EUROLYGA

Trečiame kėlinyje „Žalgirį“ sumindžiusi „Darussafaka“ iš Kauno išvyksta laimėtoja

Ir Kauno „Žalgirio“ komanda pateko po Stambulo „Darussafaka“ ekipos girnomis. Išvykose pergales švenčianti Turkijos ekipa tradicijos nepakeitė ir Kaune: Davido Blatto kariauna, penktadienį galingai sužaidusi antrąją rungtynių dalį, patiesė žalgiriečius 83:80 (15:25, 11:10, 35:21, 22:24) ir įsirašė trečiąją pergalę. Tuo tarpu trečiame kėlinyje į duobę patekę žalgiriečiai liko su vienu laimėjimu Eurolygoje ir turi keturias nesėkmes.

„Žalgirio“ ir „Darussafaka“ mačas<br>V.Bitvinsko nuotr.
„Žalgirio“ ekipos ir „darussafaka“ klubo akistatos pradžia<br>V.Bitvinsko nuotr.
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai<br>V.Bitvinsko nuotr.
Kauno „Žalgirio“ ir „Darussafaka“ klubų apšilimas<br>V.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (48)

Nov 4, 2016, 5:31 PM, atnaujinta May 9, 2017, 2:36 PM

Kauno „Žalgirio“ komanda per pirmuosius du kėlinius žaidė beveik iš natų, žinodama visiškai aiškią varžovų strategiją – žaisti ne komandinį, o individualų krepšinį.

Kol gerai veikė kauniečių gynyba, nestrigo puolimas ir visiškai nesisekė svečiams mesti tritaškius, Šarūno Jasikevičiaus ekipa valdė situaciją aikštėje, o antrame kėlinyje net pirmavo 11 taškų skirtumu – 33:22.

Tačiau vaizdas pasikeitė trečiame ketvirtyje, kai varžovai pradėjo pataikyti tolimus metimus, net tris kartus taiklias atakas dar užbaigdavo papildomais baudos metimais.

Stambulo komanda trečiojo kėlinio 7 min. persvėrė rezultatą ir tritaškių dėka pabėgo 59:52. Vien tik tai, kad „Darussafaka“ per vieną kėlinį pelnė kur kas daugiau – 35 taškus – nei per pirmuosius du, pasako, kad kauniečiai nesugebėjo pasirengti tokiam kovos scenarijui.

Kauno komanda arčiausiai svečių buvo ketvirtojo kėlinio 5 min., kai atsiliko 67:69. tačiau ir vėl tolimi metimai bei kauniečių klaidos puolime lėmė, kad varžovai pabėgo 77:70 ir mačo baigtis buvo aiški.

Tiesa, per paskutiniąsias 8 rungtynių sekundes „Darussafaka“ žaidėjai net tris kartus prarado kamuolį, tačiau „Žalgiriui“ pasisekė tik sumažinti skirtumą iki 80:83. „Darussafaka“, kurią treniruoja garsusis Davidas Blattas, iki tol buvusiusdu mačus išvykoje taip pat laimėjo – nugalėjo Belgrado „Crvena Zvezda“ 73:70 ir 94:87 Kazanės „Uniks“, tačiau abu dusyk suklupo namie – prieš Milano „Emporio Armani“ 80:81 ir Stambulo „Anadolu Efes“ 79:84.

Kauno komanda pergale džiaugėsi tik namie, nurungusi Vitorijos „Baskonia“ 78:73. Kitose akistatose, iki šio penktadienio, kauniečiai buvo priversti kapituliuoti: nusileido Atėnų „Panathinaikos“ 76:84, Stambulo „Fenerbahce“ – 68:82 ir Tel Avivo „Maccabi“ – 74:87.

„Žalgiris“: P.Jankūnas (7/9 dvit., 11 atk. kam., 36 n.b.) ir L.Westermannas – po 21, B.Motumas 10, E.Ulanovas 7, L.Lekavičius ir A.Milaknis – po 6.

„Darussafaka“: S.Wilbekinas ir A.Moermanas – po 16, B.Wanamakeris 14, B.Batukas 9, J.Andersonas ir M.Slaughteris – po 8.

Statistika

„Žalgiris“ – „Darussafaka“ 80:83

Dvitaškiai: 19/34 (54 proc.) – 16/33 (48 proc.)

Tritaškiai: 6/16 (37 proc.) – 11/28 (39 proc.)

Baudų metimai: 24/27 (88 proc.) – 18/23 (87 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 33 – 21

Perimti kamuoliai: 5 – 10

Rezultatyvūs perdavimai: 17 – 15

Klaidos: 21 – 14

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Darussafaka“ 80:83 (25:15, 10:11, 21:35, 24:22).

Įsibėgėjusią „Darussafaka“ Kauno komandai stabdyti sekėsi sunkiai – varžovai turėjo 5-7 taškų persvarą, tačiau kėliniui įpusėjus žalgiriečiai sumažino atsilikimą iki 67:69.

Vis dėlto, kauniečiai niekaip negalėjo apsiginti nuo varžovų atakų – likus grumtis 2 min. svečiai pirmavo 77:70, 79:72

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Darussafaka“ 56:61 (25:15, 10:11, 21:35).

Kauniečiams kėlinys prasidėjo nesėkmingai – žalgiriečiai užsižaidė, varžovai po truputį rinko taškus ir 3 min., po J.Andersono tritaškio, iš turėtos 10 taškų persvaros teliko 5 taškai – 39:34.

Tačiau iškart po to L.Lekavičius ir L.Westermannas ėsūdė du tritaškius, pastarasis dar pelnė baudą ir „Žalgiris“ vėl pabėgo – 46:38.

7-ąją min. svečiams atsirišo tolimi metimai ir po A.Moermano tritaškio  skirtimas sumažėjo iki vieno 48:47, o po dar vieno turkų tritaškio – pastarieji jau pirmavo 50:49.

Maža to – įsibėgėję D.Blatto ekipos žaidėjai tiesiog žudė tritaškiais „Žalgirį“, o iš duobės išlipti nesugebantis Kauno klubas tik stebėjo, kaip svečiai iriasi į priekį – 59:52 buvo priekyje turkai.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Darussafaka“ 35:26 (25:15, 10:11).

Atrodo, kad mačo teisėjai nutarė neleisti komandoms rimčiau stumdytis – fiksuoja net ir mažiausius prisilietimus. Kitą vertus, Turkijos ekipos žaidėjai itin dažnai žingsniuoja ir arbitra tą pastebi. Sužaidus 3 min. po P.Jankūno metimo rezultatas buvo 27:17.

Baigiantis kėliniui L.Westermannas padidino kauniečių persvarą iki rekordinės atžymos – 33:22, tačiau „Darussafaka“ žūtbūt siekė sumažinti atslikimą.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Darussafaka“ 25:15.

Per pirmąsias minutes komandos labiau galvojo apie puolimą nei gynybą: kauniečiai 2 min. pirmavo 6:3, tačiau po dar dviejų minučių „Darussafaka“ ekipa po J.Andersono baudų metimo išlygino rezultatą 6:6.

Per pirmąsias 6 minutes kauniečiai siekė diktuoti sąlygas ir tai jiems sekėsi – komandinis žaidimas davė vaisių, „Žalgiris“ buvo priekyje 13:9. Prie to daugiausia prisidėjo L.Westermannas, kuris jau buvo įmetęs 7 taškus.

Nors turkai jau buvo įsijautę ir siekė priartėti – 13:17, paskutinę minutę „Žalgiris“ spurtavo ir pabėgo 22:13, o atsakius varžovams taškais, paskutinę sekundę tritaškį smeigė E.Ulanovas ir po 10 min. kauniečiai pirmavo dviženkle persvara  - 25:5.

„Žalgirio“ starto sudėtis: A.Kavaliauskas, E.Ulanovas, P.Jankūnas, K.Pangosas, L.Westermannas.

„Darussafaka“ starto sudėtis: S.Wilbekenas, B.Wanamakeris, A.Moermanas, F.Aldemiras, J.Andersonas.