Baltijos lygoje nutrūko įspūdinga „Sūduvos“ pergalių serija

Marijampolės „Sūduvos“ komanda antrosiose rungtynėse 23-iajame atvirajame Baltijos moterų krepšinio lygos (BWBL) čempionate trečiadienį svečiuose 67:76 (13:17, 16:24, 19:20, 19:15) nusileido Torunės „Energa“ (Lenkija) ekipai, kurią treniruoja Algirdas Paulauskas. Nugalėtojų titulą ginančios marijampolietės šiose varžybose pralaimėjo po 17-os pergalių iš eilės, įskaitant praėjusio sezono kovas.

Algirdas Paulauskas<br>P.Mantauto nuotr.

Nov 9, 2016, 10:53 PM, atnaujinta Apr 18, 2017, 8:26 AM

Trenerio Rimvydo Samulėno vadovaujamos Lietuvos vicečempionės rungtynių pradžioje atsiliko 0:4, 4:8, 7-ąją min. – 7:14, o pirmąjį kėlinį pralaimėjo 13:17. Be traumuotos pagrindinės įžaidėjos Lenkijos pilietybę turinčios amerikietės Julie McBride rungtyniavusi „Energa“ antrajame kėlinyje laimėjo atkarpą 12:4 ir atitrūko 29:17. Toliau lengviau taškus rinkusios aikštės šeimininkės 19-ąją min. pirmavo 16 taškų skirtumu (41:25), o po dviejų kėlinių komandas skyrė 12 taškų (41:29). Iki didžiosios pertraukos Torunės krepšininkės pataikė beveik 64 proc. dvitaškių metimų (14/22).

Antroje rungtynių pusėje „Energa“ nebeišleido iniciatyvos iš savo rankų. 28-ąją min. aikštės šeimininkės pirmavo 18 taškų skirtumu (59:41), o po trijų kėlinių jų persvara siekė 13 taškų (61:48). „Sūduvai“ tik pačioje rungtynų pabaigoje pavyko kiek priartėti. Be pralaimėjimų žengianti „Energa“ iškovojo trečiąją pergalę.

Geriausiomis rungtynių žaidėjomis pripažintos Laura Svarytė („Sūduva“) ir BWBL sezono rezultatyvumo rekordą pakartojusi amerikietė Kelley Cain („Energa“).

„Sūduvai“ L. Svarytė pelnė 19 taškų (7 atk. kam., 19 naud. b.), Arina Bilocerkivska – 12 (6 rez. perd., 5 atk. kam., 20 naud. b.), Neringa Skadaitė – 11 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), o Rita Milieškienė ir Ieva Šimkutė – po 9.

198 cm ūgio „Energa“ komandos vidurio puolėja K. Cain pelnė 27 taškus (dvitaškiai – 11/15), atkovojo 10 kamuolių ir surinko 36 naudingumo balus. Darxia Morris pelnė 17 (23 naud. b.), Monika Radomska – 11 taškų, o Torunės ekipoje debiutavusios Porshos Harris sąskaitoje – 6 taškai ir 9 atkovoti kamuoliai. Weronika Gajda atliko net 10 rezultatyvių perdavimų.