V. Garasto taurė liks Klaipėdoje: „Neptūnas“ pamokė „Lietuvos rytą“

Klaipėdoje sekmadienį baigėsi draugiškas krepšinio turnyras Vlado Garasto taurei laimėti, kuri ir liko uostamiestyje. Paskutiniame turnyro mače, kuriame ir sprendėsi taurės savininkas, susitiko Vilniaus „Lietuvos rytas“ ir Klaipėdos „Neptūnas“ – klaipėdiečiai kontroliavo mačo eigą nuo pirmojo kėlinio ir iškovojo pelnytą pergalę – 82:68 (21:16, 25:19, 19:17, 17:16).

Rungtynių akimirkos.<br>R.Vyšniausko nuotr.
D.Loganas.<br>R.Vyšniausko nuotr.
Daugiau nuotraukų (26)

2016-09-18 17:16, atnaujinta 2017-05-12 17:20

„Neptūnui“ norint triumfuoti turnyre reikėjo pergalės bent septyniais taškais, o vilniečiams užteko nepralaimėti tokiu skirtumu arba tiesiog laimėti.

Šios komandos susitiko pirmą kartą nuo tada, kai praėjusio Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezono pusfinalio serijoje „Neptūnas“ 3:2 palaužė vilniečius.

Pirmojo kėlinio penkios minutės klostėsi lygiai, bet tada „Neptūnas“ pradėjo mėtyti tolimus metimus ir greitai atitrūko 19:11.

Padai „Lietuvos rytui“ svilo antrojo kėlinio viduryje, kai  Laurynas Bieliauskas ir Larry Drew smeigė po tritaškį, o Tadas Klimavičius įspūdingai įkrovė iš viršaus su pražanga ir „Neptūnas“ pirmavo 38:18.

Vilniečiai kelis kartus dar sugebėjo sumažinti skirtumą iki 11 taškų, bet tai ir buvo viskas – Klaipėdos komanda, kurią tempė T.Klimavičius ir Martynas Mažeika, arčiau neprisileido „Lietuvos ryto“ ir užtikrintai laimėjo.

Tai buvo pirmasis vilniečių pralaimėjimas pasirengimo etape naujam sezonui. Prieš tai jie laimėjo visas šešerias žaistas rungtynes.

Pirmąją turnyro dieną „Lietuvos rytas“ 81:69 nugalėjo Krasnojarsko „Jenisej“, o „Neptūnas“ 101:71 susitvarkė su Saratovo „Avtodor“.

Antrąją dieną vilniečiai 89:76 įveikė „Avtodor“, bet „Neptūnas“ 89:91 nusileido „Jenisej“ krepšininkams.

„Neptūnas“: Martynas Mažeika 25, Tadas Klimavičius 15, Mindaugas Girdžiūnas 9, Jerai Grantas ir Vytautas Šarakauskas po 8, Mindaugas Kačinas 7.

„Lietuvos rytas“: Drew Gordonas 16, Kennethas Kadji 14, Davidas Loganas 13, Rokas Giedraitis 8, Artūras Gudaitis 6.

Ketvirtasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“ 68:82 (16:21, 19:25, 17:19, 16:17)

T.Klimavičius terorizavo vilniečių gynybą, D.Loganas tempė vilniečius į dugną ir „Neptūnas“ toliau išliko priekyje – 68:54.

Įpusėjus kėliniui galingai į krepšį krovė Jerai Grantas – Klaipėdos ekipa pirmavo 72:57.

Likusi rungtynių dalis jau nieko nepakeitė – abi ekipos susitaikė su rungtynių baigtimi, o vilniečiai nuolat klydo gynyboje.

Trečiasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“ 52:65 (16:21, 19:25, 17:19)

„Neptūnas“ per pirmąją trečiojo kėlinio minutę nubraukė visą vilniečių darbą – įsūdė dar du tritaškius ir jau pirmavo 52:35.

Įpusėjus kėliniui „Neptūnas“ vis dar užtikrintai pirmavo, nors po Drew Gordono tolimo metimo skirtumas kiek sumažėjo – 42:55.

M.Mažeika toliau buvo nesustabdomas – pataikė eilinį tritaškį, pelnė jau 23 tašką ir „Neptūnas“ vėl pabėgo – 61:42.

R.Giedraitis tritaškiu kiek aptirpdė varžovų persvarą – sužaidus tris kėlinius „Neptūnas“ buvo priekyje 65:52.

Antrasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“ 35:46 (16:21, 19:25)

„Neptūnas“ kėlinį pradėjo galingai – Tadas Klimavičius pelnė du taškus su pražanga, M.Mažeika pridėjo tolimą metimą ir privertė Tomą Pačėsą prašyti minutės pertraukėlės – klaipėdiečiai pirmavo 27:16.

Ji nepadėjo – Laurynas Bieliauskas smeigė tritaškį, o T.Klimavičius įspūdingai įkrovė iš viršaus su pražanga ir „Neptūnas“ pirmavo 35:18. Netrukus Larry Drew įsūdė tritaškį – 38:18.

Vilniečiai patys atsakė dviem tritaškiais – pataikė D.Loganas ir K.Kadji – „Neptūnas“ vis dar pirmavo užtikrintai 38:24.

Klaipėdiečiai toliau naudojosi labai skylėti vilniečių gynyba – M.Mažeika tolimu metimu pelnė jau 19 tašką ir tolino klaipėdiečius 45:26.

Vilniečiai suaktyvino gynybą ir iki didžiosios pertraukos sugebėjo priartėti – 35:46.

Pirmasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“ 16:21

Pirmieji taškus pelnė vilniečiai – baudos metimus pataikė Artūras Gudaitis, bet netrukus Mindaugas Girdžiūnas atsakė penkiais taškais iš eilės – 5:2.

Vilniečiai atsakė penkiais iš eilės Kenny Kadji taškais, bet įpusėjus kėliniui, po Martyno Mažeikos tolimo metimo „Neptūnas“ pirmavo 11:19.

Klaipėdiečiai tęsė savo spurtą, kurį pristabdė tik Davido Logano tritaškis. Po pirmojo kėlinio „Neptūnas“ pirmavo 21:16.