Australai sulūžo pusfinalyje: juos sutriuškino Serbija

Tuo metu, kai Lietuvos rinktinės krepšininkai grįžo į Lietuvą, olimpinėje „Carioca“ arenoje jų skriaudikai Australijos žaidėjai bandė žengti istorinį žingsnį – pirmą kartą patekti į olimpiados finalą. Tačiau įspūdingai viso turnyro metu žaidę australai pusfinalyje su Serbija tiesiog sulūžo ir pralaimėjo 61:87 (5:16, 9:19, 24:31, 23:21).

Serbijos rinktinės triumfas<br>AFP/ „Scanpix“ nuotr.
Serbijos rinktinė nepasigailėjo Australijos.<br>AFP/ „Scanpix“ nuotr.
Australijos – Serbijos rungtynių akimirkos.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (18)

Aug 20, 2016, 2:48 AM, atnaujinta May 15, 2017, 10:02 AM

Serbai, kurie į Rio pateko įveikę olimpinę atranką, finale kovos su JAV krepšininkais, kurie pirmajame pusfinalyje 82:76 nugalėjo ispanus.

Serbijos rinktinė, A grupėje užėmusi tik 4-ąją vietą, svarbiausiu momentu įsibėgėjo kaip reikiant – ketvirtfinalyje nugalėjo B grupės lyderę Kroatiją, o pusfinalyje su varžovais neturėjo didesnių rūpesčių.

Australijos rinktinė per pirmąjį kėlinį pelnė vos 5 taškus, iki didžiosios pertraukos surinko tik 14 ir atrodė beviltiškai prieš kovingai rungtyniaujančią Serbiją, kuri po dviejų kėlinių turėjo įspūdingą pranašumą (35:14).

Australai krepšį atakavo vos 21 proc. taiklumu (6/29), per 20 minučių suklydo 11 kartų, o puikiai besigynę serbai dusino bet kokias varžovų pastangas suregzti tikslią ataką. Iš viso Australijos krepšininkai pataikė vos 4 tritaškius iš 31 (14 proc.).

Po didžiosios pertraukos vaizdas nesikeitė – nokdauną patyrusių australų akyse jau nebuvo vilties pakeisti rungtynių ritmą,  po B.Motumo techninės pražangos rinktines jau skyrė 26 taškai (55:29), o ketvirtajame praraja pasiekė ir 30 taškų (68:38).

Nugalėtojams M.Teodosičius pelnė 22 taškus ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus, S.Markovičius (5 rez. perd.) įmetė 14, B.Bogdanovičius (5 rez. perd.) ir M.Raduljica (6 atk. kam.) surinko po 11.

Australams P.Millsas (1/9 trit.) ir B.Motumas įmetė po 13 taškų, J.Ingelsas (5 kld.) 12, A.Baynesas (8 atk. kam.) 7. Australijos rinktinės žvaigždė A.Bogutas surinko vos 4 taškus.