Monstriškas L.Jameso ir K.Irvingo duetas išgelbėjo „Cavaliers“

„Cleveland Cavaliers“ dar bent vienerioms rungtynėms pratęsė savo sezoną. Stephenas Curry, Klay Thompsonas, Kyrie Irvingas ir LeBronas Jamesas surengė įspūdingą dvikovą, kurioje stipresni buvo pastarieji. „Cavaliers“ lyderiai sukūrė istorinį pasirodymą ir tai padėjo svečiuose 112:97 (29:32, 32:29, 32:23, 19:13) įveikti „Golden State Warriors“.

L.Jamesas surengė karališką pasirodymą.<br>AFP/Scanpix nuotr.
„Cavaliers“ serijoje atsilieka 2:3.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (16)

2016-06-14 06:51, atnaujinta 2017-05-21 20:30

NBA finalo serijoje iki keturių pergalių dabar „Warriors“ laimi 3:2. Šeštosios rungtynės ketvirtadienį bus žaidžiamos Klivlande.

Šiose rungtynėse nežaidė vienas „Warriors“ lyderių – Draymondas Greenas, kurį NBA suspendavo. „Warriors“ prarado ir dar vieną savo svarbų narį – gynybos ramstį Andrew Boguta, kuris spėjo sužaisti vos septynias minutes.

Traumą jis patyrė, kai J.R.Smithas bandė pelnyti taškus iš po krepšio. Jį sustabdyti norėjęs A.Bogutas susidūrė su varžovu, nepatogiai nusileido ant parketo, o varžovams dar užgriuvo ant jo taip, kad vidurio puolėjo kelis persisuko į priešingą pusę.

Jis negalėjo pats palikti aikštės ir atsistoti. Panašu, kad serija jam jau baigta.

„Cavaliers“ į pergalę vedė L.Jameso ir K.Irvingo duetas. L.Jamesas pelnė 41 tašką (12//22 dvit., 4/8 trit., 5/8 baud. met.), atkovojo 16 kamuolių, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, perėmė ir blokavo po tris metimus.

K.Irvingas taip pat pelnė 41 tašką (12/17 dvit., 5/7 trit., 2/2 baud.met.) ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Tai pirmas kartas NBA istorijoje, kai du komandos draugai finalo rungtynėse pelno daugiau nei po 40 taškų.

„Gynyba buvo mūsų problema, trūko susikalbėjimo keičiantis savo ginamais krepšininkais“, – po mačo sakė Steve'as Kerras, „Warriors“ treneris.

Kitas didžiojo trejeto narys – Kevinas Love'as pelnė vos du taškus, nors aikštėje praleido 36 minutes.

Pralaimėtojų gretose K.Thompsonas surinko 37 taškus (5/9 dvit., 6/11 trit., 9/9 baud. met.), o S.Curry sąskaitoje – 25 taškai (3/7 dvit., 5/14 trit., 5/5 baud. met.).

Atkakliose rungtynėse rezultatas devynis kartus buvo lygus, o 13 kartų keitėsi laiminti komanda, bet lemiamu tapo paskutinis ketvirtis – „Cavaliers“ puikios gynybos dėka varžovams leido pelnyti vos 13 taškų.

Larry O'Brieno trofėjus, kuris įteikiamas NBA čempionams, buvo atskraidintas į Ouklandą, bet dabar turės keliauti į Klivlandą – „Warriors“ galės pamėginti čempionais tapti varžovų arenoje arba serijoje prireiks septynerių rungtynių.