Mantas Kalnietis buvo tuščias, bet Milano ekipa Eurolygą pradėjo pergale

M.Kalnietis.<br>olimpiamilano.com nuotr.
M.Teodosičius surinko dvigubą dviženklį.<br>AFP/Scanpix nuotr.

2016-10-13 21:49, atnaujinta 2017-05-10 22:47

Ketvirtadienį tęsėsi pirmasis Eurolygos turas – sužaistos dar trys rungtynės. Sezoną pradėjo ir Mantas Kalnietis su Milano „Emporio Armani“ (1/0). Italijos čempionai namie įveikė ambicijų neslepiantį Tel Avivo „Maccabi“ (0/1) klubą – 99:97 (25:24, 19:20, 28:21, 27:32).

M.Kalnietis aikštėje praleido tik septynias minutes, per kurias pasižymėti nespėjo. Įžaidėjas prametė du tritaškius, bet atkovojo du kamuolius ir atliko tiek pat rezultatyvių perdavimų.

Milano klube rezultatyviausiai žaidė 22 taškus pelnęs Ricky Hickmanas, 18 pridėjo Milanas Mačvanas, 15 – Miroslavas Raduljica, 12 – Alessandro Gentile, o Zoranas Dragičius – 11 taškų.

„Maccabi“ gretose daugiausiai taškų surinko Andrew Goudelockas – 27. 18 pridėjo Devinas Smithas, 15 pelnė Sylvenas Landesbergas, 13 pridėjo Maikas Zirbesas.

Turnyrą sėkmingai pradėjo čempionės titulą ginanti Maskvos CSKA (1/0). Maskviečiai Stambule neturėjo didesnių problemų ir 109:84 (27:18, 30:27, 24:26, 28:13) įveikė „Galatasaray“ (0/1).

CSKA pirmavo visų rungtynių metų, o „Galatasaray“ gynyba nekėlė didelių rūpesčių. Trečiajame kėlinyje šeimininkai sugebėjo sumažinti atsilikimą iki penkių taškų, bet CSKA greitai šovė į priekį ir ketvirtojo kėlinio pradžioje įgijo dvidešimties taškų pranašumą.

Čempionus į priekį vedė įprastas duetas – praėjusio sezono naudingiausias žaidėjas prancūzas Nando de Colo surinko 22 taškus, serbas Milošas Teodosičius surinko 20 ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų. Aaronas Jacksonas pridėjo 16, Vitalijus Fridzonas 15, Kyle'as Hinesas 13 taškų.

Turkams Sinanas Guleras pelnė 16 taškų, o 15 pridėjo Alexas Tyusas. Buvęs žalgirietis Justinas Dentmonas rungtynes pradėjo starto penkete, bet žaidė tik 12 minučių ir pelnė 7 Taškus (2/3 dvit., 1/3 trit.).

Antrojo kėlinio pabaigoje rungtynės buvo sustabdytos – sirgaliai liko nepatenkinti teisėjų sprendimu ir į juos pradėjo mėtyti daiktus. Teisėjai pasišalino iš aikštės ir grįžo tik tada, kai „Galatasaray“ žaidėjui S.Gulerui pavyko nuraminti aistruolius.

Paskutinėse vakaro rungtynėse Stambulo „Darussafaka“ išvykoje 73:70 (17:24, 13:20, 16:8, 27:18) palaužė Belgrado „Crvena Zvezda“ krepšininkus.

Nugalėtojams buvęs žalgirietis Jamesas Andersonas per 14 minučių pelnė 5 taškus (2/2 dvit., 0/2 trit., 1/2 baud. met.).

Turkijos ekipai 19 taškų pelnė Willas Clyburnas, 13 – Dairis Bertanis. Belgrado komandoje išsiskyrė 16 taškų surinkęs ir 9 kamuolius atkovojęs Ognjenas Kuzmičius.

Visi rezultatai:

Milano „Emporio Armani“ – Tel Avivo „Maccabi“ 99:97 (25:24, 19:20, 28:21, 27:32)

Stambulo „Galatasaray“ – Maskvos CSKA 84:109 (18:27, 27:30, 26:24, 13:28)

Belgrado „Crvena Zvezda“ – Stambulo „Darussafaka“ 70:73 (24:17, 20:13, 8:16, 18:27)

Madrido „Real“ – Pirėjo „Olympiakos“ 83:65 (24:17, 18:23, 20:13, 21:12) (žaidė trečiadienį)