Neįtikėtinai karštas LKL startas: D. Adomaičiui – V. Šeškaus antausis

Vargu, ar Lietuvos krepšinio lyga (LKL) galėjo tikėtis dar labiau dramatiško starto. Trečiadienį vieneriomis rungtynėmis prasidėjo 24-asis sezonas ir dvikova tikrai nenuvylė LKL batalijų pasiilgusių sirgalių.

D.Adomaičio (kairėje) ir V.Šeškaus komandos jau LKL sezono starte rimtai susikibo.<br>lrytas.lt montažas.
D.Adomaitis.<br>T.Bauro nuotr.

Sep 21, 2016, 9:34 PM, atnaujinta May 12, 2017, 8:59 AM

Krepšinio šventė pirmiausia nugriaudėjo uostamiestyje, kur praėjusio sezono vicečempionė Klaipėdos „Neptūno“ komanda priėmė Virginijų Šeškų ir Prienų-Birštono „Vytauto“ krepšininkus.

Intrigą „Švyturio“ arenoje buvo galima ranka apčiuopti ir šioje dvikovoje prireikė pratęsimo, kur Klaipėdoje susirinkę sirgaliai buvo priversti pritilti.

„Vytauto“ krepšininkai jau LKL starte sudavė smūgį ambicijų nestokojančiam „Neptūnui“. V.Šeškus dvikovą prieš Dainių Adomaitį laimėjo 79:76 (23:14, 13:21, 12:21, 18:10, 13:10).

Statistika.

„Neptūnas“: J.Baronas 21, M.Girdžiūnas 15, T.Klimavičius (10 atk. kam.) 10, M.Mažeika ir M.Kačinas (12 atk. kam.) po 9, J.Grantas 8, A.Šikšnius, L.Drew po 2.

„Vytautas“: T.Delininkaitis 18, V.Čižauskas 14, S.Kulvietis ir M.Kupšas po 11, M.Linkevičius 7, A.Valeika 6, T.Dimša 4, R.Miniotas ir P.Ivanauskas po 3.

Pražangos. Šių rungtynių dėl pražangų nebaigė penki krepšininkai. Keturi iš jų – „Neptūno“ žaidėjai. D.Adomaitis per rungtynes neteko M.Mažeikos, M.Girdžiūno, T.Klimavičiaus ir L.Drew. „Vytauto“ ekipoje išsibaudavo A.Valeika.

Intriga

Ketvirtąjį kėlinį „Neptūnas“ pradėjo turėdamas 8 taškų pranašumą (56:48). Jį iškart dvitaškiu padidino J.Grantas, bet R.Miniotas atsakė tritaškiu ir „Vytautas“ priartėjo 51:58.

„Vytauto“ krepšininkai turėjo nemažai parako. Kai sužaidus tris minutes M.Linkevičius ėmėsi iniciatyvos, „Neptūno“ gynyba ėmė byrėti.

Jis pataikė tritaškį, o tada pelnė du taškus ir „Vytautas“ atsiliko 56:60.

D.Adomaičiui sunkiai sekėsi ieškoti sprendimų. Galiausiai T.Klimavičius praisžengė puolime, atsirado dar daugiau įtampos.

„Vytautas“ dar labiau spaudė „Neptūną“ ir likus žaisti tris minutes išsiveržė 63:62.

„Švyturio“ arenoje virė tikros aistros.

T.Klimavičius baudų metimais leido „Neptūnui“ išsiveržti 64:63.

Likus žaisti 39 sekundes rezultatas buvo 64:64.

V.Čižauskas paskutinę atakos sekundę prakišo kamuolį S.Kulviečiui, kuris privertė prasižengti L.Drew.

S.Kulvietis pataikė abu baudų metimus – 66:64.

„Neptūnas“ prašė minutės pertraukėlės. Iki mačo pabaigos buvo likę žaisti 17 sekundžių.

D.Adomaitis metimą patikėjo J.Baronui, kuris atšokęs nuo gynėjo metė taikliai – 66:66.

Estafetė buvo perduota „Vytautui“. V.Šeškaus komanda turėjo 11,3 sekundės.

T.Delininkaitis nusprendė atakuoti pats, bet buvo netaiklus. Prireikė pratęsimo.

Pratęsimas

Čia V.Šeškaus plojimų sulaukė V.Čižauskas. Jis pelnė du taškus su pražanga ir privertė išsibauduoti L.Drew. „Neptūnas“ neteko ir antrojo savo įžaidėjo. Kiek anksčiau penkias pražangas surinko ir M.Girdžiūnas.

„Vytautas“ pirmavo 70:66.

„Neptūno“ ataka subyrėjo ir tada V.Čižauskas smeigė tritaškį. Likus žaisti pustrečios minutės „Vytautas“ jau pirmavo 73:66.

M.Mažeika likus žaisti 1 minutę grąžino viltį Klaipėdos komandos gerbėjams. Jis perėmė kamuolį ir pelnė taškus. „Neptūnas“ atsiliko 72:75.

Likus žaisti 27 sekundes „Neptūnas“ skirtumą sumažino iki 73:76. Iškart kovodamas dėl kamuolio puolime prasižengė T.Klimavičius, kuriam tai buvo penktoji bauda.

M.Kupšas pataikė abu metimus – 78:73.

Klaipėdos komandos sirgaliams teko pripažinti pralaimėjimą.