Eksperimentavęs Jonas Kazlauskas: „Daug dalykų kelia nerimą“

Jonas Kazlauskas priminė senus gerus išbandytus derinius ir jau dabar stebėjo, kaip jo komanda atlieka naujuosius, kurie turėtų praversti sunkiausiomis Rio de Žaneiro olimpiados akimirkomis. Lietuvos rinktinės treneris šįkart su komanda garsiais plojimais buvo sutiktas Alytuje. Čia Lietuvos rinktinė pratęsė pergalingą pasiruošimą, nors rungtynių pradžioje ir pažėrė klaidų seriją.

J.Kazlauskas nebuvo patenkintas rinktinės žaidimu.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Jul 12, 2016, 8:34 PM, atnaujinta May 19, 2017, 1:54 AM

Antradienį Lietuvos rinktinė 84:61 sutriuškino Nyderlandų komandą. Rezultatas nieko nestebino, nes ir pagrindinė svečių komandos sudėtis vargu ar būtų pridariusi problemų, o dabar Nyderlandai žaidė su rezervine komanda.

Bet Lietuvos rinktinė pirmajame kėlinyje turėjo rimtų problemų. Įpusėjus kėliniui Nyderlandai pirmavo 8:7, o kėlinį pralaimėjo tik 19:24. Bet tada lietuviai 18:6 užspaudė varžovus ir tęsė triuškinamą kelionę.

„Rungtynės Vilniuje su Venesuela sekėsi geriau ir atnešė daugiau džiaugsmo. Kodėl jos buvo kitokios? Galbūt pristigo nusiteikimo. Su tuo reikia kovoti, nes dar reikia nuveikti daug darbų. Galbūt trenerių štabas per daug eksperimentavo ir tos sudėtys nebuvo labai geros“, – sakė J.Kazlauskas. Jo komanda padarė 18 klaidų.

Treneris dar prieš pirmąsias Lietuvos rinktinės rungtynes Klaipėdoje sakė, kad jam rezultatas nėra svarbu, bet sirgaliai nebūtų supratę, jeigu Alytuje dvikova būtų pasibaigusi kitaip.

Lietuvos rinktinė Klaipėdoje du pirmuosius mačus užbaigė triuškinamai. Naująją Zelandiją lietuviai dar be lyderių nugalėjo 88:58, o nepakitusia sudėtimi 81:56 sušaudė ir Tunisą.

Sekmadienį J.Kazlausko komanda jau turėjo Joną Valančiūną ir Domantą Sabonį, o po jų kojomis krito dar viena lengvasvorė komanda – Venesuelą (84:53).

Liepos 14 dieną Lietuvos rinktinė Kėdainiuose žais su Baltarusija, o liepos 18-ąją Kaune susitiks su savęs vertu varžovais – Ispanijos krepšininkais. Tai bus paskutinės lietuvių rungtynės Lietuvoje.

Po rungtynių J.Kazlauskas nesureikšmino to, kad Nyderlandų rezervinė komanda sumetė 61 tašką.

„Negalvoju, kiek praleidome taškų. Anos rungtynės energija ir nusiteikimu buvo kitokios. Ne tiek taškai, kiek buvo galima ilgiau gintis zoną. Dar daugiau variantų. Kai žaidi draugiškas rungtynes ir bandai, tai apie taškus negalvoji“, – sakė J.Kazlauskas.

Lietuvos rinktinės treneris neslėpė – komandai reikia dirbti daug, o aspektų, kuriuos būtina taisyti – irgi nemažai.

„Daug dalykų kelia nerimą, – paklaustas, ar neramina A.Milaknio strigimas, sakė J.Kazlauskas. – A.Milaknis naujoje komandoje neturėjo daug žaidimo laiko ir jam trūksta ritmo.“