Domanto Sabonio pražanga paskandino „Thunder“ ekipą Madride

Domantas Sabonis stumdėsi iš visų jėgų, griebė kamuolius puolime ir parodė, kad gali pataikyti ir dvitaškius, ir tritaškius, tačiau „Oklahoma City Thunder“ komandoje debiutavęs lietuvis padarė ir klaidų, tarp kurių viena turėjo kone lemiamą įtaką dvikovos baigčiai.

D.Sabonį mėgina sulaikyti „Real“ krepšininkai.<br>AP nuotr.
„Thunder“ ir „Real“ rungtynės.<br>AP nuotr.
J.Mačiulis ginasi prieš R.Westbrooką.<br>AP nuotr.
J.Mačiulis ginasi prieš A.Robersoną.<br>AP nuotr.
J.Mačiulis ginasi prieš S.Adamsą.<br>AP nuotr.
„Real“ ir „Thunder“ rungtynės.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (20)

Oct 3, 2016, 9:16 PM, atnaujinta May 11, 2017, 1:08 PM

Po D.Sabonio pražangos „Real“ klubui pavyko išplėšti pratęsimą, o per jį šeimininkė Madrido „Real“ komanda šventė pergalę 142:137 (22:35, 28:30, 37:30, 39:31, 16:11).

D.Sabonį po rungtynių turėjo guosti jį akyliau nei „Thunder“ treneris Billy Donovanas sekęs tėvas Arvydas Sabonis.

„Thunder“ krepšininkai šiose rungtynėse turėjo net 20 taškų pranašumą, bet „Real“ ekipai pavyko trečiojo ketvirčio pabaigoje sugrąžinti intrigą. Atmosfera įkaito taip, kad NBA klubas su Europos ekipa žaidė taškas į tašką.

„Real“ stebuklingai išplėšė pratęsimą, kai metė tris baudų metimus, o prametus paskutinįjį Sergio Lllullas smeigė kosminį tritaškį. Per pratęsimą „Real“ ugnis svilino „Thunder“ komandą, kuri ant suolo laikė Russellą Westbrooką.

Galiausiai ispanai ir „Real“ marškinėlius vilkintis Jonas Mačiulis siautė bei šventė pergalę.

D.Sabonis šias rungtynes pradėjo tritaškiu, bet finišas nuvylė. Nelemta pražanga ketvirtojo kėlinio pabaigoje prieš Andresą Nočioni tapo vienu svarbiausių rungtynių momentu. A.Nočioni metė tris baudų metimus, tyčia nepataikė paskutinio ir „Real“ atsikovojo kamuolį puolime. Būtent tada Sergio Llullas tritaškiu išplėšė pratęsimą.

D.Sabonis rungtynes baigė anksčiau, nes ketvirtajame kėlinyje surinko šešias pražangas.

D.Sabonis pelnė 7 taškus (dvitaškiai: 2/3, tritaškiai: 1/2). 20 metų 211 cm ūgio Lietuvos rinktinės krepšininkas taip pat atkovojo 5 kamuolius. Tris iš jų – puolime. Jis taip pat atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, padarė klaidą.

J.Mačiulis per 15 minučių pelnė 6 taškus (dvitaškiai: 0/1,  tritaškiai: 1/2, baudų metimai: 3/4), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, kartą prasižengė.

„Thunder“ komandai reikėjo laukti tris kėlinius, kad pajustų pasipriešinimą, kuris galiausiai ir palaužė svečius. Ilgą laiką svečiai pirmavo dviženkliu taškų skirtumu ir atrodė, kad į priekį judėjo pernelyg nepersistengdama.

Trečiojo kėlinio pabaigoje „Real“ susikaupė. Sezoną jau pradėjusi Madrido komanda skirtumą sumažino iki 87:95.

Ketvirtajame kėlinyje „Real“ kibo į atlapus NBA klubui. Po trijų minučių žaidimo šeimininkai atsiliko 100:106. Tarp „Thunder“ ir „Real“ užvirė labai karšta kova ir tai jautėsi sirgalių emocijose.

Kai nuo D.Sabonio pakaušio kamuolys atsidūrė užribyje, Ispanijos komanda atsiliko vos 107:111. Skirtumas greitai sumažėjo iki 109:111, o tada Rudy Fernandezas tritaškiu išvedė „Real“ į priekį – 112:111.

Netrukus Alexas Abrinesas ir Rudy Fernandezas apsikeitė tritaškių serijomis.

Rungtynės intrigą išlaikė iki pat pabaigos, kur D.Sabonio nepatyrimas leido varžovams mesti tris baudų metimus. A.Nočioni prametė paskutinįjį metimą, o tada S.Llullas išlygino rezultatą.

Prireikė pratęsimo, kur efektingiau žaidė „Real“ krepšininkai.

„Thunder“ krepšininkų dabar laukia išvyka į Barseloną. „Barcelona“ ir „Thunder“ žais trečiadienį.

Skaičiai.

„Thunder“: V.Oladipo 34, E.Kanteris 29, R.Westbrookas 18, A.Abrinesas 12, E.Iliasova 11, A.Morrow 8, D.Sabonis ir S.Adamsas po 7, A.Robersonas 6, K.Singleras 5.

„Real“: J.Carrollas 24, S.Llullas 22, O.Hunteris 19, T.Tompkinsas ir A.Nočioni po 16, A.Randolphas 12, R.Fernandezas 11, G.Ayonas ir J.Mačiulis po 6, L.Dončičius 3, F.Reyesas 2.

„Thunder“ – „Real“

Dvitaškiai: 41/66 (62 proc.) – 27/44 (47,7 proc.)

Tritaškiai: 11/29 (37,9 proc.) – 20/37 (54,1 proc.)

Baudų metimai: 22/32 (68,8 proc.) – 28/40 (70 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 36 (12) – 40 (11)

Perimti kamuoliai: 13 – 9

Rezultatyvūs perdavimai: 22 – 32

Klaidos: 17 – 24

Ženklas. D.Sabonis prieš rungtynes kartu su R.Westbrooku pasveikino į „Real“ areną susirinkusius žiūrovus, o tada iškart sugrįžo į aikštę, pasiruošęs kovoti. D.Sabonis pateko į starto penketą.

Sveikinimas. Per pirmojo kėlinio pertraukėlę buvo pasveikintas Arvydas Sabonis, kuris stebėjo sūnaus rungtynes. A.Saboniui buvo įteikti 11-uoju numeriu pažymėti „Real“ marškinėliai.

D.Sabonio ir J.Mačiulio žaidimas.

Pratęsimas. „Real“ – „Thunder“ 142:137 (22:35, 28:30, 37:30, 39:31, 16:11). J.Mačiulis – 6, D.Sabonis – 7.

D.Sabonis jau žaisti negalėjo. J.Mačiulis sėdėjo ant suolo. Bet mūšis virė. Likus žaisti pustrečios minutės šeimininkai pirmavo 133:132. Netrukus „Real“ skirtumą padidino iki 135:132.

„Real“ krepšininkai žaidė kovingai ir galiausiai šventė pergalę.

Ketvirtasis kėlinys. „Real“ – „Thunder“ 126:126 (22:35, 28:30, 37:30, 39:31). J.Mačiulis – 6, D.Sabonis – 7.

J.Mačiulis tritaškiu pradėjo ketvirtį. Jam tai buvo ketvirtasis taškas, po kurio „Real“ prisivijo varžovus 91:97. V.Oladipo atsakė dvitaškiu, bet J.Carrollas smeigė tritaškį. J.Mačiuliui buvo įskaitytas rezultatyvus perdavimas. „Real“ atsiliko 94:99.

„Thunder“ 100 taškų ribą peržengė po V.Oladipo dvitaškio – 101:94.

Netrukus J.Mačiulis „prakišo“ puikų perdavimą F.Reyesui. „Real“ atsiliko 96:101. Buvo sužaistos dvi minutės.

Po minutės aikštėje pasirodė ir D.Sabonis, kuris greitai prasižengė. Tai buvo penktoji lietuvio pražanga.

Sužaidus penkias minutes J.Mačiulis metė baudas. Abu jo metimai buvo taiklūs. „Real“ atsiliko 104:111.

D.Sabonis dalyvavo kovoje dėl kamuolio, bet nei jam, nei jo komandos draugams šio sučiupti nepavyko. Kamuolys nuo Domanto pakaušio atsidūrė užribyje. „Real“ atsiliko 107:111 ir netrukus skirtumą sumažino iki 108:111. D.Sabonis buvo pakeistas.

Likus žaisti 5 minutes „Real“ skirtumą sumažino iki 109:111. J.Mačiulį pakeitė R.Fernandezas, kuris iškart smeigė tritaškį ir šeimininkai išsiveržė 112:111.

D.Sabonis likus žaisti dvi minutes sugrįžo į aikštę. Netrukus jis su komandos draugais stebėjo, kaip R.Fernandezas smeigė tritaškį, tačiau tada šeimininkams atsakė A.Abrinesas. Tada R.Fernandezas jam atsakė tritaškiu, bet A.Abrinesas privertė pašokti R.Westbrooką, kuris ant atsarginių suolo šventė fantastišką komandos draugo tritaškį. „Thunder“ pirmavo 125:119.

D.Saboniui likus žaisti 4 sekundes padarė didelę klaidą. Jis prasižengė šeštąjį kartą ir leido A.Nočioni mesti tris baudų metimus. Lietuvis paliko aikštę.

A.Nočioni pataikė du baudų metimus, o tada tyčia prametė trečiąjį. Šis ėjimas pasiteisino – „Real“ atkovojo kamuolį ir S.Llullas smeigė tritaškį, išlygindamas rezultatą ir išplėšdamas pratęsimą – 126:126.

Trečiasis kėlinys. „Real“ – „Thunder“ 87:95 (22:35, 28:30, 37:30). J.Mačiulis – 1, D.Sabonis – 7.

D.Sabonis ketvirtį pradėjo aikštėje. Kai K.Thompkinsas po 4 minučių žaidimo pataikė tritaškį, „Thunder“ pirmavo 73:56. Per kitą ataką D.Sabonis atkovojo kamuolį puolime ir iškart pelnė du taškus – 75:56.

Sužaidus 5 minutes D.Sabonis prasižengė. „Thunder“ pirmavo 75:61.

D.Saboniui nepavyko susitvarkyti gynyboje su O.Hunteriu. Šis puikiai sužaidė vienas prieš vieną ir pelnė du taškus su pražanga. D.Sabonis buvo priverstas, kai O.Hunteris lengvai pataiko baudos metimą. Sužaidus 7 minutes „Real“ atsiliko 69:81.

Per kitą ataką D.Sabonis pernelyg ilgai svarstė, ką daryti ir galiausiai spaudžiamas sužingsniavo.  B.Donovanas nusprendė lietuvį pasodinti ant suolo.

„Real“ komandai pavyko gerokai sumažinti skirtumą ir tada sirgaliai išvydo beprotišką šūvį. S.Llullas smeigė tritaškį paskutinę sekundę ir „Real“ priartėjo 87:95.

Antrasis kėlinys. „Real“ – „Thunder“ 50:65 (22:35, 28:30). J.Mačiulis – 1, D.Sabonis – 5.

J.Mačiulis antrajame kėlinyje prametė dvitaškį. „Real“ tada atsiliko 22:37. Netrukus lietuvis buvo pakeistas. J.Mačiulis ir D.Sabonis ilsėjosi bei stebėjo, kaip aikštėje kovoja jų komandų draugai. Įpusėjus antrajam kėliniui „Thunder“ pirmavo 48:28.

Likus žaisti šiek tiek daugiau nei keturias minutes į aikštę žengė D.Sabonis. „Thunder“ pirmavo 53:35. Per „Thunder“ ataką nesėkmingai ant parketo leidosi S.Adamsas, kuris paliko aikštę šlubčiodamas.

D.Sabonis dar nebuvo gavęs progos mesti. Likus žaisti tris minutes „Thunder“ pirmavo 57:40.

D.Sabonis puikiai sužaidė po krepšiu. Dengiamas dvejų varžovų jis sugebėjo sužaisti užtikrintai ir pelnė du taškus. Netrukus D.Sabonis atkovojo kamuolį gynyboje ir per ataką metė tritaškį, bet šįkart buvo netaiklus. Likus žaisti minutę „Thunder“ pirmavo 60:44.

Ketvirtį efektingai užbaigė S.Llullas, pelnęs tritaškį per varžovų rankas. „Real“ atsiliko 50:65.

Pirmasis kėlinys. „Real“ – „Thunder“ 22:35. J.Mačiulis – 1, D.Sabonis – 3.

Pirmosios atakos apsiėjo be D.Sabonio. Pirmuosius taškus pelnė centras S.Adamsas. Vėliau prisidėjo ir V.Oladipo. „Thunder“ pirmavo 4:0.

Sužaidus beveik dvi minutes D.Sabonis atliko pirmąjį savo metimą. Lietuvos rinktinės krepšininkas metė tritaškį ir buvo taiklus. „Thunder“ pirmavo 7:3.

D.Sabonis sužaidis 4 minutes atkovojo kamuolį puolime, kai baudos metimą prametė S.Adamsas. Lietuvis iškart atakavo, bet jo metimas iš po krepšio nebuvo taiklus.

Po penkių minučių žaidimo „Thunder“ pirmavo 18:12.

Sirgaliai išvydo gražų D.Sabonio judesį, kai šis atliko puikų perdavimą „Thunder“ lyderiui R.Westbrookui. Ataka baigėsi dėjimu – 20:12. Vėliau D.Sabonis prasižengė.

Sužaidus 7 minutes į aikštę žengė ir J.Mačiulis. Netrukus lietuvis buvo priverstas pražanga stabdyti varžovą. Per kitą ataką J.Mačiulis metė dvitaškį, bet buvo netaiklus. Vėliau J.Mačiulis privertė prasižengti varžovą ir realizavo baudos metimą – 13:26. Netrukus jis metė iš toli, bet nepataikė.

J.Mačiulis žaidė aktyviai. Gynyboje jis atkovojo kamuolį, o kai netaikliai metė L.Dončičius, jis atkovojo kamuolį puolime. Po šios atakos „Real“ atsiliko 15:28. Buvo likę žaisti 3 minutes.

D.Sabonis gynyboje nusprendė kiečiau žaisti prieš varžovą ir prispausti šį prie galinės linijos, bet jis prasižengė. Tai buvo antroji lietuvio pražanga. Netrukus jam teko sėsti ant suolo.

Pirmąjį kėlinį „Thunder“ laimėjo 35:22.

***

Apšilo. D.Sabonis praėjusią savaitę jau žaidė su „Thunder“ komanda, tačiau tai buvo rungtynės ekipos viduje. D.Sabonis pateko į „Thunder“ pagrindinių žaidėjų komandą, kuri žaidė su galimais atsarginiais. Lietuvis pelnė 14 taškų ir sulaukė „Thunder“ žvaigždės Russello Westbrooko pagyrimų.

Šaukimas. D.Sabonis dar prieš kelionę su rinktine į Rio de Žaneiro olimpiadą dalyvavo NBA naujokų biržoje. Ten jis savo vardą išgirdo simboliniu 11-uoju šaukimu. D.Sabonį pasirinko „Orlando Magic“ klubas, tačiau šis iškart atidavė teises į D.Sabonį „Thunder“ komandai.

Išvyko. Kai D.Sabonis sužinojo, kad rungtyniaus „Thunder“ klube, jis turėjo laiko pagalvoti, koks bus jausmas žaisti šalia NBA superžvaigždės Kevino Duranto. Tačiau galiausiai vienas geriausių NBA krepšininkų nusprendė palikti „Thunder“ klubą ir padarė ėjimą, po kurio sirgaliai negali atsigauti ir dabar. K.Durantas prisijungė prie Stepheno Curry ir „Golden State Warriors“ kariaunos.

Draugai. D.Sabonis ir J.Mačiulis dar neseniai kovojo Rio de Žaneiro olimpiadoje. Lietuvos rinktinės krepšininkai tuomet užėmė septintąją vietą.

Rungtynės. „Thunder“ trečiadienį žais rungtynes su „Barcelona“ klubu.

Nostalgija. D.Saboniui Ispanija – labai svarbi. Arvydo Sabonio sūnus čia augo, žaidė Malagos „Unicaja“ jaunimo komandoje ir galiausiai prisijungė prie šio klubo vyrų ekipos. D.Sabonis „Unicaja“ vyrų komandoje žaidė be profesionalios sutarties, tad negavo atlygio, tačiau vėliau galėjo iškeliauti ir žaisti NCAA.