J. Valančiūno pastangos buvo sėkmingos: „Raptors“ atsikratė „Nuggets“ prakeiksmo

„Raptors“ šiaip ne taip sugebėjo įveikti „Nuggets“, o J.Valančiūnas pelnė 12 taškų.<br>AFP nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

2016-11-01 06:08, atnaujinta 2017-05-09 20:12

Toronto Raptors“ ekipą pirmadienį akistatoje su „Denver Nuggets“ klubu į pergalę vedė du krepšininkai, tačiau didžiausių pagyrų sulaukė ne Kanados komandos vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas. Žaidėjų dvejetas – DeMaras DeRozanas ir Kyle'as Lowry pelnė daugiau nei pusę „Raptors“ taškų – 62, o Torontas namie šventė galutinę pergalę 105:102 (33:24, 29:25, 26:35, 17:18). Tai buvo antroji Kanados ekipos pergalė šiame NBA čempionate per tris mačus: be to „Raptors“ galiausiai atsikratė savotiško prakeiksmo, kai daugiau kaip pusantrų metų negalėjo palaužti varžovus iš Denverio.

Lietuvos krepšinio rinktinės vidurio puolėjas J.Valančiūnas su „Nuggets“ galėjo surinkti dvigubą statistiką, tačiau jam pritrūko vos vieno atkovoto kamuolio – lietuvis po krepšiais atsikovojo 9 kamuolius ir pelnė 12 taškų.

Uteniškis šiame mače per 31 minutę įmetė pusę mestų metimų – 6 iš 12 ir pelnė 12 taškų, sugriebė po krepšiais 9 kamuolius (3 puolime), atliko rezultatyvų perdavimą, dukart suklydo, blokavo vieną metimą ir surinko 4 pražangas.

J.Valančiūnas galingai pradėjo akistatą, pelnęs pirmuosius keturis „Raptors“ taškus, o Torontas pirmavo 4:0. Lietuvis pirmojo kėlinio viduryje savo sąskaitą padidino dar dviem taškais, o baigiantis kėliniui D.DeRozano pastangomis šeimininkai jau buvo pabėgę 33:24.

Antrojo ketvirčio pradžioje kanadiečiai buvo susikrovę 17 taškų pranašumą – 50:33, tačiau „Nuggets“ per kitas 15 minučių jį sumažino iki vieno taiklaus metimo ir ketvirtame kėlinyje vyko tikras nervų karas.

Likus septynioms minutėms „Nuggets“ sugebėjo atitrūkti 94:90, o likus penkioms – 99:95.

Ir tik K.Lowry pastangos neleido svečiams kvėpuoti ramiau.

Švieslentei rodant, kad iki akistatos pabaigos lieka 2 min. 23 sek. D.DeRozanas pelnė savo 33-iąjį tašką, o „Raptors“ išlygino skirtumą 101:101.

Tuomet iniciatyvą perėmė K.Lowry, kuris pelnė paskutiniuosius „Raptors“ keturis taškus. Tiesa, žaidėjas vos neprisižaidė...

Besigelbėdami nuo pralaimėjimo, „Nuggets“ pabandė svaidyti tolimus metimus – Danilo Gallinari tritaškis skriejo pro šalį, tačiau čia pat viltį buvo suteikė K.Lowry, kuris įsigudrino pramesti abi baudas.

Bet naudos „Nuggets“ iš šios situacijos nepešė – Emmanuelis Mudiay prametė pratęsimą galėjusį lemti tritaškį. Po šios akistatos D.DeRozanas tapo pirmuoju „Raptors“ žaidėju istorijoje, kuris per pirmus tris sezono mačus rinko po 30 ir daugiau taškų.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 33, Kyle'as Lowry 29, Jonas Valančiūnas 12, DeMarre'as Carrollas 10.

„Nuggets“: Emmanuelis Mudiay, Danilo Gallinari ir Willas Bartonas po 16, Jusufas Nurkičius (18 atk. kam.) ir Jameeras Nelsonas po 13, Nikola Jokičius 12.