„Žalgiris“ startiniame Eurolygos mače krito prieš „Panathinaikos“

Kauno „Žalgirio“ komanda buvo arti to, ko dar nėra pavykę pasiekti Atėnų olimpiniame centre – šioje arenoje įveikti Atėnų „Panathinaikos“ krepšininkus. Startinėse Eurolygos sezono rungtynėse Kauno „Žalgiris“ po atkaklios ir dramatiškos kovos išvykoje nusileido Atėnų „Panathinaikos“ klubui 76:84 (15:20, 15:17, 22:13, 24:33). Tai buvo 21-oji šių komandų akistata Europos krepšinio turnyruose, iš kurių kauniečiai yra laimėję vos dvejas.

Paulius Jankūnas
I.Bourousis praėjusį sezoną fenomenaliai žaidė Ispanijoje.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Oct 14, 2016, 7:17 PM, atnaujinta May 10, 2017, 8:52 PM

Neįtikėtinai atkakliai net tris kėlinius vykusiose startinėse šio sezono Eurolygos rungtynėse nė viena ekipa neatrodė galingai – momentais Atėnų ekipa dominavo aikštėje, bet kaip atsakas – tam tikras atkarpas fantastiškai žaidė žalgiriečiai.

Nė vienai ekipai per tris kėlinius nesisekė įgyti didesnės kaip 5 taškų persvaros, išskyrus antrojo kėlinio paskutinę akimirką, kai po Luko Lekavičiaus kvailos klaidos šeimininkai įsūdė tritaškį ir pirmavo įpusėjus mačui 37:30. Bet jau iškart po didžiosios pertraukos šis atotrūkis sumenko, o „Žalgiris“ net pirmavo 52:51.

Ketvirtame kėlinyje Kauno ekipa per kelias minutes padarė porą klaidų, po kurių „Panathinaikos“ atitrūko 69:62. Žalgiriečiai ir vėl galingai prisiyrė prie šeimininkų – 67:69, bet lemiamu momentu tritaškį pataikė N.Calateas ir likus kovoti 2 min. šeimininkai pabėgo 77:68.

Bet „Žalgirį“ galima buvo pagirti – kauniečiai nenuleido rankų ir iki finalinės sirenos likus 1 min. 24 sek. ir vėl pradėjo kvėpuoti į „Panathinaikos“ nugarą – 77:72.

Vis dėlto, Graikijos klubas išlaikė tam tikrą atotrūkį, kuris neleistų sugrįžti intrigai ir šventė pirmąją pergalę 84:76.

Kauniečiai geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių – po krepšiais susirinko 40 kamuolių, o „Panathinaikos“ – 31. Tačiau „Žalgiris“ padarė 14 klaidų, o šeimininkai – 9.

„Panathinaikos“: Nikos Pappas 19, Chrisas Singletonas (7 atk. kam.) ir Nickas Calathesas (1/5 trit.) po 13, Ioannis Bourousis 11 (6 atk. kam.).

„Žalgiris“: Brockas Motumas 19 (6/10 dvit., 5 atk. kam.), Paulius Jankūnas 13 (8 atk. kam., 23 naud. bal.), Lukas Lekavičius 12, Artūras Milaknis 11, Antanas Kavaliauskas 6 (5 atk. kam.).

Statistika

„Panathinaikos“ – „Žalgiris“ 84:76.

Dvitaškiai: 17/30 ( 57 proc.) – 22/44 (50 proc.)

Tritaškiai:  10/30 (33 proc.) – 6/23 (26 proc.)

Baudų metimai: 20/30 (67 proc.) – 14/16 (87 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 31– 40

Rezultatyvūs perdavimai: 13 – 9

Perimti kamuoliai: 5 – 5

Klaidos: 9 – 14

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: „Panathinaikos“ – „Žalgiris“ 82:76 (20:15, 17:15, 13:22, 33:24).

Kėlinį komandos pradėjo labiau galvodami apie puolimą, nei gynybą ir labiau sekėsi rinkti taškus Atėnų krepšininkams – įpusėjus kėliniui „Panathinaikos“ atitrūko didžiausiu skirtumu 69:62, o labiausiai prie to prisidėjo  N.Pappas. Tačiau kaip ir buvo anksčiau – jei viena ekipa pabėga, kita pasiveja. Lietuviai sukandę dantis skubėjo mažinti atotrūkį ir po A.Milaknio tritaškio persvara ištirpo iki 67:69.

Bet klaidos ir vėl stipriai kirto žalgiriečiams – likus kovoti 3 min. šeimininkai vėl pabėgo 73:67. Vis dėlto, kauniečiai nenuleido rankų ir B.Motumo pagalba artėjo prie Atėnų ekipos – paskutinę minutę svečiai buvo atsilikę 74:78.

Trečiasis kėlinys: „Panathinaikos“ – „Žalgiris“ 51:52 (20:15, 17:15, 13:22).

Reikėjo vos kelių minučių, kad kauniečiai niekais paverstų varžovų pranašumą – 3-iąją minutę rezultatas buvo 37:37. Septintąją minutę „Žalgiris“ dar pirmavo 43:41, bet „Panathinaikos“ ir vėl spurtavo 46:43.

Priešpaskutinę minutę kauniečiai sugebėjo atitrūkti 52:48. Vis dėlto, kauniečiai šios persvaros neišlaikė ir pirmavo po trijų kėlinių 52:51

Antrasis kėlinys: „Panathinaikos“ – „Žalgiris“ 37:30 (20:15, 17:15).

„Panathinaikos“ pabėgo 22:15, tačiau kauniečiai surengė spurtą – du taškus pataikė B.Motumas, tritaškį – E.Ulanovas ir komandas 3 min. skyrė vos taškas – 22:21. Maža to – po L.Lekavičiaus ir B.Motumo taškų „Žalgiris“ 4 min. pirmavo 27:22. Graikų ekipos treneris A.Pedoulakis  suskubo imti minutės pertraukėlę ir tai davė naudos – per minutę žaidėjai išlygino rezultatą ir net išsiveržė į priekį 28:27. Paskutinės minutės buvo padrikos  - tiek viena, tiek ir kita komanda nepasižymėjo taiklumu, tačiau daugiau kamuolių atkovoję po varžovų krepšiais „Panathinaikos“ žaidėjai turėjo antruosius šansus metimams. Likus žaisti 3 sek. kauniečiai turėjo kamuolį, tačiau iš už užribio išmestą, jį nesugraibė L.Lekavičius. Tad „Panathinaikos“ turėjo savo atakai 2,4 sek. ir pataikė tritaškį. Tad po dviejų kėlinių – 37:30 pirmavo šeimininkai.

Pirmasis kėlinys: „Panathinaikos“ – „Žalgiris“ 20:15.

Pirmuosius taškus kauniečiams šio sezono Eurolygoje pelnė A.Kavaliauskas. Tačiau šeimininkai 4 min. pirmavo 5:2. Įpusėjus kėliniui Atėnų klubas pirmavo 7:6, tačiau kauniečiai neatrodė blogai – šeimininkai turėjo mažai progų atakoms be didesnio pasipriešinimo.

Po K.Pangoso tritaškio kauniečiai dar net ir pirmavo 9:7, tačiau baigiantis kėliniui „Panathinaikos“ sugrįžo į lyderio poziciją – 14:11. Nor Kauno krepšininkai siekė lipti ant kulnų graikams, pirmasis kėlinys priklausė Atėnų atstovams – 20:15.

„Panathinaikos“ starto sudėtis: Ch.Singletonas, J.Feldeine'as, J.Gistas, V.Charalampopoulos, N.Calateas.

„Žalgirio“ starto sudėtis: K.Pangosas, A.Kavaliauskas, P.Jankūnas, E.Ulanovas ir R.Seibutis

------------------------

Praėjusį sezoną. Eurolygos reguliariojo sezono grupėje – 3-oji vieta (6 ir 4), „Top 16“ grupėje – 3-oji vieta (9 ir 5), ketvirtfinalyje pralaimėjo Vitorijos „Baskonia“ 0:3. Graikijos lygos finale pralaimėjo Pirėjo „Olympiakos“ 1:3. Graikijos taurės finale nugalėjo Keracinio „Faros“ 101:54.

Optimalus penketas. Nikas Kalathis (JAV, 27, 198), Nikos Pappas (26, 195), K.C.Riversas (JAV, 29, 196, Madrido „Real“), J.Gistas (JAV, 30, 207), Giannis Bourousis (33, 215, Vitorijos „Baskonia“). Treneris Argyris Pedoulakis.

Ką parengė per vasarą. „Panathinaikos“ pradeda naują laikotarpį, kuriame nebebus šio amžiaus „žaliųjų“ simbolio Dimitrio Diamantidžio. 36 metų gynėjas baigė profesionalo karjerą ir Atėnų klubui teks pratintis gyventi be jo.

Po-Diamantidžio era prasideda su nauju-senu treneriu Argyriu Pedoulakiu, kuris pavasarį grįžo į „Panathinaikos“, kai klubo vadovai nusprendė, jog pernai jų priimtas sprendimas pakviesti Aleksandarą Džordževičių nepasiteisino. Atsikratęs serbo trenerio, „Panathinaikos“ atsikratė ir kelių jo pakviestų krepšininkų (Miroslavo Raduljicos, Ognjeno Kuzmičiaus bei kitų), todėl vasarą teko iš peties paplušėti ieškant naujų žaidėjų.

Atėnų klubas į tėvynę sugrąžino Giannį Bourousį, pakvietė net keturis kitose Eurolygos komandose žaidusius amerikiečius Mike‘ą Jamesą, Chrisą Singletoną, K.C.Riversą bei Demetrisą Nicholsą. Tiesa, M.Jamesas sezono pradžioje Atėnų komandai nepadės. Jis spalio pradžioje patyrė rankos traumą.

Įdomu, kad šį sezoną „Panathinaikos“ sudaro tik Graikijos ir JAV krepšinio auklėtiniai.

Šį sezoną. „Panathinaikos“ žaidė dvejas oficialias rungtynes: Graikijos taurės ketvirtfinalyje namie nugalėjo Salonikų PAOK 88:69, sekmadienį Graikijos lygos pirmajame ture namie – debiutantę Patrų „Promitheas“ 81:71 (G.Bourousis 18, N.Pappas 15, Ch.Singletonas 11).

Praeitis. „Panathinaikos“ šiuolaikinėje Eurolygoje žaidžia 16-ąjį sezoną (be pertraukų nuo 2001 m.). 2002, 2007, 2009 ir 2011 m. tapo Eurolygos čempionu, iki šiol laimėjo 224 iš 350 rungtynių.

„Žalgiris“ prieš „Panathinaikos“. Šios komandos Europos turnyruose žaidė 20 tarpusavio rungtynių, per kurias „Žalgiris“ iškovojo 2 pergales (2003 m. lapkritį ir 2015 m. kovą). Praėjusį sezoną abejas rungtynes laimėjo „Panathinaikos“ 91:56 (Atėnuose) ir 75:72 (Kaune).