Dar viena rinktinės fiesta: šįkart Lietuva nušlavė Tunisą

Lietuvos krepšinio rinktinė pratina sirgalius prie pergalių. Ir nors lietuviai spėjo nutildyti savo sirgalius Klaipėdoje, kai itin prastai pradėjo rungtynes, galiausiai Jono Kazlausko komanda atrado savąjį ritmą. O  tada aistruoliai ėmė skaičiuoti efektingus Ado Juškevičiaus tritaškius, ploti po nesportinę pražangą lėmusio ir tritaškiu pasibaigusio Edgaro Ulanovo šou ar garsiai šaukti, kai Antanas Kavaliauskas sugrūda kamuolį į krepšį.

Rungtynių akimirka.<br>Indrė Pix nuotr.
Daugiau nuotraukų (78)

Jul 1, 2016, 2:01 PM, atnaujinta May 20, 2017, 3:38 AM

Eksperimentuojanti Lietuvos rinktinė ir antrąsias savo draugiškas rungtynes užbaigė triuškinamu rezultatu. Penktadienį Klaipėdoje minutes kitiems žaidėjams paskyrusi Lietuvos komanda 81:56 (16:9, 20:12, 32:16, 13:19)  sutriuškino Tuniso komandą, nors finiše ir pridarė nemenką kiekį klaidų.

Naująją Zelandiją trečiadienį lietuviai sumalė 88:58.

Šįkart Lietuvos rinktinė neparodė žvalaus ir gražaus starto, bet po didžiosios pertraukos atsidėkojo tolimų metimų salvėmis, o labiausiai spindinčio medalio nusipelnė A.Juškevičius.

Lietuva – Tunisas

Dvitaškiai: 21/29 (72 proc.) – 14/36 (38 proc.)

Tritaškiai: 11/25 (44 proc.) – 5/22 (22 proc.)

Baudų metimai: 6/9 (66 proc.) – 13/18 (72 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 38 – 26 Klaidos: 22 – 20 Rezultatyvūs perdavimai: 24 – 11 Perimti kamuoliai: 11 – 12 Statistika.

Lietuva: A.Juškevičius 17 (4/5 tritašk.), M.Kuzminskas ir M.Grigonis po 12, E.Ulanovas 10, M.Girdžiūnas 8, R.Seibutis 7, A.Kavaliauskas 6, R.Giedraitis 5, D.Gailius 4.

Taškų nepelnė tik Vaidas Kariniauskas ir Robertas Javtokas, o registruotas rungtynėms buvo, bet nežaidė Artūras Milaknis.

Tunisas: M.ben Romdhane'as 15, M.Rollas 9, S.Mehdi 7, M.Ghyaza ir H.Braa 6, M.el Mabroukas 5, Z.Channufi 5.

Lietuvos rinktinė rungtynes pradėjo neįtikėtinai prastai. Netaiklūs metimai, nenusiimti kamuoliai puolime ir keturios klaidos per keletą minučių. J.Kazlauskas skėsčiojo rankomis, tarėsi su asistentais, bet Tunisas magiškai sugebėjo išlaikyti pranašumą. Vienintelis Lietuvos rinktinės komandoje taškus rinko Mindaugas Kuzminskas.

Tik jis pelnė taškus per 7 minutes. Tunisas pirmavo 7:6.

J.Kazlauskas netgi sodino ant suolo Mindaugą Girdžiūną ir į aikštę leido Vaidą Kariniauską.

Tada – Antaną Kavaliauską ir Adą Juškevičių. Pastarasis ir tapo tuo maloniu gūsiu Lietuvos komandoje.

A.Juškevičius per atkarpą pelnė 7 taškus. Lietuvos rinktinė galiausia išlipo iš duobės ir laimėjo kėlinį 16:9.

Antrajame kėlinyje lietuviai jau laikė dešimties taškų atotrūkį, bet problemos nesibaigė. Bandymai žaisti greitai lėmė klaidas ir nepataikytus metimus. J.Kazlauskas reikalavo staigesnių veiksmų ir tai išryškino faktą, kad rinktinė tik neseniai pradėjo pasirengimą.

Tačiau galiausiai Lietuvos komanda atgavo stabilumą. Antrajame kėlinyje taškus pelnė pirmosiose rungtynėse nežaidęs Renaldas Seibutis, o tada asmeninį šou surengė ir veržlusis Rokas Giedraitis (33:16).

Po dviejų kėlinių Lietuvos rinktinė pirmavo užtikrintai – 36:21, tačiau itin prastai mėtė tritaškius ir buvo padariusi net 11 klaidų – tiek pat, kiek Tunisas. Lietuvos rinktinė pataikė 4 tolimus metimus iš 15 (26 proc.). Tunisas – 1 iš 10 (10 proc.).

Trečiajame kėlinyje E.Ulanovas įrodinėjo J.Kazlauskui, kad pirmosiose rungtynėse iššovė ne veltui. Išprovokuota nesportinė pražanga, du taiklūs baudų metimai ir tada iškart pataikytas tritaškis – lietuviai pirmavo 45:26.

Savo šou surengė ir A.Juškevičius, kuris savo svarbą įrodė trimis iš eilės pataikytais tritaškiais. Klaipėdoje sirgaliai šėlo ir jau darė bangą – 56:28.

Trečiasis kėlinys tapo lūžio momentu, kuris leido sirgaliams atsipalaiduoti. Atsipalaidavo ir Lietuvos rinktinė, kuri žaidė gerokai lengviau.

Taškų parinko ir M.Girdžiūnas. Po trijų kėlinių lietuviai pirmavo 68:37. Adas Juškevičius buvo surinkęs 17 taškų.

Per trečiąjį kėlinį lietuviai pelnė 32 taškus.

Ketvirtasis kėlinys – kaip ir rungtynėse su Naująja Zelandija – tapo paprastu žygiu iki pergalės. J.Kazlauskas jau anksčiau sakė, kad per pasirengimą ne taškai svarbiausia, o pats žaidimas, tačiau tai netrukdė sirgaliams siausti.

Atrodo, kad net ir ne visos sudėties Lietuvos rinktinė, dar į aikštę neleidusi kai kurių pagrindinių žaidėjų, jau pratino sirgalius prie pergalių.

Po galingos pergalės prieš Naująją Zelandiją prie rinktinės prisijungė dar keli krepšininkai, bet treneris ir toliau versis dvylika žaidėjų, kurie su ekipa pluša ilgiau. Šįkart Lietuvos rinktinė save išmėgina su Tuniso krepšininkais. Į ką reikėtų kreipti dėmesį? Kaip ir pirmosiose rungtynėse – naujokus ir įžaidėjų darbą.

Veidai. Prie rinktinės ketvirtadienį prisijungė Mantas Kalnietis ir Paulius Jankūnas. Abu krepšininkai dalyvavo vakarinėje treniruotėje ir su ekipa dirbo penktadienio rytą, bet J.Kazlauskas jų į aikštę mesti neketino.

Žiūrovai. Prie komandos penktadienio vakarą prisijungė ir į NBA pašauktas Domantas Sabonis. Po NBA naujokų biržos karuselės „Oklahoma City Thunder“ atsidūręs krepšininkas atvyko stebėti rungtynių, o po jų jau dirbs su visa komanda. Ant rinktinės suolelio sėdėjo ir Jonas Valančiūnas. Pagal NBA taisykles jis nuo liepos 1 dienos galėjo pradėti treniruotis su komanda. J.Valančiūnas irgi nežaidė.

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys

Sirgaliai pašoko, skambiai plojo, o pranešėjas buvo priverstas paminėti  ir M.Girdžiūną, ir M.Kuzminską. Įžaidėjas per greitą ataką meistriškai atliko perdavimą per šoną ir M.Kuzminskas ataką baigė dėjimu. Po NBA stiliaus atakos Lietuva pirmavo 72:40.

Įpusėjus kėliniui Lietuvos rinktinė pirmavo 79:42. J.Kazlauskas tiesiog stebėjo pildomus derinius ir kaip sekasi komandai rengti greitas atakas.

Lietuvos rinktinės krepšininkai likus žaisti 4 minutes privertė išnaudoti varžovus visas atakos sekundes, bet tada patys suklydo puolime ir praleido taškus. Lietuviai pirmavo 79:47.

Lietuviai pabaigoje praleido nemažai taškų, bet tai nesutrukdė švęsti užtikrintos pergalės.

Trečiasis kėlinys. Lietuva – Tunisas 68:37 (16:9, 20:12, 32:16)

Lietuvos rinktinė veržliai pradėjo trečiąjį kėlinį ir po pakartotinės atakos E.Ulanovas pelnė lengvus taškus iš po krepšio – 38:21. Lietuvos rinktinei apsiginti nepavyko, o tada puolime sužingsniavo V.Kariniauskas, taip ir neįžvelgęs, kam prakišti kamuolio. Po šios klaidos Z.Channufi pataikė tritaškį – 26:38.

E.Ulanovas privertė teisėjus fiksuoti nesportinę pražangą, kai veržėsi po krepšiu ir varžovai jį stabdė labai kietai. E.Ulanovas pataikė abu baudų metimus. Kamuolys liko Lietuvos rinktinės rankose ir E.Ulanovas iš to išpešė maksimumą – pataikė tritaškį – 45:26.

Po pertraukos Lietuvos rinktinė audrino sirgalius. A.Kavaliauskas galingai krovė į krepšį, o tada A.Juškevičius pridėjo tritaškį – 50:28. Kita ataka irgi baigėsi A.Juškevičiaus tritaškiu. Sirgaliai tiesiog siautė – 53:28.

Kas gali būti geriau už du tritaškius iš eilės? Trys tritaškiai iš eilės. A.Juškevičius tai įgyvendino – 56:28.

Sirgaliai darė bangą ir jau buvo atsipalaidavę. Lietuvos rinktinė likus žaisti pustrečios minutės pirmavo 61:34.

Per paskutinę minutę M.Girdžiūnas priminė apie save – pelnė penkis taškus iš eilės, o Lietuvos rinktinė trečiąjį kėlinį užbaigė 68:37.

Antrasis kėlinys. Lietuva – Tunisas 36:21 (16:9, 20:12)

J.Kazlausko komanda nekartojo rungtynių starto klaidų. D.Gailius kėlinį pradėjo taškais ir nors lietuviai neapsigynė, atakoje pasižymėjo A.Juškevičius – 20:11. Po trijų žaidimo minučių Lietuvos rinktinė pirmavo 22:12.

Lietuvos rinktinė jau žaidė ramiau, turėjo rimtesnį pranašumą. Prasidėjus penktajai minutei A.Kavaliauskas žaidė nugara į varžovą, bet jo metimas skriejo pro šalį. Čia aukščiau nei varžovai pašoko M.Kuzminskas, kuris pataisė metimą – 24:12.

Tunisas iškart atsakė taškais.

Po šešių minučių žaidimo antrajame kėlinyje sirgalius šaukti privertė R.Seibutis. Jo tritaškis leido lietuviams nutolti 28:16. Tada du taškus pelnė ir R.Giedraitis – 30:16.

Pastarasis apsiriboti dvitaškiu nenorėjo ir smeigė tolimą metimą. Sirgaliai šėlo, o Lietuvos rinktinė po 7 minučių žaidimo pirmavo 33:16.

Lietuvos rinktinė į didžiąją pertrauką žengė pirmaudama 36:21.

Pirmasis kėlinys. Lietuva – Tunisas 16:9

Mačo starte jau aidėjo nedidelio aktyviųjų Lietuvos sirgalių būrio skanduotės, bet taškais pradėti kovos Lietuvai nepavyko. Trys pirmosios Lietuvos rinktinės atakos baigėsi be taškų. Tunisas pirmavo 2:0.

Lietuvos krepšininkams šįkart nepavyko startuoti taip, kaip tai darė per mačą su Naująja Zelandija. Kai baigėsi trečioji rungtynių minutė, Tuniso rinktinė pirmavo 5:0. Lietuvos rinktinė buvo padariusi 4 klaidas, leido varžovams puolime nusiimti kamuolį.

Galiausiai slogų debesį nuo rinktinės žaidimo nutraukė ir pirmajame mače lengvai žaidęs M.Kuzminskas. Du taškai ir pražanga leido lietuviams priartėti 3:5.

J.Kazlauskas prašė minutės pertraukėlės, bet tai nepadėjo. Tunisas išsiveržė 7:3, o R.Javtokui net nepavyko pataikyti iš po krepšio. Sirgaliai reikalavo pradėti žaisti.

Po septynių minučių žaidimo rezultatas buvo Tuniso naudai 7:3. M.Kuzminskas tada pataikė baudos metimą – 4:7. Netrukus M.Kuzminskas smeigė dvitaškį ir Lietuvos rinktinė priartėjo 6:7. Galiausiai prabilo ir A.Juškevičius – 9:9.

A.Juškevičius siautėjo toliau ir Lietuvos rinktinė pirmąjį kėlinį sunkiai, bet laimėjo 16:9.

Starto penketai.

Lietuva: M.Girdžiūnas, R.Seibutis, M.Grigonis, M.Kuzminskas, R.Javtokas.

Tunisas: M.Ben Romdhane, M.Ghyaza, M.Rollas, M.El Mabroukas, N.Knioua.

Pergalė. Lietuvos rinktinė trečiadienį Klaipėdoje žaidė pirmąsias draugiškas rungtynes. Lietuvos krepšininkai 88:58 sutriuškino Naujosios Zelandijos komandą. Rinktinės vedliais tapo debiutantai Mindaugas Girdžiūnas ir Edgaras Ulanovas. Abu pelnė po 16 taškų.

Pertrauka. Lietuvos rinktinė tęs darbus ir prie jos turėtų prisijungti daugiau krepšininkų. Užtrukti turėtų tik Jonas Mačiulis. Kitos lietuvių rungtynės – liepos 10 dieną Vilniuje. Tarptautiniame turnyre lietuviai žais su Venesuela. Liepos 12 dieną Alytuje kovos su Nyderlandais, o liepos 14 dieną – su Baltarusija. Paskutines rungtynes Lietuvos rinktinė namuose žais liepos 18 dieną Kaune. Tuomet J.Kazlausko komanda turės rimčiausią varžovą – Ispaniją.

Tunisas. Ši krepšinio rinktinė tikrai negali pasigirti galingu žaidimu. Garsiausia Tuniso krepšinio žvaigždė – 218 cm ūgio Salahas Mejri. Centras žaidžia „Dallas Mavericks“ klube, bet yra patyręs traumą.

Dvikova. Paskutinį kartą Lietuva su Tunisu žaidė Londono olimpiadoje. Čia Tunisas paskutinėse grupės rungtynėse pridarė nemalonumų. Po dešimties minučių žaidimo Tunisas pirmavo 18:7, tačiau galiausiai Lietuva laimėjo 76:63.