Kaune siautėjęs Mantas Kalnietis atviras: spaudimo nejuto

Mantas Kalnietis į Kauną sugrįžo su fanfaromis. Lietuvos rinktinės įžaidėjas dar šiemet po prastos serijos paliko Kauno „Žalgirį“ ir išvyko į Milano „Emporio Armani“ klubą. Atsisveikinimas buvo liūdnas, bet, atrodo, teisingas.

M.Kalnietis sužaidė puikias rungtynes.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Jul 18, 2016, 9:09 PM, atnaujinta May 18, 2017, 12:11 PM

M.Kalniečiui Italijoje pavyko užmiršti traumos baimę ir atrasti savąjį kelią, kuriuo sėkmingai žengė iki šiol.

„Smagu atsisveikinti pergale, – po paskutinių rungtynių Kaune sakė M.Kalnietis. – Smagu, kad pabaigoje nesulūžome. Ispanai nebuvo pilnos sudėties, neturėjo svarbiausių žaidėjų. Nebuvo aukščiausia pavara, bet tai – jų problemos.“

Pirmadienį neįtikėtinai įtemptose draugiškose rungtynėse su Ispanija pagrindinis Jono Kazlausko atakų organizatorius linksmino „Žalgirio“ arenoje susirinkusius sirgalius.

M.Kalnietis vien pirmajame kėlinyje smeigė tris tritaškius iš eilės, leido Lietuvos rinktinei išlipti iš duobės ir priartėti 19:20. Sirgaliai garsiai šaukė ir džiaugėsi tolimais jo metimais. Meilė žalgiriečiui Kaune neišnyks niekada.

M.Kalnietis per pirmąjį kėlinį surinko 13 taškų ir sirgalius pradžiugino dėjimu po greitos atakos. Per pratęsimą sirgaliai ėmė šokinėti, kai M.Kalnietis ne tik perėmė kamuolį, bet ir švystelėjo tritaškį, o tada atliko rezultatyvų perdavimą Domantui Saboniui.

Lietuva pirmavo 85:80, o žaisti buvo likę minutę.

M.Kalnietis per 30 minučių surinko 24 taškus (dvitaškiai: 4/9, tritaškiai: 3/5, baudų metimai: 4/5), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, padarė 3 klaidas, perėmė 2 kamuolius, o Lietuvos rinktinė per pratęsimą 87:83 palaužė Ispaniją.

„Mečiau vieną tritaškį ir atsirado pasitikėjimas. Treneris per pertrauką sakė, kad reikia ir kitais būdais surasti savo žaidimą. Nebus kiekvieną dieną, kad sumesim visus tokius metimus“, – sakė M.Kalnietis.

M.Kalnietis simboliškai pelnė paskutiniuosius rinktinės taškus nuo baudų metimo linijos.

Lietuvos rinktinė dabar iškeliaus į Ispaniją. M.Kalnietis teigė, kad ekipai turėtų būtų paprasčiau susitelkti į žaidimą, nes Jonas Kazlauskas jau paskelbė galutinį dvyliktuką.

„Pasakysiu gal negražiai, bet aš nejaučiau spaudimo, tad gal reikėtų klausti kitų žaidėjų. Jie konkuruoja tarpusavyje, nėra aišku, ar pateks, tad kažkoks spaudimas yra. Dabar galėsim susitelkti į tai, kaip žaisti komandai“, – sakė M.Kalnietis.