Olimpiniame krepšinio pusfinalyje: ispanų aistros ir JAV pergalė

JAV – Ispanijos rinktinių akimirkos.<br>AFP/ „Scanpix“ nuotr.
JAV – Ispanijos rinktinių akimirkos.<br>AFP/“Scanpix“ nuotr.
Tarp žiūrovų – NBA komisaras A.Silveris.<br>„Reuters“/ „Scanpix“ nuotr.
JAV – Ispanijos rungtynių akimirka.<br>„Reuters“/ „Scanpix“ nuotr.
JAV rinktinė olimpiniame turnyre žygiuoja be pralaimėjimų.<br>AFP/ „Scanpix“ nuotr.
Daugiau nuotraukų (22)

Aug 19, 2016, 9:10 PM, atnaujinta May 15, 2017, 10:02 AM

Rimto pasipriešinimo grupės varžybose sulaukusi JAV rinktinė lemiamuose etapuose nejuokauja. Ketvirtfinalyje argentiniečius sutriuškinę NBA krepšininkai pusfinalyje varžovų netrypė, bet diktavo savo sąlygas – 82:76 (26:17, 19:22, 21:18, 16:19) nugalėjo Londono olimpinę vicečempionę Ispanijos rinktinę ir tvirtai žengė į finalą. Jame JAV rinktinė susitiks su serbais, kurie kitame pusfinalyje nepasigailėjo Australijos 87:61.

Dominavo. Amerikiečiai pirmavo nuo pirmos iki paskutinės minutės, išlaikė 5–12 taškų pranašumą, ir nors P.Gasolio vedamiems ispanams keletą kartų pavyko sumažinti skirtumą iki 3 taškų, atletiški JAV krepšininkai išlaikė atstumą ir pirmaudami nužygiavo iki finalinės sirenos. JAV rinktinė užtikrintai laimėjo kovą dėl kamuolių 53:41.

Aistros. Pirmojoje rungtynių pusėje netrūko aistrų – teisėjai skyrė net penkias technines pražangas: ispanų treneriui S.Scariolo, atsarginių ispanų žaidėjų suoleliui, N.Mirotičiui, F.Reyesui ir JAV rinktinės lyderiui K.Durantui.

Rezultatyviausi. JAV rinktinei K.Thompsonas pelnė 22 taškus (4/8 trit.), K.Durantas (8 atk. kam.) 14, K.Irvingas 13, D.Jordanas (16 atk. kam.) ir K.Lowry po 9.

Ispanams P.Gasolis (8 atk. kam.) įmetė 23 taškus (9/19 metimų), S.Rodriguezas 11, R.Fernandezas ir J.C.Navarro po 9.

Svečias. Tarp rungtynių žiūrovų „Carioca“ arenoje buvo ir NBA komisaras A.Silveris.

***

Rungtynių pradžioje geriau sekėsi JAV rinktinei, kuri vedama 5 taškus pelniusio K.Duranto pabėgo 7:2. Ispanai bandė nepaleisti varžovų – po R.Fernandezo dėjimo komandas skyrė du taškai 7:9.

Ispaniją tempė 12 taškų pelnęs P.Gasolis, bet to buvo maža – JAV rinktinė priekyje 21:16. Pirmąjį kėlinį užbaigė K.Irvingo tritaškis 26:17.

Antrasis kėlinys prasidėjo labai emocingai. Pasipiktinę kietu JAV krepšininkų žaidimu ir tylinčiais teisėjų švilpukais įsiuto Ispanijos rinktinės treneriai ir žaidėjai. Už ginčus su teisėjais technine pražanga buvo nubaustas treneris S.Scariolo ir atsarginių žaidėjų suolelis. Tiesa, žiūrovų džiaugsmui C.Anthony prametė abu baudų metimus.

Tačiau sėdint ant atsarginių žaidėjų suolo P.Gasoliui, ispanų puolimas strigo, o JAV krepšininkai, įsišaudžius K.Thompsonui pabėgo – komandas jau skyrė 10 taškų (30:20).

Bet ispanai nenuleido rankų ir ėmė tirpdyti skirtumą. Amerikiečiams tas nepatiko – po netaiklaus tritaškio, kai kamuolys net nelietė lanko, pražangos reikalavęs K.Durantas pats užsidirbo techninę pražangą.

Ispanijos rinktinė sumažino skirtumą 30:33, o aistros kaito – už ginčus su teisėjais technine pražanga buvo nubaustas N.Mirotičius.

Teisėjai toliau siautėjo ir privertė griebtis už galvų ispanus – po taiklios S.Lullio atakos technine pražanga buvo nubaustas F.Reyesas. Po dviejų kėlinių JAV priekyje 45:39.

Trečiajame kėlinyje amerikiečiai bandė pabėgti (55:45), bet ispanai neleido – po S.Lullio tritaškio 50:55. Bet NBA žvaigždės atsakė spurtu 6:0, kurį vainikavo galingas D.Jordano dėjimas (61:50).

Kėlinį pabaigė dar vienas D.Jordano dėjimas. Nors per trečiąją rungtynių atkarpą P.Gasolis pelnė 11 taškų, amerikiečiai priekyje 66:57.

Amerikiečiai ketvirtajame kėlinyje artėjo pergalės link – po P.George'o dvitaškio JAV rinktinė priekyje 70:57. JAV krepšininkai iki finalinės sirenos išlaikė dviženklį pranašumą ir šventė pergalę.

***

Finalas. Londono žaidynių finale JAV krepšininkai šventė pergalę 107:100. Kevinas Durantas tuomet pelnė 30 taškų. Ispanijos rinktinėje Londono olimpiadoje išsiskyrė Pau Gasolis, kuris surinko 24 taškus.

Ispanų kelionė. Ispanija B grupėje startavo dviem pralaimėjimais ir taip sukėlė nemažą suirutę. Ispanai 70:72 nusileido kroatams, o tada 65:66 – olimpiados šeimininkams brazilams. Tačiau tada Ispanija pakeitė kryptį. Pau Gasolio vedama ekipa 96:87 nugalėjo Nigeriją bei sutrypė Lietuvą 109:59. Paskutinėse grupės rungtynėse ispanai šventė pergalę 92:73. Jie B grupėje buvo antri.

JAV kelionė. Amerikiečiams olimpiada pažymėta smagia nuotaika. Netgi tada, kai varžovai atrodė arti, JAV krepšininkai nepanikavo. Jie ir liko nepatyrę pralaimėjimų. JAV komanda olimpiadą pradėjo triuškinamais rezultatais. Kiniją amerikiečiai sutrypė 199:62, Venesuelą – 113:69. Rimtą iššūkį amerikiečiams metė australai. Juos JAV nugalėjo 98:88. Serbus amerikiečiai įveikė 94:91, o prancūzus – 100:97.