Trečios katastrofos išvengę ispanai palaužė Nigeriją

Du skaudžius pralaimėjimus olimpiniame krepšinio turnyre Rio de Žaneire patyrusi Ispanijos rinktinė įkvėpė oro gūsio. Ispanai trečiajame B grupės mače 96:87 palaužė Nigerijos rinktinę ir išsaugojo viltis patekti į kitą etapą.

Rungtynių akimirkos.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Aug 12, 2016, 2:48 AM, atnaujinta May 16, 2017, 4:07 AM

Ispanams rungtynės nebuvo lengvas pasivaikščiojimas – po dviejų kėlinių jie pirmavo tik 43:41, bet trečiajame kėlinyje ispanai įjungė aukštesnę pavarą ir nurūko 65:51. Tiesa, Afrikos čempionai nenuleido rankų ir ėmė tirpdyti skirtumą – spurtavo 15:0 ir persvėrė rezultatą 66:65.

Patyrę ispanai pratrūko – gavęs du blokus technine pražanga buvo nubaustas Ispanijos rinktinės lyderis P.Gasolis.

Ketvirtajame kėlinyje ispanai parodė meistriškumą – J.C.Navarro, S.Lullio ir W.Hernangomezo pastangomis įpusėjus kėliniui pirmavo 81:74.

Nigerija kilo į lemiamą šturmą -fantastiškai žaidusio  C.Oguchi vedama rinktinė likus kiek daugiau nei trims minutėms iki rungtynių pabaigos priartėjo per žingsnį 82:83. Tačiau lemiami Afrikos atstovų tritaškiai, kurių Nigerija metė net 35 (pataikė 13) skriejo pro šalį, o Ispanijos krepšininkai daugiausia baudų metimais įtvirtino pergalę.

P.Gasolis nugalėtojams pelnė 16 taškų ir atkovojo 7 kamuolius. R.Rubio (4 rez. perd.) surinko 15,  R.Fernandezas – 13. C.Oguchi Nigerijai pelnė 24 taškus.

Rungtynės prasidėjo tuščioje arenoje, nes dėl rastos įtartinos kuprinės žiūrovai nebuvo įleisti į areną, kol savo darbo neatliko iškviesti išminuotojai.