Efektingas rinktinės startas: Lietuva nušlavė Naująją Zelandiją

Lietuvos krepšinio rinktinė savąjį haka šokį šoko aikštėje. Jonas Kazlauskas su komanda pradėjo draugiškų rungtynių maratoną ir Klaipėdoje sirgaliai tikrai negalėjo būti nusivylę, nors ekipa ir neturėjo pagrindinių savo žvaigždžių.

Lietuvos rinktinė sutriuškino varžovus.<br>Indrė Pix nuotr.
Rungtynių akimirka.<br>Indrė Pix nuotr.
Apšilimas.<br>Indrė Pix nuotr.
Daugiau nuotraukų (78)

2016-06-29 13:21, atnaujinta 2017-05-20 08:50

Didysis krepšinis sugrįžo į Lietuvą ir sugrįžo galingai.  J.Kazlauskas su komanda trečiadienį tiesiog nušlavė  jau į ritmą įsiliejusią Naująją Zelandiją, kuri ruošiasi olimpinės atrankos turnyrui Filipinuose. Lietuva be vargo laimėjo 88:58 (28:12, 21:21, 17:14, 22:11) ir parodė, kad olimpinėse žaidynėse Rio de Žaneire bus itin grėsmingas varžovas.

Lietuva: M.Girdžiūnas ir E.Ulanovas po 16, M.Kuzminskas 12, M.Grigonis 11, A.Kavaliauskas 9 (12 atk. kam.), D.Gailius 8, A.Juškevičius 7, R.Javtokas 5, A.Milaknis ir R.Giedraitis po 2.

Naujoji Zelandija: T.Websteris 16, T.Abercrombie 14, M.Vukona 7, E.Bartlettas 5.

Klaipėdoje sirgaliai ugningai plojo ir šaukė po kiekvieno Mindaugo Girdžiūno judesio, o kai Mindaugas Kuzminskas ataką baigė dėjimu, aistruolių šūksniai iki skausmo suvirpino ausų būgnelius.

J.Kazlauskas norėjo pamatyti, kaip seksis naujokams ir šie parodė, ko galima iš jų tikėtis. M.Girdžiūnas iškart brovėsi į lyderių gretas.

Klaipėdos sirgaliams jis nuo pat starto buvo tikroji žvaigždė.

Skambiausi plojimai aidėjo po klaipėdiečio M.Girdžiūno metimų ar veiksmų gynyboje. Klaipėdos „Neptūno“ įžaidėjas kovoja dėl Manto Kalniečio dublerio vietos ir pirmosios rungtynės rinktinėje jam buvo įsimintinos.

J.Kazlauskas jam suteikė vietą starto penkete, bet išbandė ir jo konkurentus. Į rinktinę dar nėra atvykę visi krepšininkai, o J.Kazlauskas net neturėjo lyderių aukštaūgių grandyje, bet sugebėjo gerai išsisukti.

Sirgaliai išvydo neįprastą starto penketą: M.Girdžiūnas, Adas Juškevičius, Artūras Milaknis. Sunkiojo krašto pozicijoje vikrumą puolime išmėgino Mindaugas Kuzminskas. Antanas Kavaliauskas žaidė centro pozicijoje.

Bet Lietuvos rinktinė jau starte sužaidė taip, tarytum jai reikėtų greitai žaisti atrankos turnyre. Klaipėdoje sirgaliai ošė, kai rungtynes tritaškiu atidarė M.Girdžiūnas, tada iš toli pataikė Adas Juškevičius.

Tolimus metimus lydėjo startas 10:0. Naujoji Zelandija spėjo atsigauti, bet tada J.Kazlausko komanda parodė, kad turi daug jėgų. Pirmąjį ketvirtį Lietuvos rinktinė užbaigė ambicingai – 28:12.

J.Kazlausko komanda neišvengė duobių, bet krepšininkai neleido Naujajai Zelandijai perimti iniciatyvos.

M.Kuzminskui puikiai sekėsi žaisti ketvirtojo numerio pozicijoje. Mobilus krepšininkas puolime galėjo lengvai pabėgti nuo varžovų ir antrąją antrojo kėlinio minutę jis galingu dėjimu užbaigė ataką.

Reikėjo būti Klaipėdoje, kad suprastum, koks garsas nuaidėjo, kai į krepšį krovė į NBA nusitaikęs žaidėjas. Antrasis kėlinys nebuvo toks nusisekęs pagal įmestus ir praleistus taškus, bet J.Kazlauskas daugiau eksperimentavo, o į didžiąją pertrauką lietuviai išėjo primaudami 49:33.

Antanui Kavaliauskui ne kartą teko piktai pažiūrėti į rungtynių teisėją. Vilniaus „Lietuvos ryto“ centrui nepatiko, kad šis leido Naujosios Zelandijos krepšininkams jį griauti ant žemės. Kieta krepšininkų kova dar labiau audrino sirgalius.

Emocinis užtaisas prisidėjo prie to, kad lietuviai atlaikė varžovų puolimo bangas, o patys puolime už plojimus atsakė tritaškiais.

Po Edgaro Ulanovo tolimo metimo lietuviai trečiajame kėlinyje pirmavo 54:40. Sirgaliai prašė „pakartot“. Jau buvo aišku, kad lietuviai juda pergalės link.

Ketvirtasis kėlinys tapo tik formalumu. Lietuvos rinktinė jį pradėjo pirmaudama 66:47.

Per dvikovą J.Kazlauskui ne kartą teko su auklėtiniais kalbėti apie broką, bet šie net ir be pagrindinių lyderių parodė, kad turi labai daug parako.

Pirmasis šūvis skrodė varžovų gynybą. Penktadienį Lietuvos rinktinė susitiks su Tuniso krepšininkais.

Lietuviai gimtinėje sužais tik šešis draugiškus mačus.

Dėmesys. Klaipėdoje kiekvienas „Neptūno“ įžaidėjo Mindaugo Girdžiūno judesys buvo stebimas labiausiai. Jį stebėjo ne tik J.Kazlauskas. M.Girdžiūnui gausiai plojo Klaipėdos publika, kuri trokšta, kad jų komandos dievaitis patektų tarp dvylikos J.Kazlausko žaidėjų, kurie vyks į Rio olimpiadą.

Magija. Prieš rungtynes Naujosios Zelandijos krepšininkai pademonstravo karingąjį haka šokį. Po nuostabaus pasirodymo Klaipėdos arena ošė.

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys. Lietuva – Naujoji Zelandija 88:58 (28:12, 21:21, 17:14, 22:11)

Lietuvos krepšininkai ketvirtąjį kėlinį pradėjo taikliais metimais ir po pusantros minutės pirmavo 70:51. Netrukus po krepšiu kamuolį gavo R.Javtokas. Centras šoktelėjo viena koja ir pelnė taškus su pražanga. Jo baudos metimas sukėlė tikras ovacijas.

Lietuva po poros minučių pirmavo 73:51.

M.Girdžiūnas pataikė puikų dvitaškį ir sužaidus beveik 5 minutes Lietuva pirmavo 75:51.

Sirgaliai jau laukė dvikovos pabaigos. Sužaidus šiek tiek daugiau nei penkias minutes J.Kazlausko komanda pirmavo 79:51.

A.Kavaliauskas didino lietuvių sąskaitą lengvu dvitaškiu – 83:58. Mačą lietuviai jau tikrai buvo laimėję, bet sirgaliai norėjo matyti daugiau taiklių metimų. M.Grigonio tritaškis likus žaisti pusantros minutės sirgaliams „nurovė“ stogą – 86:58.

M.Girdžiūnas likus žaisti minutę metė baudas, o sirgaliai jam plojo. Po jo taiklių metimų lietuviai pirmavo 88:58.

Trečiasis kėlinys. Lietuva – Naujoji Zelandija 66:47 (28:12, 21:21, 17:14)

Naujoji Zelandija kėlinį pradėjo gera gynyba ir tritaškiu, kuris nutildė sirgalius. M.Kuzminskas mėgino atsakyti tolimu metimu, bet taškų sąskaitą atidarė Klaipėdai savas krepšininkas – M.Girdžiūnas – 51:36. A.Kavaliauskas tuo metu žiūrėjo į teisėją – aukštaūgį jau antrą kartą ant žemės griovė kietą krepšinį pamėgę Naujosios Zelandijos krepšininkai.

Ketvirtąją minutę Lietuvos rinktinė užbaigė labai gražiai. Kamuolį laisvas gavęs E.Ulanovas turėjo pakankamai laiko nusitaikyti ir jo tritaškis suteikė dar vieną progą sirgaliams pašūkauti. Lietuva pirmavo 54:40. A.Juškevičius vėliau skrodė varžovų gynybą ir lietuviai pirmavo 61:44.

D.Gailius likus žaisti 30 sekundžių smeigė gražų tritaškį, po kurio lietuviai pirmavo 66:45.

Trečiąjį kėlinį lietuviai galėjo užbaigti taškais, bet svečiai blokavo R.Javtoko metimą.

Antrasis kėlinys. Lietuva – Naujoji Zelandija 49:33 (28:12, 21:21)

Antrąjį ketvirtį Naujoji Zelandija pradėjo aktyviau. Per dvi minutes jie pelnė 5 taškus (19:28). Lietuviai taškų nepelnė, bet R.Javtokas gražiai blokavo varžovo bandymą. Galiausiai sąskaitą atidarė veido kaukę, kuri saugo lūžusią nosį, dėvintis D.Gailius. Jis išmaudė varžovą ir lengvai metė iš po krepšio – 30:19.

Lietuvos rinktinė leido varžovams atsigriebti, tačiau viso pranašumo iššvaistyti neketino. Penktoji minutė prasidėjo Lietuvos rinktinei pirmaujant 35:25. O tada M.Girdžiūnas pelnė du taškus.

Kai M.Girdžiūnas liko žaisti tris minutes pelnė du taškus, sirgaliai sušuko taip, lyg jis būtų pataikęs pirmąjį kartą. Lietuva pirmavo 42:29.

Klaipėdoje sirgaliai buvo įaudrinti krepšinio. Kai M.Kuzminskas krovė į krepšį, sirgaliai net pašoko ir sukėlė ausis užgulantį garsą. Lietuva pirmavo 45:30.

Po šio kėlinio lietuviai pirmavo 49:33.

Pirmasis kėlinys. Lietuva – Naujoji Zelandija 28:12

M.Girdžiūnui aidėjo skambiausi plojimai, kai šis žengė į aikštę ir J.Kazlauskas jam suteikė vietą starto sudėtyje. Pirmasis Klaipėdos „Neptūno“ įžaidėjo metimas buvo taiklus ir tai buvo puikus tritaškis, leidęs lietuviams išsiveržti 3:0. Arena iškart ošė ir plojo savam žaidėjui. Lietuviai apsigynė nuo trijų Naujosios Zelandijos atakų ir tada A.Juškevičius pelnė tritaškį. Tolimų metimų fiestą pratęsti mėgino ir M.Kuzminskas. Jis buvo netaiklus, bet A.Kavaliauskas atkovojo kamuolį puolime ir leido Mindaugui užbaigti ataką dvitaškiu. Po trijų minučių žaidimo Lietuva pirmavo 8:0. Sužaidus šiek tiek daugiau nei tris minutes svečiai pelnė pirmuosius taškus – 2:8.

Lietuviai ėmė strigti ir po keturių minučių rezultatas buvo 8:8. Po šalto dušo Lietuvos rinktinė šovė į priekį. Spurtą puikiu tritaškiu užbaigė klaipėdiečius ošti privertęs M.Girdžiūnas. Sužaidus 4 minutes Lietuva jau pirmavo 18:10.

Pirmąjį kėlinį Lietuvos rinktinė laimėjo užtikrintai. Komanda ir gerai gynėsi, ir taikliai mėtė – 28:12.

Starto penketai. Lietuva: M.Girdžiūnas, A.Juškevičius, A.Milaknis, M.Kuzminskas, A.Kavaliauskas.

Naujoji Zelandija: E.Bartlettas, T.Websteris, I.Fotu, T.Abercrombie, M.Vukona.

Požiūris. Lietuvos rinktinei šios rungtynės – pasiruošimo pradžia. Ekipa dar neturėjo rimtų treniruočių salėje ir nekartojo daugelio derinių. Naujoji Zelandija – jau įsibėgėjusi. Naujoji Zelandija liepos 5-10 dienomis žais olimpinėje atrankoje. Naujoji Zelandija dėl vienintelio kelialapio varžysis su Prancūzija, Turkija, Kanada, Filipinais ir Senegalu.

Kova. Lietuvos krepšininkai liepos 1 dieną 18 val. 30 min. Klaipėdoje žais ir su Tuniso krepšininkais.

Situacija. J.Kazlauskas komandoje dabar neturi tikrųjų ketvirtųjų numerių. Šioje pozicijoje turės pažaisti Edgaras Ulanovas ir Mindaugas Kuzminskas.

Prisiminimai. Paskutinį kartą Lietuvos rinktinė su Naujosios Zelandijos krepšininkais žaidė 2014 metų pasaulio čempionate. Tuomet aštuntfinalyje lietuviams prireikė puikaus J.Valančiūno žaidimo. Lietuva 76:71 nugalėjo Naująją Zelandiją, o JV surinko 35 naudingumo balus, kai pelnė 22 taškus ir atkovojo 13 kamuolių.

Problema I. Lietuvos rinktinė stovykloje iki trečiadienio vakaro turėjo vos 12 krepšininkų. Vėliau prie ekipos prisijungs Mantas Kalnietis ir Paulius Jankūnas. Rinktinėje dar nėra Jono Valančiūno, Donato Motiejūno, Domanto Sabonio ir Jono Mačiulio.

Problema II. J.Kazlauskas teigė, kad nėra patenkintas, jog anksti teks palikti Lietuvą. Rinktinė jau liepos 18 dieną išvyks į Madridą, o tada keliaus į Argentiną, Braziliją ir pradės Rio de Žaneiro kovas. „Mėgstu viską susidėlioti namuose“, – sakė J.Kazlauskas.