JAV rinktinės pergalę ketvirtfinalyje lydėjo E. Ginobili ašaros

Olimpinio krepšinio turnyro grupės etape lėtesniu tempu ėję JAV krepšininkai galingai įskriejo į pusfinalį. Turnyro favoritai ketvirtfinalyje olimpinėje „Carioca“ arenoje 105:78 (25:21, 31:19, 31:21, 18:17) sutriuškino Argentinos krepšininkai ir pusfinalyje žais su Ispanija.

E.Ginobili tai buvo paskutiniosios rungtynės Argentinos rintkinėje.<br>„Reuters“/“Scanpix“ nuotr.
E.Ginobili tai buvo paskutiniosios rungtynės Argentinos rinktinėje.<br>AFP/“Scanpix“ nuotr.
JAV ir Argentinos rungtynių akimirkos.<br>AFP/“Scanpix“ nuotr.
Argentinos rinktinei olimpiada baigėsi.<br>AFP/“Scanpix“ nuotr.
Daugiau nuotraukų (13)

Aug 18, 2016, 2:21 AM, atnaujinta May 15, 2017, 3:02 PM

Argentiniečiai pirmavo pirmajame kėlinyje (12:7), kurį laiką dar laikė tempą, bet NBA žvaigždės ilgai nelaukė – įjungė aukštesnę persvarą ir nuolat didino skirtumą.

Ketvirtajame kėlinyje, kai komandas skyrė beveik 30 taškų, JAV krepšininkai labiau mėgavosi ne žaidimu, o susidomėję klausėsi įspūdingų Argentinos sirgalių skanduočių.

Po rungtynių sirgalių ir televizijos kameros krypo į E.Ginobili – 39-erių Argentinos krepšinio žvaigždei tai buvo paskutiniosios rungtynės savo šalies rinktinėje. 1998 metais rinktinėje debiutavusį veteraną nuaidėjus finaliniam švilpukui apsikabino ir JAV krepšininkai, ir komandos draugai. „San Antonio Spurs“ senbuvis nesulaikė ašarų.

Per 27 žaidimo minutes E.Ginobili pelnė 14 taškų ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus. L.Scola Argentinai pelnė 15 taškų ir atkovojo 10 kamuolių, F.Campazzo (9 rez. perd.) 13, A.Nocioni 12. Beje, pastarasis taip pat atsisveikino su rinktine, kuriai atstovavo nuo 1999-ųjų. Auksinė Argentinos karta 2004 metų Atėnų olimpiadoje laimėjo auksą.

JAV rinktinei K.Durantas įmetė 27 taškus, atkovojo 7 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus. P.George'as (8 atk. kam.) įmetė 17 taškų, D.Cousinsas 15, K.Irvingas 11.