J.Mačiulis ir M.Kalnietis nukalė Lietuvos pergalę prieš Nigeriją

Rungtynių akimirka.<br>V.Dranginio (LTOK) nuotr.
Rungtynių akimirkos.<br>A.Pliadžio (LTOK) nuotr.
Daugiau nuotraukų (86)

Aug 10, 2016, 12:09 AM, atnaujinta May 16, 2017, 8:58 AM

J.Mačiulis ir M.Kalnietis buvo tie žaidėjai, kuris sudėtingu momentu paėmė į savo rankas rinktinės vadžias ir ištempė ją iš klaidžių kelių. Šio dueto vedama Lietuvos rinktinė, iki didžiosios pertraukos klimpusi padrikame žaidime, įspūdingai sužaidė trečiąjį kėlinį ir pabėgo dviženkliu skirtumu. Lietuvos komanda olimpinio turnyro B grupės mače 89:80 (13:16, 23:25, 29:13, 24:26) nugalėjo nervus patampiusią Nigeriją ir iškovojo antrąją pergalę.

Lyderis. J.Mačiulis priminė, ką išdarinėjo praėjusiais metais Europos čempionate. Rinktinės puolėjas trečiajame kėlinyje paėmė vadžias į savo rankas, per kėlinį pelnė net 14 taškų ir daugiausia prisidėjo, kad lietuviai įspūdingai laimėtų trečiąją rungtynių atkarpą (29:13) ir sukrautų Lietuvai dviženklį skirtumą (65:54).

Lyderis 2. M.Kalnietis neatsiliko – ketvirtajame kėlinyje jis dažniausiai rinko taškus, o visą mačą skirstė rezultatyvius perdavimus, kurių atliko net 12. Abu – ir J.Mačiulis, ir M.Kalnietis – šiame mače pelnė po 21 tašką.

Tritaškiai. Nigerija jau nuo rungtynių pradžios pademonstravo, kad žais taip, kaip moka ir kaip visi tai žino – greitai ir tritaškiais. Ypač sėkmingas Nigerijos krepšininkams buvo antrasis kėlinys, kai jie pataikė penkis tritaškius iš šešių ir pabėgo (40:34).

Drausmė. Iki didžiosios pertraukos nigeriečiai pataikė 6 tritaškius iš 13, lietuviai – 3 iš 8. Be to, lietuviai per du kėlinius suklydo net 10 kartų. „Dirbam dirbam!“ – savo žaidėjams atkakliai kartojo J.Kazlauskas. Po didžiosios pertraukos vyrai įsiklausė į trenerio reikalavimus ir žaidė drausmingiau – per trečiąjį ir ketvirtąjį kėlinį suklydo tik keturis kartus.

Citata. „Prieš rungtynes sakiau, kad šioje grupėje silpnų varžovų nėra. Šiandien tuo įsitikinome“, – po rungtynių kalbėjo J.Kazlauskas.

Rezultatyviausi: Lietuva: M.Kalnietis (12 rez. perd.) ir J.Mačiulis – po 21, R.Seibutis 12, J.Valančiūnas (5 atk. kam.) 10, D.Sabonis (7 atk. kam.) ir M.Kuzminskas po 8, P.Jankūnas 7, A.Kavaliauskas 2. Nigerija: I.Diogu 19, M.Umehas 17, A.Aminu 12.

Sirgaliai. Lietuvos rinktinės sirgaliai, sutilpę į vieną tribūną, garsiai skandavo Lietuvos vardą ir kėlė triukšmą. Tačiau įpusėjus pirmajam kėliniui „Carioca“ arenos tribūnose padaugėjo žiūrovų, kurie karštai palaikė Nigerijos rinktinę. Brazilų simpatijos dar labiau sustiprėjo, kai Afrikos atstovai pirmajame kėlinyje persvėrė rezultatą.

Varžovas. Trečiąjį olimpinio turnyro mačą Lietuvos krepšininkai žais naktį iš ketvirtadienio į penktadienį Lietuvos laiku (04 val. 30 min.), kai susitiks su Argentina.

Statistika.

Lietuva – Nigerija

Dvitaškiai: 24/45 (53 proc.) – 21/42 (50 proc.)

Tritaškiai: 8/20 (40 proc.) – 10/23 (43 proc.)

Baudų metimai: 17/20 (85 proc.) – 8/10 (80 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 38 – 29

Rezultatyvūs perdavimai: 23 – 16

Perimti kamuoliai: 0 – 6

Klaidos: 14 – 15

Ketvirtasis kėlinys 89:80 (13:16, 23:25, 29:13, 24:26)

40 min. Lietuvos rinktinės žaidėjai pašoko – J.Valančiūnas deda iš viršaus, bet Nigerija nepasiduoda – po varžovų dvitaškių 84:79. M.Kalnietis ir J.Mačiulis baudų metimais įtvirtina pergalę.

39 min. Svarbūs taškai Lietuvos rinktinei – 81:71.

38 min. Nigerija nepasiduoda – I.Diogu pataiko iš toli (71:79).

37 min. Lietuva artėja pergalės link – M.Kalničio ir R.Seibučio taškai didina skirtumą (79:68).

36 min. Nigerijos krepšininkai vėl pataiko iš toli (68:75).

35 min. D.Sabonis pataiko dvitaškį (75:65).

34 min. M.Kalnietis pelno du taškus, o Nigerija atsako tritaškiu – pataiko A.Ogide (73:65).

33 min. J.Valančiūnas baudų metimais pelno keturis taškus 71:60.

31-32 min. Komandos pradėjo taškų lenktynes, tad lietuviai laikėsi priekyje – po M.Kuzminsko dvitaškio 67:58.

Trečiasis kėlinys 65:54 (13:16, 23:25, 29:13)

30 min. J.Mačiulis puikiai užbaigia puikų kėlinį – po jo tritaškio 65:54.

29 min. Nigerijos ir Lietuvos rinktinė apsikeičia tritaškiais 62:52.

28 min. Lietuvos rinktinė pajuto bangą – M.Kalnietis smeigia tritaškį ir pirmą kartą pranašumas dviženklis (59:49).

27 min. J.Mačiulis įsibėgėja – vienos atakos metu krauna į krepšį per varžovų, kitos – pataiko dvitaškį (56:49).

25–26 min. Nigerijos krepšininkai įsidrąsina baudos aikštelėje ir dvitaškiais renka taškus. Lietuva atsako J.Mačiulio tritaškiu ir P.Jankūno dvitaškiu (52:49).

24 min. D.Sabonis ir R.Seibutis apmaudžiai praranda, kamuolį, o M.Umehas pataiko dvitaškį 47:45.

22-23 min. D.Sabonis grumtynėmis baudos aikštelėje pelno dvitaškį, bet nesnaudžia ir Nigerija 45:43.

21 min. Lietuviai gerai pradeda kėlinį – J.Mačiulis pataiko dvitaškį, R.Seibutis – tritaškį (41:41).

Antrasis kėlinys 36:41 (13:16, 23:25)

20 min. Paskutinę kėlinio minutę J.Valančiūnas pataikė antrąjį savo dvitaškį, bet varžovai priekyje 41:36.

18 – 19 min. Varžovai iš Afrikos smaginasi – tris tritaškius iš eilės pataikę Nigerijos krepšininkai priekyje 40:34.

17 min. Lietuvos rinktinė bando pagauti ritmą – M.Kuzminsko, P.Jankūno ir M.Kalniečio taškai persveria rezultatą (29:27).

16 min. M.Kuzminskas iš krašto pataiko tolimą metimą, bet Nigerijos komandoje įsibėgėja 5 taškus iš eilės pataikęs M.Umehas (27:24).

15 min. Nigerijos rinktinė smeigia du tritaškius iš eilės 25:21.

14 min. Nigerijos rinktinė atgyja – tritaškį pataiko E.Ibekwe 19:17. Lietuvos komandos puolimo lyderis – D.Sabonis, pataikęs dar vieną dvitaškį.

12-13 min. Komandos keičiasi netaikliais metimais. Galiausiai netaiklių metimų seriją nutraukia ir Lietuvos rinktinę į priekį išveda A.Kavaliauskas (17:16).

11 min. D.Sabonis metimu iš vidutinio nuotolio pataiko dvitaškį, bet puolimas neįsibėgėja – kitos atakos metu du tritaškius iš eilės prameta M.Grigonis.

Pirmasis kėlinys 13:16

10 min. Lietuviai – duobėje. M.Grigonis praranda kamuolį, o M.Umehas pataiko dvitaškį. M.Kalnietis pataiko vieną baudos metimą iš dviejų, bet Nigerija įspūdingai baigia kėlinį – kartodamas komandos draugo netaiklų metimą galingai iš viršaus deda E.Ibekwe 16:13.

9 min. Nors J.Kazlauskas paprašo minutės pertraukėlės, ji nepadeda – E.Ere dvitaškis pirmą kartą išveda Nigeriją į priekį, o M.Kuzminskas dar praranda kamuolį.

8 min. Nigerijos rinktinė lipa ant kulnų puolime stringančiai Lietuvai – 10:11.

6-7 min. Lietuvos rinktinės puolime – daug broko. Baudos aikštelėje blaškosi J.Valančiūnas, netaikliai atakuoja M.Kalnietis ir P.Jankūnas. Nigerijos rinktinė taip pat stovi vietoje. Po trumpos pertraukos komandos apsikeičia dvitaškiais 11:8.

4-5 min. Rungtynių tempas didėja, o klaidų ir netaiklių metimų – taip pat. J.Valančiūnas praranda kamuolį, J.Mačiulio metimas blokuojamas. Bet Lietuvos rinktinė priekyje po R.Seibučio tritaškio 9:6.

3 min. Antras dėjimas rungtynėse – iš viršaus krauna varžovų gynybą perskrodęs M.Kalnietis.

2 min. Nigerijos komandai kiek ilgiau reikėjo laukti taiklios atakos – pataiko I.Diogu. Lietuvos rinktinė bando žaisti per J.Valančiūną – šis įkrauna iš viršaus (4:2).

1 min. Pirmoji taikli ataka rungtynėse – lietuvių. Dvitaškį pataiko R.Seibutis. Nigerija atsako netaikliu metimu.

***

Startas. Lietuvos ir Nigerijos rinktinės olimpinį turnyrą pradėjo skirtinga gaida. Lietuviai 82:76 nugalėjo Braziliją, o Afrikos atstovai 66:94 nepasipriešino Argentinai.

Varžovai. Nigerijos rinktinė gana neseniai įsiveržė į Afrikos krepšinio lyderių gretas. Didžiausios Afrikos valstybės krepšininkai kol kas tik kartą tapo žemyno čempionais, vos dukart dalyvavo pasaulio pirmenybėse ir taip pat tik antrą kartą iškovojo kelialapį į olimpines žaidynes.

Istorija. Lietuvos ir Nigerijos rinktinės iki šiol žaidė dvejas oficialias rungtynes. Abejos įvyko 2012 metais: pirmosios – olimpiniame atrankos turnyre Karakase, antrosios – Londono olimpinėse žaidynėse. Venesuelos sostinėje K.Kemzūros treniruojama rinktinė netikėtai pralaimėjo 80:86, o Londone revanšavosi 72:63.