„Šiauliai“ nelaimi ne tik LKL – nesėkme pradėjo ir FIBA Europos taurę

Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) be pergalių žengiantis „Šiaulių“ klubas nesėkme pradėjo ir FIBA Europos taurės turnyrą. Šiauliečiai išvykoje nerado priešnuodžių Minsko „Cmoki“ ekipos puolimui: Baltarusijos klubas turnyro J grupėje startinėje akistatoje privertė pasiduoti lietuvius 86:71 (20:19, 26:19, 25:16, 15:17).

D.Sabeckis mače Minske įmetė 5 taškus.

2016-10-19 20:29, atnaujinta 2017-05-10 13:59

Tris kėlinius bandę kabintis šeimininkams į atlapus šiauliečiai po trijų ketvirčių atsiliko net 17 taškų skirtumu. Tačiau lemiamą kėlinį susikaupę pradėję „Šiaulių“ atstovai atgaivino intrigą – per 8 minutes leidę „Cmoki“ žaidėjams įmesti tik penkis taškus, lietuviai patys įsūdė 15 ir priartėjo 69:76.

Vis dėlto, baltarusių ekipos legionierių pastangomis šeimininkai atsitiesė, paskutinę minutę pabėgo 81:69 ir dvikovos baigtis tapo aiški. Nuleidę rankas šiauliečiai leido save sutriuškinti 86:71.

„Cmoki“ klubo finansinės galimybės pastaruoju metu yra kuklios, todėl klubas nepajėgia pasikviesti net geriausių Baltarusijos krepšinio auklėtinių ir yra priverstas remtis vidutinio lygio užsieniečiais, kuriuos keičia prieš kiekvieną sezoną. Šiuo metu visą Minsko komandos pagrindinį penketą taip pat sudaro legionieriai, tarp kurių yra ir lietuvis Laimonas Kisielius. Tačiau šiai komandai tai nesutrukdė nurungti „Šiaulius“.

Lietuviai itin tragiškai metė tolimus metimus – pataikė vos 6 iš 22 (27 proc.). Tuo metu baltarusiai į šiauliečių krepšį pataikė 11 šūvių iš 23 (47 proc.)

Daugiausia taškų nugalėtojams pelnė J.Gray'us – 16. Jam talkino D.Joyce'as ir N.Miloševičius – po 11. L.Kisielius įmetė 6 taškus.

„Šiaulių“ komandoje 18 taškų įmetė T.Bowmanas, 13 taškų pelnė N.Ampimas, 11 – D.Pattersonas.

Kitose šios grupės rungtynėse „Podubice“ nurungė Nikosijos APOEL 80:75.