„Lietkabelis“ Liepojoje įveikė būsimuosius varžovus iš Rusijos

Krepšinio turnyro Liepojoje antrosiose rungtynėse Panevėžio „Lietkabelis“ šeštadienį 93:86 (28:29, 27:16, 22:22, 16:19) pranoko Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ krepšininkus. Su šia komanda bus kovojama ir Europos taurės A grupėje.

S.Galdikas pelnė 21 tašką.<br>kklietkabelis.lt nuotr.

Sep 10, 2016, 6:23 PM, atnaujinta May 13, 2017, 12:27 PM

Sekmadienį „Lietkabelio“ kovoje dėl trečiosios vietos susitiks su Tartu „Rock“ arba Liepojos „Triobet“ ekipa.

Dvikovą sėkmingiau pradėjo Rusijos klubas – 7:2. „Lietkabelis“ neleido varžovams įsibėgėti ir netrukus jau buvo priekyje – 10:9. Nors „Nižnij Novgorod“ susigrąžino pranašumą (18:14), panevėžiečiai rezultatą išlygino (24:24), o po pirmųjų dešimties žaidimo minučių turėjo vos minimalų deficitą – 28:29.

Antrojo ketvirčio pirmoje dalyje vyko kova taškas į tašką, bet „Lietkabelio“ kelios sėkmingos atakos iš eilės leido kiek truktelėti į priekį – 43:39. Toliau sėkmingai žaidę lietuviai susikrovė 7 taškų pranašumą (49:42), o netrukus pirmą kartą pirmavo ir dviženkliu skirtumu – 53:43. Toks jis išliko ir įpusėjus mačui – 55:45.

Po didžiosios pertraukos Panevėžio ekipa kontroliavo situaciją ir sugebėjo atitrūkti iki 72:55. Vis dėlto rusai neketino sudėti ginklų anksčiau laiko ir iki kėlinio pabaigos priartėjo – 67:77.

Lemiamame ketvirtyje „Nižnij Novgorod“ visiškai perėmė iniciatyvą į savo rankas ir ėmė artėti – 38-ąją minutę deficitas ištirpo iki vieno taško – 86:87. Tuomet iniciatyvos ėmėsi Lorenzo Williamsas, kuris pataikė dvitaškį (89:86), o Simo Galdiko dvitaškis su pražanga (92:86) išsprendė visus klausimus.

„Lietkabelis“: Simas Galdikas 21 (13 atk. kam.), Kšištofas Lavrinovičius 19 (18 min., 8 atk. kam.), Donatas Tarolis 11, Lorenzo Williamsas 10 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), Mindaugas Lukauskis ir Benas Madgenas (2/8 metimų) po 8.

„Nižnij Novgorod“: Kenny Boyntonas 17 (1/7 tritaškiai, 5 atk. kam.), Andrejus Kirdiačkinas 15 (7 atk. kam.), Siimas-Sanderis Vene 13, DeAndre Kane‘as 12, Ivanas Strebkovas 11 (3/11 metimai, 6 atk. kam.).