Penki A. Milaknio tritaškiai „Žalgiriui“ nutiesė kelią į finalą Italijoje

Kauno „Žalgiris“ pergalingai pradėjo keturių komandų turnyrą Italijoje. Dešimtojo „Citta di Caorle“ turnyro pusfinalyje žalgiriečiai penktadienį įveikė Trevizo „De‘ Longhi“ ekipą 83:55 (16:18, 26:16, 20:8, 21:13). Šeštadienį turnyro finale Lietuvos čempionai susitiks su Venecijos „Umana Reyer“ arba Retimno „Cretan Kings“ komanda.

A.Milaknis įsmeigė penkis tritaškius.<br>P.Mantauto nuotr.

zalgiris.lt

Sep 16, 2016, 9:20 PM, atnaujinta May 12, 2017, 8:52 PM

Rungtynes atidarė taiklios Renaldo Seibučio baudos, tačiau netrukus žalgiriečiams jau teko lyginti rezultatą po Isaiah Hartensteino ir Edgaro Ulanovo tritaškių (8:8). Po R.Seibučio perimto kamuolio, reido per visą aikštę ir perdavimo per nugarą pasižymėjo E.Ulanovas, Paulius Jankūnas metimui iš toli išvedė Artūrą Milaknį – 13:13. Kėlinio pabaigoje į varžovų 5 taškus dvitaškiu ir įmesta bauda atsakė P.Jankūnas – 16:18.

Antrąjį kėlinį 4 taškais iš eilės pradėjo Augusto Lima, o netrukus sekė Luko Lekavičiaus ir A.Milaknio tolimi metimai – 26:25. Žalgiriečiai pradėjo žaisti agresyviau ir po A.Limos ir I.Hartensteino dėjimų bei R.Seibučio metimo iš vidutinio nuotolio truktelėjo į priekį – 33:27. Renaldas nesustojo terorizuoti varžovų krepšio ir pridėjo dar 5 taškus, po dvitaškį įmetė P.Jankūnas ir Robertas Javtokas – 42:34.

Trečiojo kėlinio pradžioje po du taškus rinko L.Lekavičius, R.Seibutis ir E.Ulanovas, o A.Milaknis smeigė savo trečiąjį tritaškį – 51:37. Keturis taškus pridėjo P.Jankūnas, tritaškį bei vėliau baudą pataikė E.Ulanovas (58:41). Puikiai gynyboje sužaistą kėlinį, per kurį buvo praleisti tik 8 taškai, taikliu tritaškiu užbaigė I.Hartensteinas – 62:42.

Ketvirtajame kėlinyje Trevizo krepšininkų triuškinimą pratęsė Pauliaus Valinsko tritaškis ir metimas iš arčiau bei dar du A.Milaknio tolimi šūviai (73:51). Tik po didžiosios pertraukos aikštelėje pasirodęs Antanas Kavaliauskas savo pirmuosius taškus pelnė dėjimu. Po dar vieno jo dvitaškio žiūrovus dėjimais džiugino P.Valinskas ir I.Hartensteinas, o paskutiniuosius mačo taškus pelnė R.Seibutis – 83:55.

„Žalgiris“: A.Milaknis 15 (5/8 trit.), R.Seibutis 13 (8 rez. perd.), E.Ulanovas 12, I.Hartensteinas 10 (8 atk. kam.), P.Jankūnas 9 (3 per. kam.), P.Valinskas 7 (3 per. kam.), A.Lima 6 (7 atk. kam.), L.Lekavičius 5, A.Kavaliauskas 4, R.Javtokas 2.