„Žalgiris“ nagais išplėšė pergalę iš Pasvalio, „Lietuvos rytas“ – iš Prienų

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate trečiadienį santykius aikštėje aiškinosi net aštuonios ekipos iš dešimties, kurios varžosi šio sezono šalies elito grupės čempionate. Pirmieji į aikštę išbėgo LKL čempionai Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, kurie išvykoje grumėsi su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“.  Nors po startinio antausio pirmenybėse „Žalgiris“ atsitiesė ir iškovojo tris laimėjimus iš eilės, trečiadienį kauniečiams teko itin neparankus varžovas. Tik ketvirtame kėlinyje galingai sužaidęs šalies čempionas šventė ketvirtąją pergalę LKL čempionate 86:82 (27:29, 22:16, 15:19, 22:18). Sėkmė lydėjo ir vienintelę dar pralaimėjimų neturinčią Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandą. Tragiškai pasibaigė ir ketvirtasis mačas LKL vicečempionui Klaipėdos „Neptūnui“ – jis dar kartą pralaimėjo ir yra lygos autsaideris.

Paulius Jankūnas kaip visada buvo „Žalgirio“ ekipos lyderiu.<br>M.Kulbio nuotr.

Oct 5, 2016, 6:50 PM, atnaujinta May 11, 2017, 10:15 AM

Taškas į tašką vykusiose rungtynėse Pasvalyje žalgiriečiai labiau atitrūko trečiame ketvirtyje, kai pabėgo 58:53. Tačiau baigiantis kėliniui „Pieno žvaigždės“ pasivijo varžovus, o jau tiksint paskutiniosioms ketvirčio sekundėms V.Dilys nuo baudų linijos išlygino rezultatą 64:64.

Nors lemiamą dešimties minučių atkarpą pradžioje geriau sužaidė svečiai ir po dviejų minučių pirmavo 69:64, R.Cvirkos treniruojami pasvaliečiai nepalūžo ir eilinį kartą išlygino rezultatą 69:69.

Likus grumtis 3 minutes, rezultatas ir toliau buvo lygus 75:75 ir žalgiriečių strategas Šarūnas Jasikevičius buvo priverstas pakelti balsą ant savo žaidėjų.

Bene svarbiausias akistatos momentas įvyko likus grumtis 1 min. 24 sek.  - paskutinę atakos sekundę tritaškį įsūdė K.Pangosas ir „Žalgiris“ pabėgo 80:77.

Dar vieną tašką nuo baudų metimo linijos tas pats K.Pangosas pataikė likus grumtis 20 sek. ir „Pieno žvaigždėms“ reikėjo mažo stebuklo. Nors J.Tamulis įsūdė tritaškį

„Žalgiris“ nutraukė dviejų iš eilės „Pieno žvaigždžių“ pergalių seriją.

Žalgiris“: P. Jankūnas 17 (6 atk. kam., 2 blk.), B. Motumas 14 (5/7 dvit.), K. Pangosas 12 (4 rez. perd.), L. Westermannas 12 (4 rez. perd., 2 per. kam.), L. Lekavičius 8 (5 rez. perd.), A. Kavaliauskas 8.

„Pieno žvaigždės“: S. Babrauskas 21 (8 atk. kam.), J. Tamulis 16 (4/9 trit.), A. Agafonovas 12 (6 atk. kam.), E. Dimša 10 (8 atk. kam.).

Savo akistatą trečiadienį žaidė dar LKL pralaimėjimų grafoje nulį turintis Vilniaus „Lietuvos rytas“ – sostinės atstovai Prienuose kovėsi su ambicinga ir nenuspėjama „Vytauto“ komanda. Vis dėlto, „Lietuvos rytas“ įveikė prieniškius 83:79 (23:21, 22:18, 19:15, 19:25).

Nors visus tris kėlinius Vilniaus komanda diktavo savo sąlygas, Prienų atstovai pastoviai kvėpavo į nugarą. Paskutiniame ketvirtyje sostinės krepšininkai buvo įgiję 7 taškų pranašumą, bet likus grumtis 2 min. jis aptirpo iki 70:74.

Paskutinę minutę „Lietuvos rytas“ surengė nedidelį spurtą – atitrūko 78:71 ir per likusias 30 sek. šeimininkai siekė žūtbūt panaikinti atsilikimą – likus žaisti 17 sek.  du taškus su bauda pataikė T.Delininkaitis, o likus iki finalinės sirenos 9 sek. „Lietuvos rytas“ pirmavo tik 81:79. Vis dėlto, sostinės ekipa sostinės komandos kapitono D.Logano dėka atsilaikė ir laimėjo 83:79 bei išliko vienvalde lydere.

Pirmąsias rungtynes „Lietuvos ryto“ gretose trečiadienį sužaidė įžaidėjas Rashaunas Broadusas. Bandomajam laikotarpiui įsigytas amerikietis per 20 minučių pelnė 6 taškus, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, bet 3 kartus suklydo.

„Lietuvos ryto“ sąskaitoje dabar 5 pergalės iš 5, o „Vytautui“ tai buvo trečioji nesėkmė per 5 rungtynes.

“Lietuvos rytas“: D.Loganas 18, D.Gailius (9 atk. kam.) ir A.Gudaitis (8 atk. Kam.) po 17, D.Loganas 16, C.Fisheris 9, A.Jomantas, D.Gordonas ir R.Broadusas po 6.

„Vytautas“: S.Kulvietis ir T.Delininkaitis po 18, M.Linkevičius 13, A.Valeika 10.

„Šiaulių“ sirgaliams, kaip ir „Neptūno“, pirmosios pergalės LKL dar teks palūkėti. Utenos „Juventus“ krepšininkai trečiadienį užtikrintai susitvarkė su Šiaulių miesto komanda 98:79 (19:16, 28:18, 28:24, 23:21).

„Juventus“ klubas nė karto nesivijo „Šiaulių“ krepšininkų – po pirmojo taiklaus metimo visada buvo priekyje arba rezultatas buvo lygus. “Šiaulių“ žaidimas sugriuvo antrajame kėlinyje. Puikią šešių minučių atkarpą „Juventus“ laimėjo 19:3 ir pabėgo į priekį 39:23. Nuo tos akimirkos „Šiauliai“ nė sykio nebuvo priartėję vienženkliu skirtumu.

„Juventus“: A.Bestas 21, V.Šulskis 17 (10 atk. kam.), G.Sirutavičius 15, A.Urbutis 12 (5 rez. perd.), D.Bičkauskis 11, V.Čepukaitis 10 (7 atk. kam.).

„Šiauliai“: M.Bowmanas 26, A.Ampimas 17, D.Sabeckis 10, A.Westas 7 (9 atk. kam.).