Pirmasis Lietuvos pralaimėjimas: du pratęsimai ir daug emocijų

Arvydas Sabonis aiškinosi su teisėju dėl jo sprendimų, Jonas Kazlauskas užsidirbo techninę pražangą, nuo suolo buvo išvarytas rinktinės gydytojas Vytenis Trumpickas, o dar Roberto Javtoko tritaškis aidint sirenai, galėjęs išplėšti pergalę. Lietuvos rinktinės rungtynės Buenos Airėse buvo neįtikėtinai spalvingos ir joms prireikė dviejų pratęsimų.

Lietuvos rinktinė Argentijoje patyrė pirmąjį pralaimėjimą.<br>G.Bitvinsko nuotr.

Jul 28, 2016, 2:33 AM, atnaujinta May 17, 2017, 3:11 PM

Lietuvos rinktinės krepšininkai pridarė daugybę klaidų ir 85:86 (7:10, 23:16, 18:19, 20:23, 10:10, 7:8) pralaimėjo Argentinos komandai, su kuria susitiks ir Rio de Žaneiro olimpiadoje.

R.Javtoko tritaškis ketvirtojo kėlinio pabaigoje įskaitytas nebuvo – jis kamuolį išmetė per vėlai.

Lietuvos rinktinei tai buvo pirmasis pralaimėjimas per aštuonis mačus. Lietuviai anksčiau turėjo žaisti ir su Australija, bet Buenos Airėse rungtynės neįvyko, nes pro arenos stogą ėmė skverbtis lietus.

J.Kazlausko komanda šiose rungtynėse padarė 30 klaidų ir antrame plane paliko Joną Valančiūną bei Mantą Kalnietį, kurie nežaidė per svarbiausias atkarpas.

Statistika.

Lietuva: P.Jankūnas 17 taškų (8 atk. kam, 21 naud. bal.), J.Mačiulis 13, R.Javtokas (8 atk. kam.) 10, A.Juškevičius 9, M.Kalnietis, R.Seibutis ir V.Kariniauskas po 7, D.Sabonis 5, J.Valančiūnas (9 atk. kam.) ir E.Ulanovas po 4, M.Kuzminskas 2.

Argentina: L.Scola 17 (9 atk. kam.), F.Campazzo 16, N.Laprovittola 15, E.Ginobili 11, L.Mainoldi 8, A.Nocioni 7, P.Garino 5, M.Delia ir R.Acuna, C.Delfino po 2, G.Deckas 1.

Lietuva – Argentina

Dvitaškiai: 19/36 (52 proc.) – 17/49 (34 proc.)

Tritaškiai: 7/27 (25 proc.) – 8/38 (21 proc.)

Baudų metimai: 26/37 (70 proc.) – 28/34 (82 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 69 – 37

Perimti kamuoliai: 1 – 19

Rezultatyvūs perdavimai: 14 – 13

Klaidos: 30 – 5

J.Kazlauskui išvengti vieno nemaloniausių Lietuvos rinktinės aspektų – prasto starto – nepavyko.

Lietuvos rinktinė rungtynes pradėjo netaikliais metimais, tad sirgaliai išvydo daug plačių J.Kazlausko mostų.

Per 8 minutes Lietuvos komanda sugebėjo sukrapštyti vos 2 taškus, tačiau netaikliai šaudė ir šeimininkai, pirmavę 8:2. Iki pirmųjų lietuvių taškų prireikė laukti keturias su puse minutės, o antrąjį taiklų metimą sirgaliai išvydo likus žaisti porą minučių.

M.Kalnietis per pirmąjį kėlinį surinko 5 taškus, o prie jo prisidėjo tik Renaldas Seibutis (7:10).

Antrajame ketvirtyje J.Kazlausko ekipa atrodė visiškai kitaip. Jonas Mačiulis smeigė du tritaškius iš eilės ir Lietuvos rinktinė pirmąjį kartą išsiveržė į priekį (13:12). Kai R.Seibutis pelnė du taškus su pražanga, lietuviai pirmąjį kartą pasiekė didesnį nei minimalu pranašumą (20:16). Nei šeimininkams, nei svečiams nepavyko rodyti gražaus krepšinio, bet labiausiai sekėsi Lietuvai, kuri po dviejų kėlinių pirmavo 30:26.

J.Kazlausko auklėtiniai buvo padarę 13 klaidų. Šeimininkai – 4.

Argentinos rinktinė po pertraukos perėmė iniciatyvą ir prie to prisidėjo J.Kazlauskas. Argentiniečiai kėlinį pradėjo spurtu 6:0. Keturis taškus argentiniečiai surinko po J.Kazlausko užsidirbtos techninės pražangos. Treneriu nesuvaldžius emocijų ir užrūstinus teisėjus šeimininkai įsirašė ne tik taiklų baudų metimą, bet ir tritaškį (34:32).

Bet nepaisant argentiniečių pastangų, Lietuvos rinktinė po J.Valančiūno baudos metimų išlygino rezultatą (40:40). Paskutinę minutę lietuviai pradėjo pirmaudami 46:40 ir trečiąjį kėlinį baigė priekyje – 48:45.

Vos tik ketvirtajame kėlinyje Lietuvos rinktinė sugrįžo prie didžiausio pasiekto pranašumo (6 taškai), apie save priminė Nicolas Laprovittola. Buvęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkas smeigė tritaškį ir tada atliko rezultatyvų perdavimą, kuris irgi baigėsi tolimu metimu (53:53).

Argentinos krepšininkai aiškiai parodė, kad neketina leisti lietuviams laimėti jų aikštėje. Jie buvo išsiveržę (61:58).

Sirgaliai ir vėl matė lygų rezultatą, kurį persverti tritaškiu mėgino Paulius Jankūnas. Prieš žalgirietį labai aiškiai prasižengė Luisas Scola, bet teisėjai likus žaisti minutę pražangos nefiksavo (68:68).

R.Javtokas po netaiklių baudų metimų smeigė tritaškį, bet tai jis darė šiek tiek per vėlai. Teisėjai dar tarėsi, ką daryti, o treneriai sprendė, ar žaisti pratęsimą.

Per jį virė tikros aistros ir teisėjas išvarė rinktinės gydytoją Vytenį Trumpicką. R.Javtokas ir vėl metė baudas. Šįkart pataikė kartą. Likus žaisti 12 sekundžių Lietuva pirmavo 78:77, bet galiausiai prireikė antrojo pratęsimo.

Prieš šį A.Sabonis nusprendė paaiškinti teisėjui ir pasidomėti, kodėl šis daro klaidas.

Per pratęsimą Lietuva buvo labai arti pergalės, bet paskutinę ataką rengė Argentinos komanda ir Facundo Campazzo pataikė pergalingą dvitaškį.

Rungtynės

Antrasis pratęsimas. Lietuva – Argentina 85:86 (7:10, 23:16, 18:19, 20:23, 10:10, 7:8)

Lietuvos ir Argentinos rinktinės antrąjį pratęsimą pradėjo grubiai. Argentina prarado L.Scolą, kuris prasižengė penktąjį kartą, o lietuviai likus žaisti 3 minutes pirmavo 81:79.

Likus žaisti minutę Lietuvos rinktinė pirmavo 83:82. Tuomet progą padidinti skirtumą gavo A.Juškevičius, kurį varžovai stabdė neleistinai. Buvęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkas taikliai metė baudas ir leido lietuviams išsiveržti 85:82.

Likus žaisti 9 sekundes Lietuvos rinktinė pirmavo 85:84.

Paskutinėmis sekundėms ataką rengė Argentina ir F.Campazzo pelnė dvitaškį, leidusį Argentinai švęsti pergalę.

Pirmasis pratęsimas. Lietuva – Argentina 78:78 (7:10, 23:16, 18:19, 20:23)

Argentiniečiai per pratęsimą išsiveržė 71:68, bet E.Ulanovas skirtumą mažino iki (70:71). Lietuviai gavo šansą persverti rezultatą ir P.Jankūnas tai padarė nuo baudų metimo linijos – 72:71. Šeimininkai susigrąžino pranašumą (73:72), o tada apsigynė.

J.Kazlausko komandai irgi pavyko apsiginti, bet P.Jankūnas bandymas atakuoti buvo nevaisingas. L.Scola tada nutraukė taškų badą – 75:72.

Kai buvo likę žaisti minutę, A.Juškevičius smeigė tritaškį – 75:75.

R.Javtokas ir vėl stojo mesti baudų. Jis pataikė vieną iš dviejų metimų – 76:75. N.Laprovittola atsakė dvitaškiu – 77:76.

P.Jankūnas likus žaisti 12 sekundžių pataikė du baudų metimus ir Lietuva pirmavo 78:77. Vos akimirką prieš tai teisėjas liepė suolelį palikti rinktinės medikui Vyteniui Trumpickui.

L.Scola padarė vieną nemaloniausių klaidų – jis nepataikė taškų iš po krepšio. Bet teisėjas prieš tai fiksavo pražangą ir šis krepšininkas metė baudų metimus. L.Scola pataikė tik vieną metimą (78:78). Lietuviams neužteko laiko atakai ir prireikė antrojo pratęsimo.

Ketvirtasis kėlinys. Lietuva – Argentina 68:68 (7:10, 23:16, 18:19, 20:23)

Lietuvos rinktinė ketvirtąjį kėlinį stengėsi pradėti aktyviai. Po J.Mačiulio tritaškio lietuviai pirmavo 6 taškų skirtumu, bet tada N.Laprovittola smeigė du tritaškius iš eilės ir rezultatas tapo lygus – 53:53. Lietuvos rinktinei pavyko rinkti taškus, bet gynyba strigo. Vos tik J.Mačiulis pelnė taškus, šeimininkai irgi atsakydavo taikliais metimais. Sužaidus 4 minutes rezultatas buvo 57:57.

Argentiniečiai penktąją minutę išsiveržė į priekį – 59:57. E.Ulanovas strigo ir tada M.Delia krovė į krepšį – 61:57. V.Kariniauskas reagavo tritaškiu (60:61).

R.Javtokas pelnė du taškus su pražanga ir išlygino rezultatą – 63:63.

V.Kariniauskas likus žaisti porą minučių padarė klaidą aikštės viduryje ir už tai sumokėjo daug – Argentina išsiveržė 67:65. Netrukus lietuviai suklydo dar kartą.

Likus žaisti minutę rezultatas buvo 58:58. Netrukus P.Jankūnas metė tritaškį ir prašė pražangos, bet teisėjai jos nematė – 68:68.

R.Javtokas nuo baudų metimo linijos turėjo šansą suteikti Lietuvai pranašumą, bet abu kartus metė pro šalį. Argentiniečiai ir tada nepataikė. R.Javtokas paskutinę akimirką smeigė tritaškį ir išplėšė lietuviams pergalę, nors per pakartojimą buvo aišku, kad aukštaūgis kamuolį iš rankų išleido per vėlai.

Trečiasis kėlinys. Lietuva – Argentina 48:45 (7:10, 23:16, 18:19)

P.Jankūnas baudų metimais atidarė kėlinio sąskaitą, o tada lietuviai apsigynė. J.Valančiūnas galėjo didinti skirtumą, bet prasižengė puolime. L.Scola iškart atsakė taškais. Lietuva pirmavo 32:28.

Argentinos rinktinės sirgaliai buvo laimingi, kai jų žaidėjai perėmė kamuolį po M.Kalniečio perdavimo, o tada A.Nocioni krovė į krepšį – 30:32. Netrukus J.Kazlauskui buvo skirta techninė pražanga už pernelyg dideles emocijas. M.Ginobilis pataikė baudos metimą, o ataką tritaškiu užbaigė L.Scola. Sužaidus pustrečios minutės Argentina pirmavo 34:32.

Įpusėjus ketvirčiui Lietuvos rinktinė atsiliko 36:39. Argentinos komanda turėjo šansą padidinti skirtumą, bet L.Scola koja pamušė kamuolį. J.Mačiulis lietuvių ataką mėgino baigti tritaškiu, bet metė pro šalį.

Likus žaisti 4 minutes pirmuosius taškus pelnė J.Valančiūnas, kuriam kamuolį ore pakabino J.Mačiulis – 38:39.

Paskutinę minutę Lietuvos rinktinė pradėjo pirmaudama 44:40, bet J.Mačiulis pataikė du baudų metimus iš trijų galimų – 46:40.

Argentina dar atsakė tritaškiu, o L.Scola pataikė du baudų metimus. Lietuva pirmavo 48:45.

Antrasis kėlinys. Lietuva – Argentina 30:26 (7:10, 23:16)

V.Kariniauskas užkibo ant klaidinančio C.Delfino judesio ir Argentinos rinktinė kėlinį pradėjo dvitaškiu, tačiau tada J.Mačiulis atsakė tritaškiu -10:12. Kitoje atakoje J.Mačiulis pataikė dar vieną tritaškį ir Lietuvos rinktinė pirmąjį kartą išsiveržė į priekį – 13:12.

Sužaidus pusketvirtos minutės Argentina pirmavo 16:15. Šeimininkai turėjo progą padidinti skirtumą, bet R.Javtokas blokavo varžovo metimą, o tada P.Jankūnas po V.Kariniausko perdavimo pelnė dvitaškį – 17:16.

R.Seibutis po nesėkmingos varžovų atakos priminė, kad tikrai turi daug parako. Jis pelnė du taškus su pražanga ir Lietuva išsiveržė 20:16. A.Nocioni mėgino atsakyti tritaškiu, bet jis buvo netaiklus. Lietuvos rinktinė iškart rengė savo ataką, bet R.Seibutis suklydo. Lietuvai tai buvo 10-oji klaida.

Likus žaisti tris minutes Argentinos rinktinė po L.Scola atakos priartėjo 23:24. Netrukus šeimininkai perėmė kamuolį iš J.Mačiulio, o tada A.Nocioni privertė prasižengti D.Sabonį. A.Nocioni pataikė vieną baudos metimą – 24:24.

Paskutinę minutę D.Sabonis pradėjo pakartotu metimu ir Lietuva pirmavo 28:24. R.Javtokas metė du baudų metimus, bet abu kartus šovė pro šalį. M.Ginobilis tokių klaidų nedarė – 26:28. Paskutinę Lietuvos ataką vaisinga pavertė R.Seibutis, pergudravęs M.Ginobili. Lietuvos rinktinė po dviejų kėlinių pirmavo 30:26.

Pirmasis kėlinys. Lietuva – Argentina 7:10

Lietuvos rinktinei pirmoji ataka baigėsi klaida. J.Kazlausko ekipai neužteko 24 atakos sekundžių. Argentiniečiai atsakė tritaškiais. Du tolimus metimus iš eilės pataikė M.Ginobilis – 6:0. Tolimu metimu atsakyti mėgino ir M.Kuzminskas, bet jam nepavyko. M.Ginobilis vėl atakavo nuo trijų taškų linijos, bet šįkart buvo netaiklus.

Po trijų minučių žaidimo Lietuvos rinktinė nebuvo pelniusi taškų ir J.Kazlauskas prašė pertraukėlės. Po jos ataką vystė Argentina, bet lietuviai varžovus privertė suklysti. Atsakyti nusprendė D.Sabonis ir M.Kuzminskas, bet lietuvių ataka baigėsi klaida. Lietuvos komandai trūko idėjų puolime – J.Valančiūnas prasižengė atakuodamas.

Lietuvos rinktinė pirmuosius taškus pelnė sužaidusi keturias su puse minutės. M.Kalnietis veržėsi po krepšiu ir tai darė sėkmingai – 2:6.

M.Kalnietis nutraukė ilgą taškų tylą, kai jo varžovas krito ant parketo ir paliko įžaidėją laisvą. J.Kazlausko atakų dirigentas iškart pataikė tritaškį ir likus žaisti porą minučių Lietuva priartėjo 5:8.

Prie M.Kalniečio prisidėti spėjo ir R.Seibutis, bet Lietuva itin nerezultatyvų kėlinį baigė 7:10.

Starto penketai.

Lietuva: M.Kalnietis, R.Seibutis, M.Kuzminskas, D.Sabonis, J.Valančiūnas.

Argentina: N.Laprovittola, M.Ginobili, A.Nocioni, L.Scola, M.Delia.

***

Stogas. Lietuvos krepšininkai Buenos Airėse yra kur kas ilgiau. Dar liepos 25 dieną J.Kazlausko komanda turėjo žaisti rungtynes su Australija, tačiau šios neįvyko. Argentinoje tuo metu buvo didžiulis lietus, kuris prasiskverbė pro arenos stogą ir nuklojo parketą. Lietuvos ir Australijos komandų treneriai nutarė, kad taip žaisti negali – per daug rizikinga.

Įsibėgėjo. Lietuvos rinktinė pasiruošimą Rio žaidynėms pradėjo nuo ne itin rimtų varžovų. Penkias iš šešių pergalių Lietuvoje J.Kazlausko komanda iškovojo triuškinamais rezultatais. Lietuvos rinktinė 88:58 sutriuškino Naująją Zelandiją, o tada 81:56 Klaipėdoje sutrypė Tunisą. Vilniuje lietuviai 84:53 sutriuškino Venesuelą, Alytuje – 84:61 – Nyderlandus, o Kėdainiuose – 84:51 Baltarusiją.

Iššūkiai. Į Lietuvos pergalių seriją pasikėsino pirmasis rimtas varžovas. Lietuvos rinktinė stojo prieš dar Pau Gasolio ir Ricky Rubio neturėjusius ispanus ir pergalę šventė per pratęsimą 87:83. Ispanijoje šeimininkai jau turėjo lyderius, bet Lietuvos rinktinė laimėjo 78:76.

Kelionė. Lietuvos rinktinė po vizito Argentinoje išvyksta į Braziliją, kur ir vyks Rio de Žaneiro olimpiada. Liepos 30 dieną lietuviai turnyre San Paule žais prieš Australiją, o liepos 31-ąją – Braziliją arba Kiniją.

Sveikata. Marius Grigonis vis dar sportuoja individualiai. Krepšininkui yra skilęs piršto kaulas, o Argentinoje jam išlieta nauja piršto apsauga. Dėl skausmų klaustukų kelia ir Mantas Kalnietis, tačiau treneriai pasiliko teisę jį leisti į aikštę, jeigu nuspręs, kad to reikia.