Kaip sekasi Lietuvos krepšininkėms? Europos frontas

Lietuvos moterų krepšinio čempionės Kauno raj. „Hoptrans-Sirenos“ pralaimėjo ir antrąsias Europos taurės rungtynes, o naudingiausiai žemyno turnyruose šią savaitę žaidė dvi vidurio puolėjos vienodais inicialais: Giedrė Paugaitė ir Gintarė Petronytė.

G.Petronytė.<br>D.Umbraso nuotr.

Nov 4, 2016, 11:04 AM, atnaujinta May 9, 2017, 3:28 PM

Čempionės. Stipriausia praėjusio sezono Lietuvos komanda Europos taurės turnyre per du turus patyrė du pralaimėjimus. Antrojo turo rungtynėse „Sirenos“ išvykoje nusileido Izraelio vicečempionei Ašdodo „Maccabi“ ekipai 65:84.

„Sirenos“ trumpai pirmavo tik pirmajame kėlinyje. Iki trečiojo kėlinio vidurio Kauno rajono komanda neleido varžovėms labai nutolti, bet pabaigoje „Maccabi“ pranašumas nebekėlė abejonių.

„Sirenų“ gretose vėl naudingiausiai žaidė vienintelė legionierė Victoria Jarosz. 190 cm ūgio amerikietė pelnė 17 taškų ir atkovojo 11 kamuolių.

Varžovės. Kitame ture „Sirenos“ lapkričio 10 d. žais su daugkartine Eurolygos čempione Vidnojaus „Sparta i K“ komanda. Tiesa, šiais laikais „Sparta i K“ jau nebėra galinga ir Europos taurės turnyrą pradėjo dviem pralaimėjimais.

Vidnojaus krepšininkės pirmajame ture namie nusileido Ašdodo ekipai 60:71, antrajame ture išvykoje beviltiškai pralaimėjo „Cegled“ komandai 50:62.

„Sirenos“ ir „Sparta i K“ yra A grupės autsaiderės, o pirmauja po du kartus laimėjusios Ašdodo bei Ceglėdo komandos.

Į kitą etapą pateks dvi geriausios grupės komandos.

Legionierės. Europos taurės turnyre iš keturių užsienio komandų, kuriose žaidžia lietuvės, pergales iškovojo dvi.

Antrą kartą laimėjo Žeronos „Spar“, namie gana įtikinamai pranokusi Breno „Castors“ ekipą 74:60. „Spar“ vidurio puolėja Kristina Alminaitė pelnė 6 taškus ir atkovojo 5 kamuolius. Pirmąją pergalę į savo sąskaitą įsirašė puikiai žaidusios Giedrės Paugaitės vedama Rygos TTT ekipa. TTT namie nugalėjo Novosibirsko „Dinamo“ komandą 78:59, o G.Paugaitė pelnė 20 taškų ir atkovojo 9 kamuolius.

Kitos dvi lietuvės žaidė labai prastai, o jų ekipos pralaimėjo namie. Pėčo PEAC (Eglė Šikšniūtė taškų nepelnė) nusileido Kaiserio AGU 62:69, Umėjo „Udominate“ (Santa Okockytė pelnė 2 taškus) – „Wasserburg“ 66:99.

PEAC ir „Udominate“ pergalių dar neiškovojo.

Eurolyga. Eurolygoje be pergalių lieka „Mersin“ komanda, kurioje žaidžia Gintarė Petronytė. Trečiadienį tik rungtynių pradžioje trumpai pirmavusi „Mersin“ išvykoje nusileido Kursko „Dinamo“ ekipai 67:73 ir patyrė antrą pralaimėjimą tokiu pat 6 taškų skirtumu.

Vienintelė Eurolygoje žaidžianti lietuvė G.Petronytė buvo viena geriausių rungtynių žaidėjų. Ji pelnė 20 taškų ir atkovojo 9 kamuolius.

Savaitės lietuvės

Giedrė Paugaitė (TTT). G.Paugaitė svariausiai prisidėjo prie pirmosios TTT pergalės. Ji žaidė 33,5 min., pelnė 22 taškus (9/15 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 4/6 baudų) ir atkovojo 7 kamuolius. Lietuvė ypač aktyviai žaidė trečiojo kėlinio pabaigoje, kai esant lygiam rezultatui 43:43, TTT pradėjo galinga spurtą 25:2 ir per kelias minutes sunaikino viešnias iš Novosibirsko.

Gintarė Petronytė („Mersin“). G.Petronytė buvo geriausia Mersino komandos žaidėja. Ji per 36 min. pelnė 20 taškų (6/12 dvitaškių, 2/3 tritaškių, 2/2 baudų), atkovojo 9 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus. Vis dėlto lietuvė nesustabdė savo tiesioginės varžovės N.Ogwumike, pelniusios 21 tašką, atkovojusios 19 kamuolių ir užtikrinusios Kursko ekipos pergalę.

Rasa Žemantauskaitė („Sirenos“). Labiausiai patyrusi Lietuvos čempionių žaidėja buvo labai aktyvi, bet jai pavykdavo ne viskas. R.Žemantauskaitė žaidė 27 min., pelnė 16 taškų (2/8 dvitaškių, 2/5 tritaškių, 6/6 baudų), atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir 5 kartus suklydo.

Savaitės nusivylimas

Eglė Šikšniūtė (PEAC). E.Šikšniūtei buvo itin tamsi diena. Pėčo ekipos vidurio puolėja per 16,5 min. nepelnė nė taško (0/3 dvitaškių), atkovojo tik 2 kamuolius ir gavo 3 pražangas, o daugiau nei tris kėlinius lygiai kovojusi PEAC ketvirtojo kėlinio viduryje leido pabėgti varžovėms iš Kaiserio.

Santa Okockytė („Udominate“). S.Okockytė vieną po kitos dalijo dovanėles varžovėms. Ji labai netaikliai atakavo ir per 33,5 min. pelnė vos 2 taškus (1/4 dvitaškių, 0/4 tritaškių) ir padarė 8 klaidas. 5 atkovoti kamuoliai ir 6 rezultatyvūs perdavimai per triuškinamai pralaimėtas rungtynes buvo menka paguoda.

Moterų Eurolyga. 2-asis turas.

A grupė. Kursko „Dinamo“ – „Mersin“ (G.Petronytė 20, 9 atk.kam.) 73:67, Stambulo „Fenerbahce“ – „Lattes-Montpellier“ 69:63, Prahos USK – Krokuvos „Wisla“ 84:63, Skijaus „Famila“ – Djoro „Uni“ 77:65.

Pirmauja: 1. USK – 2 ir 0, 2. „Dinamo“ – 2 ir 0, 3. „Fenerbahce“ – 2 ir 0, ... 6. „Mersin“ – 0 ir 2. B grupė. Jekaterinburgo UGMK – Šoprono „Uniqa“ 82:61, Orenburgo „Nadežda“ – Vilnevo ESB 58:48, Buržo „Tango“ – Polkovicų CCC 65:60, Salamankos „Perfumerias Avenida“ – „Hatay“ 92:62.

Pirmauja: 1. „Perfumerias Avenida“ – 2 ir 0, 2. „Nadežda“ – 2 ir 0, 3. „Tango“ – 2 ir 0.

Moterų Europos taurė. 2-asis turas.

A grupė. Ašdodo „Maccabi“ – Kauno raj. „Sirenos“ (V.Jarosz 17, 11 atk.kam., R.Žemantauskaitė 16, D.Belickaitė 12) 84:65, „Cegled“ – Vidnojaus „Sparta i K“ 62:50.

Rikiuotė: 1. „Maccabi“ – 2 ir 0, 2. „Cegled“ – 2 ir 0, 3. „Sparta i K“ – 0 ir 2, 4. „Sirenos“ – 0 ir 2.

B grupė. Pėčo PEAC (E.Šikšniūtė 0) – Kaiserio AGU 62:69.

C grupė. Rygos TTT (G.Paugaitė 22, 7 atk.kam.) – Novosibirsko „Dinamo“ 78:59.

F grupė. Žeronos „Spar“ (K.Alminaitė 6, 5 atk.kam.) – Breno „Castors“ 74:60.

H grupė. Umėjo „Udominate“ (S.Okockytė 2) – „Wasserburg“ 66:99.