L.Jamesas – įspūdingas, S.Curry – išvarytas, superfinale – lygu

Šių metų NBA čempionate priteiks visų septynių finalo serijos mačų: „Cleveland Cavaliers“ klubas sugebėjo atsitiesti ir nepakartoti praėjusio finalo agonijos, kai serijoje nusileido 2:4. O lemiamą pralaimėjimą tąkart jis patyrė namie. LeBrono Jameso vedami „Cavaliers“ krepšininkai savo žiūrovų akivaizdoje 115:101 (31:11, 28:32, 21:28, 35:30) nugalėjo čempionus „Golden State Warriors“ žaidėjus ir išlygino serijos rezultatą 3:3. Svarbiausia šio sezono ir baigiamoji dvikova dėl NBA aukso žiedų vyks sekmadienį.

„Cavaliers“ įveikė „Golden State Warriors“ išlygino finalo serijos rezultatą.<br>AP nuotr.
Gavęs šeštąją asmeninę pražangą S.Curry pratrūko.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (14)

Jun 17, 2016, 6:12 AM, atnaujinta May 21, 2017, 1:12 PM

Klivlando klubas tapo vos 3-iaja komanda NBA istorijoje, kuri atsilikdama serijoje 1:3 sugebėjo ją išlyginti. O pergalę pralaimint tokiu rezultatu šventė tik du klubai – pastarąjį kartą nuo bedugnės krašto iki čempiono titulo NBA ekipa žengė tik 1966 metais.

Šios dienos mače „Cavaliers“ pirmajame kėlinyje varžovams kirto iš peties – pradžioje 5 minutes neleido „Golden State Warriors“ pelnyti taškų, o dar po minutės pirmavo 13:2. Maža to – pirmąjį kėlinį „Cavaliers“ laimėjo 31:11.

Per likusį laiką „Warriors“ siekė panaikinti atsiradusį deficitą ir vienu metu NBA čempionai priartėjo iki 38:46, Tačiau L.Jamesas su kompanija darė viską, kad nepasikartotų gėdinga praėjusio sezono istorija ir trečiame ketvirtyje padidino savo persvarą iki 65:43.

Prieš paskutinį kėlinį „Cavaliers“ pirmavo 80:71, o šeimininkų klubo lyderis L.Jamesas buvo įmetęs 32 taškus. Tuo tarpu Stephenas Curry savo sąskaitoje turėjo 26 taškus.

Nors svečiai siekė sukurti mače intrigą, „Cavaliers“ labai greitai „užgesino laužus“: likus kovoti 2 min. Klivlandas pirmavo 110:87 ir „kariai“ kapituliavo, sutikdami žaisti lemiamą NBA finalo serijos mačą.

Nugalėtojams Karalius Jamesas antrą mačą iš eilės pelnė 41 tašką. „Cavaliers“ lyderis per 42 žaidimo minutes pataikė 13 dvitaškių iš 21, tris tritaškius iš 6, 6 baudų metimus iš 8, atkovojo 8 kamuolius, atliko net 11 rezultatyvių perdavimų, perėmė 4 kamuolius ir blokavo tris varžovų metimus.

K.Irvingas surinko 23 taškus, T.Thompsonas 15, J.Smithas 14.

„Warriors“ mačą baigė be S.Curry – ekipos lyderis iki pabaigos likus kiek daugiau nei 3 minutėms gavo šeštą asmeninę pražangą, tačiau įsiutęs dėl tokio teisėjų sprendimo metė dantų apsaugą į tribūnas, buvo nubaustas technine pražanga, todėl turėjo palikti aikštę. Paprastai ramus „Warriors“ vedlys šį kartą netramdė emocijų ir komandos atstovo buvo išlydėtas į rūbinę.

Naudingiausias sezono žaidėjas per 35 žaidimo minutes pelnė 30 taškų (6/13 trit.), atliko vos vieną rezultatyvų perdavimą ir keturis kartus suklydo.

K.Thompsonas įmetė 25 taškus (3/10 trit.), L.Barbosa – 14.

Po diskvalifikacijos į finalą grįžęs D.Greenas (10 atk. kam., 5 rez. perd.) tepelnė 8 taškus, A.Iguodala – vos 5.

Dar vienas starto penketo žaidėjas H.Barnesas nesugebėjo pelnyti nė taško ir atkovojo tik du kamuolius.

„Lietuva tiesiogiai“: kodėl bankai ir toliau brangina paslaugas?