Lietuva dar kartą pasismagino: volu pervažiavo Baltarusiją

Mindaugas Kuzminskas galingai kilo į orą, lietuviai taikliai svaidė tritaškius ir Jono Kazlausko kariauna galėjo džiaugtis – pasirengimo Rio žaidynėms metu pasiekta penkta pergalė iš eilės. Šį kartą lengva lietuvių auka tapo Baltarusijos rinktinė – lietuviai kaimynus triuškino  84:51 (21:9, 24:20, 23:16, 16:6).

Rungtynių akimirkos.<br>G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (50)

2016-07-14 17:46, atnaujinta 2017-05-18 21:22

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė šiame pasirengimo cikle jau yra įveikusi Naująją Zelandiją, Tunisą, Venesuelą ir Nyderlandus.

Ketvirtadienį Kėdainių areną užpildę žiūrovai išvydo dar vieną efektingą rinktinės pasirodymą, nors rungtynes iš šalies ir stebėjo Jonas Valančiūnas, Mantas Kalnietis, Paulius Jankūnas ir Edgaras Ulanovas, o sužaidus daugiau nei pusę pirmojo kėlinio mūsiškiai pirmavo tik 10:8.

Tačiau netrukus puikiai sužaidė Vaidas Kariniauskas, tritaškį pataikė Artūras Milaknis ir lietuviai po dešimties minučių jau turėjo dviženklę persvarą – 21:9.

Antrąjį kėlinį įspūdingai pradėjo „New York Knicks“ gretose žaisiantis Mindaugas Kuzminskas – jis sugavo kamuolį ore po Mindaugo Girdžiūno perdavimo, sugrūdo jį į krepšį, o netrukus smeigė ir tolimą metimą.

Ši atkarpa galutinai užkūrė Lietuvos rinktinės variklį – nors ir netrūko klaidų tiek puolime, tiek ir gynyboje, Baltarusija buvo per silpna rimčiau pasipriešinti žaidynėse dalyvausiantiems lietuviams.

Antroje rungtynių pusėje J.Kazlauskas įgyvendino savo sumanymus, bandydamas išsirinkti galutinį rinktinės dvyliktuką – aikštėje pasirodė Adas Juškevičius ir Marius Grigonis.

Tai nesutrukdė lietuviams dar labiau pabėgti į priekį – kėlinį mūsiškiai pradėjo trim tolimais metimais iš eilės – pasižymėjo M.Girdžiūnas, o du kartus tikslus buvo M.Kuzminskas.

Netrukus tritaškiu savo taškų sąskaitą atidarė ir M.Grigonis, o sužaidus tris kėlinius Lietuva pirmavo 68:45.

Pirmadienį mūsiškiai susitiks su Ispanija ir vėliau išvyks žaisti į turnyrus užsienyje. Pirmasis jų – Madride.

Lietuva: M.Kuzminskas 14 (3/5 tritaškiai), V.Kariniauskas ir D.Sabonis (13 atk. kam.) po 11, A,Milaknis ir R.Javtokas (8 atk. kam.) po 9, J.Mačiulis 7, M.Girdžiūnas ir M.Grigonis po 6, R.Seibutis 4, A.Juškevičius 3, D.Gailius ir A.Kavaliauslas 2.

Baltarusija: V.Liutychas 13, M.Mešriakovas 10, K.Sitnykas 9, A.Vaškevičius 7.

Statistika.

Lietuva – Baltarusija

Dvitaškiai: 18/42 (42 proc.) – 14/36 (38 proc.)

Tritaškiai: 12/23 (52 proc.) – 2/13 (15 proc.)

Baudų metimai: 12/22 (54 proc.) – 17/21 (80 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 37 (15) – 38 (12)

Rezultatyvūs perdavimai: 22 – 25

Perimti kamuoliai: 10 – 3

Klaidos: 9 – 25

---------------

Rungtynės Rinktinių starto sudėtys. Lietuva: R.Seibutis, J.Mačiulis, D.Sabonis, R.Javtokas, V.Kariniauskas.

Baltarusija: V.Koržas, K.Sitnikas, V.Liutyčius, M.Meshcharakou, A.Semianiukas.

Ketvirtasis kėlinys: Lietuva – Baltarusija

Lietuviai sėkmingai pradėjo ketvirtį ir pirmą kartą persvarą padidino iki 30-ies taškų – 75:45.

Įpusėjus kėliniui skirtumas dar kiek padidėjo – Baltarusija toliau klydo lygiose vietose, o lietuviai rinko taškus – 78:47.

Likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes Baltarusija perkopė 50-ies taškų ribą, bet jų džiaugsmą greita malšino M.Grigonis – 82:51.

Trečiasis kėlinys: Lietuva – Baltarusija 68:45 (21:9, 24:20, 23:16)

Kėlinį lietuviai pradėjo dar trim tolimais metimais – pasižymėjo M.Girdžiūnas, o du kartus tikslus buvo M.Kuzminskas – 54:33.

Įpusėjus kėliniui Lietuva išlaikė solidžią persvarą, nepaisant kiek ramesnės atkarpos – 58:35.

Baltarusija nenorėjo būti dar labiau triuškinama ir neleido lietuviams bėgti smarkiau – 61:41.

Antrasis kėlinys: Lietuva – Baltarusija 45:29 (21:9, 24:20)

M.Kuzminskas kėlinį pradėjo efektingu dėjimu, kai jam kamuolį ore pakabino M.Girdžiūnas. Netrukus M.Kuzminskas pridėjo ir tolimą metimą – 26:14.

Netrukus A.Milaknis smeigė antrą savo tolimą metimą – 31:14.

Lietuvių tritaškių lietus nesiliovė – pataikė ir J.Mačiulis, didindamas skirtumą iki 37:18.

Kėlinį įspūdingai pabaigė varžovai, pataikydami tolimą tritaškį – 45:29.

Pirmasis kėlinys: Lietuva – Baltarusija 21:9

Lietuviai rungtynes pradėjo keliais netiksliais metimais – J.Mačiulis buvo netikslus mesdamas iš toli, netrukus iš po krepšio prametė ir V.Kariniauskas.

Pirmuosius taškus pelnė J.Mačiulis, pataikęs vieną baudos metimą iš dviejų, bet po antrojo kamuolį atkovojęs R.Javtokas nudžiugino visą areną – 3:0.

Netrukus Baltarusijos rinktinė pelnė keturis taškus be atsako, bet V.Kariniauskas pataikė tritaškį – 8:4.

V.Kariniauskas tęsė puikų pasirodymą – atliko rezultatyvų perdavimą D.Saboniui ir galiausiai pats, po kelių klaidinančių judesių, pelnė du taškus – Lietuva pirmavo 14:8. Netrukus Baltarusijos rinktinės treneris buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės – A.Milaknis pataikė tritaškį ir lietuviai jau pirmavo 17:8.

Po D.Sabonio baudos metimų lietuviai pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 19:8.

***

Be keturių. Jonas Kazlauskas nusprendė, kad šiam mačui bus neregistruoti Jonas Valančiūnas, Paulius Jankūnas, Mantas Kalnietis ir Edgaras Ulanovas.

Be pralaimėjimų. Lietuviai pasirengimo cikle jau įveikė Naująją Zelandiją, Tunisą, Venesuelą ir Nyderlandus.

Paskutinė. Tai paskutinė repetecija, kurioje J.Kazlauskas galės įvertinti visus kandidatus – savaitgalį treneris paskelbs galutinį rinktinės dvyliktuką. Tiesa į turnyrus užsienyje skris 14 krepšininkų – treneris nor apsidrausti traumų atveju.

Pirmadienis. Rinktinė paskutines rungtynes Lietuvoje sužais pirmadienį, Kaune. Mūsiškių varžovė – Ispanija.