buvo mūsų lygos MVP.“