Pasaulio sporto savaitė. Smūgis amerikiečių melagiui ir rekordai

Rio de Žaneiro olimpinės žaidynės nenumalšino geriausių pasaulio lengvaatlečių apetito. Praėjusią savaitę, dar neataušus olimpinėms aistroms, net dvi olimpinės čempionės Ruth Jebet iš Bahreino ir lenkė Anita Wlodarczyk pagerino pasaulio rekordus. Kitas olimpinis čempionas plaukikas Ryanas Lochte sulaukė atpildo už melagingą pranešimą apie apiplėšimą, o kelis Pekino olimpinėse žaidynėse medalius laimėjusius sunkiaatlečius pričiupo dopingo kontrolė.

R.Lochte neteko stambių rėmėjų.<br>Reuters/Scanpix nuotr.

Rolandas V.Eidvilas

Aug 29, 2016, 2:08 PM, atnaujinta May 14, 2017, 3:17 PM

Rugpjūčio 22 d. „Speedo“ sporto prekių bendrovė paskelbė, kad nutraukia paramos sutartį su amerikiečiu plaukiku Ryanu Lochte, kuris per Rio de Žaneiro olimpines žaidynes melagingai pranešė buvęs apiplėštas. Paskui „Speedo“, remti R.Lochte atsisakė dar trys bendrovės.

Rugpjūčio 24 d. Tarptautinė sunkiosios atletikos federacija (IWF) paskelbė, kad atlikus pakartotinius tyrimus draudžiamų medžiagų rasta 11 mėginių, kurie buvo paimti iš 2008 metų Pekino olimpinėse žaidynėse medalius laimėjusių sportininkų. Tarp įkliuvusių – aukso medalius laimėję kinai Cao Lei, Liu Chundong‘as ir Chenis Xiexia, taip pat sunkiaatlečiai iš Rusijos, Baltarusijos, Kazachstano, Azerbaidžano ir Ukrainos.

Rugpjūčio 26 d. Prasidėjo Vokietijos futbolo lygos čempionatas. Pirmosiose rungtynėse čempiono vardą ginantis Miuncheno „Bayern“ nugalėjo Brėmeno „Werder“ 6:0.

Rugpjūčio 27 d. Lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape Paryžiuje Bahreinui atstovaujanti olimpinė čempionė Ruth Jebet pasiekė 3000 m bėgimo su kliūtimis pasaulio rekordą. 19-metė R.Jebet nuotolį nubėgo per 8 min. 52,78 sek. ir daugiau nei 6 sek. pagerino 2008 metais pasiektą rusės Gulnaros Galkinos rezultatą.

Rugpjūčio 28 d. „GP Ouest France“ dviračių lenktynių nugalėtoju tapo belgas Oliveris Naesenas (IAM).

Rugpjūčio 28 d. „Formulės 1“ pasaulio čempionato Belgijos etapo nugalėtoju tapo vokietis Nico Rosbergas („Mercedes“). Jis nutraukė komandos draugo brito Lewiso Hamiltono keturių pergalių seriją. L.Hamiltonui prieš lenktynes dėl variklio keitimo buvo skirta 55 starto pozicijų bauda, tačiau jis užėmė trečiąją vietą ir po 13-ojo etapo liko bendrosios įskaitos lyderiu (232 taškai). N.Rosbergas sumažino atslikimą iki 9 taškų.

Rugpjūčio 28 d. „Vuelta a Espana“ daugiadienių dviračių lenktynių lyderiu po pirmosios savaitės tapo ispanas Davidas de la Cruzas („Etixx-QuickStep“).

Rugpjūčio 28 d. Varšuvoje per Sidnėjaus olimpinės čempionės Kamilos Skolimowskos atminimo varžybas lenkė lengvaatletė Anita Wlodarczyk pagerino kūjo metimo pasaulio rekordą, kurį buvo pasiekusi šį mėnesį per Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. A.Wlodarczyk kūjį numetė 82,98 m.