„Fenerbahce“ namie nepralaimėjo 655 dienas, tačiau „Uniks“ skėlė antausį

Eurolygos turnyre trečiadienį sužaisti du mačai, po kurių ilgiausiai savo aikštėje nepralaimėjusios komandos vardą prarado Stambulo „Fenerbahce“ klubas.

„Uniks“ iškovojo pergalę<br>euroleague.net
Bobby Dixonas<br>AFP nuotr.

lrytas.lt ir krepsinis.net inf.

Nov 2, 2016, 11:49 PM, atnaujinta May 9, 2017, 5:35 PM

Turkai trečiadienį 71:83 (15:20, 24:23, 23:20, 11:18) nusileido rusų Kazanės „Uniks“ komandai ir taip patyrė pirmąjį pralaimėjimą šio sezono Eurolygoje.

Pergalę Rusijos klubui iškovoti leido fantastiška rungtynių pabaiga. Likus žaisti 4 minutes „Fenerbahce“ dar pirmavo 71:65, tačiau tuomet rusų komanda įspūdingai spurtavo net 11:0 bei prasidėjus paskutinei mačo minutei jau pirmavo 76:71.

Taip Željko Obradovičiaus auklėtiniai prarado ilgiausiai Europoje namuose nepralaimėjusio klubo statusą – „Fenerbahce“ savoje arenoje nebuvo nugalėta net 655 dienas. Pastarąjį kartą „Fenerbahce“ namuose buvo patyrusi pralaimėjimą 2015 metų sausį, kai nusileido Pirėjo „Olympiakos“ komandai.

„Fenerbahce“: Bobby Dixonas 23, Janas Vesely 17, Luigi Datome 12, Kostas Sloukas 10.

„Uniks“: Keithas Langfordas 28 (10 atk. kam.), Artiomas Parakhouskis 20 (12 atk. kam.), Lataviousas Williamsas 10, Quino Colomas 9 (11 rez. perd.).

Pergalę varžovų teritorijoje pasiekė Barselonos „Barcelona Lassa“ (3/2) klubas. Katalonijos ekipa Eurolygos mače Tel Avive 79:69 (20:18, 20:16, 18:13, 21:22) pranoko „Maccabi“ (2/3) ekipą.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui „Barcelona“ turėjo 11 taškų persvarą (58:47), kuri netrukus išaugo iki 20 taškų – 69:49.

Vis dėlto žydų superklubas nesileido mušami savų žiūrovų akivaizdoje ir po spurto 8:0 sumažino deficitą – 57:69.

Tuo įvykiai Izraelyje nesibaigė, nes gero žaidimo bangą pagavę „Maccabi“ žaidėjai ėmė rinkti taškus ir likus 32 sekundėms deficitą sumažino iki 6 taškų – 69:75. Svečiai sugebėjo atlaikyti šturmą ir tiksliais baudos metimais padidino pranašumą bei šventė pergalę.

„Maccabi“: Andrew Goudelockas 19, Devinas Smithas 18 (6 atk. kam.), Coltonas Iversonas 10 (5 atk. kam.).

„Barcelona“: Tyrese’as Rice’as 21, Petteri Koponenas 14, Joey’us Dorsey 11 (11 atk. kam.).