Eurolygos 6-oji savaitė: nesustabdomas CSKA ir Ž.Obradovičiaus pažeminimas

Čempiono vardą ginantis Maskvos CSKA padidino persvarą prieš persekiotojus, Željko Obradovičius patyrė didžiausią pažemininmą darbo Stambulo „Fenerbahce“ laikotarpiu, Eurolygos blokų karalius Alexas Tyusas užtikrino pirmąją pergalę Stambulo „Galatasaray“ klubui, Milano „Emporio Armani“ surengė tritaškių šou, Bradas Wanamakeris skriaudė jį išgarsinusią komandą, o „Barcelona“ internacionalui pralaimėjęs Kauno „Žalgiris“ nugrimzdo į lentelės dugną.

Ž.Obradovičius turi apie ką pamąstyti.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Rolandas V.Eidvilas

Nov 12, 2016, 2:41 PM, atnaujinta Apr 18, 2017, 3:38 AM

Toks buvo šeštasis vyrų krepšinio Eurolygos turas. Apie jį – skaičiai.

0

Maskvos CSKA pralaimėjimų skiltyje vis dar įrašytas nulis. Dviejų pastarųjų Eurolygos čempionų dvikovoje maskviečiai penktadienį namie nugalėjo Madrido „Real“ klubą 91:90 ir iškovojo šeštąją pergalę.

Šeštajame ture pralaimėjo ne tik „Real“, bet ir Stambulo „Fenerbahce“, todėl CSKA padidino persvarą prieš artimiausius persekiotojus. Net šešios komandos, kurios dalijasi antrąją vietą, turi po keturias pergales. Tai – „Real“, Vitorijos „Baskonia“, Atėnų „Panathinaikos“, „Barcelona“, Stambulo „Darussafaka“ ir „Fenerbahce“.

0

Traumas patyrus Juanui Carlosui Navarro, Pau Ribasui ir Victorui Claverui, „Barcelona“ komandoje neliko nė vieno Ispanijos krepšininko. Ketvirtadienį per rungtynes su Kauno „Žalgiriu“ žaidė keturi amerikiečiai, kroatas, graikas, suomis, švedas, Kipre užaugės bulgaras ir serbas, ant atsarginių suolo dar buvo brazilas. Beje, net pasitelkusi du dublerius, „Barcelona“, kuriai padėti taip pat negali Justinas Doellmanas ir Shane‘as Lawalis, nesudarė viso dvyliktuko. Komandos paraiškoje buvo tik 11 žaidėjų.

1

Po šeštojo turo apatinėse Eurolygos lentelės eilutėse yra vos po vieną kartą laimėję Kauno „Žalgiris“ ir Stambulo „Galatasaray“. Šią savaitę „Žalgiris“ išvykoje nusileido „Barcelona“ ekipai 86:92, „Galatasaray“ namie įveikė Pirėjo „Olympiakos“ komandą 89:87 ir nutraukė penkių pralaimėjimų seriją.

Kitą savaitę autsaideriai kovos akis į akį. „Žalgiris“ ir „Galatasaray“ trečiadienį susitiks Kaune.

2

Šį sezoną trenerius pakeitė du Eurolygos klubai. „Panathinaikos“ atleido Argyrį Pedoulakį ir pakvietė Xavierą Pascualį, o Tel Avivo „Maccabi“ vietoj atleisto Erezo Edelsteino paskyrė jo padėjėju dirbusį Rami Hadarą.

Ketvirtadienį trenerius pakeitę klubai išbandė jėgas tarpusavyje, o pergalę šventė X.Pascualio vadovaujama komanda. „Žalieji“ namie per pratęsimą palaužė „geltonuosius“ 83:75.

Atėnų komanda gana lengvabūdiškai iššvaistė trečiajame kėlinyje turėtą 16 taškų pranašumą, o ketvirtojo kėlinio pabaigoje jau pati turėjo gelbėtis nuo pralaimėjimo. Išgelbėjo paskutinėje atakoje antruoju bandymu kamuolį į krepšį įridenęs Jamesas Gistas. Per pratęsimą „Panathinaikos“ susikaupė ir greitai trimis tritaškiais, kuriuose pataikė amerikiečiai Chrisas Singletonas, J.Gistas bei Demetrisas Nicholsas, pasiuntė varžovus į nokautą.

4

Pagal blokuotus metimus Eurolygoje pirmaujantis „Galatasaray“ vidurio puolėjas Alexas Tyusas šiuo žaidimo elementu mėgavosi ir penktadienį per rungtynes su „Olympiakos“ klubu. A.Tyusas uždengė keturis varžovų metimus, o ypač svarbus buvo jo paskutinysis blokas, kuriuo amerikietis prieš pat finalo sireną „apdovanojo“ varžovų puolėją Giorgą Printezį.

Šis blokas padėjo nuo antrojo kėlinio vidurio visą laiką pirmavusiam „Galatasaray“ išplėšti pirmąją pergalę rezultatu 89:87.

5

Kazanės „Uniks“ lyderis Keithas Langfordas jau penktose rungtynėse pelnė daugiau nei 20 taškų. Ketvirtadienį dar viena amerikiečio auka tapo Belgrado „Crvena Zvezda“, į kurios krepšį rezultatyviausias Eurolygos žaidėjas įmetė 23 taškus (5/14 dvitaškių, 2/5 tritaškių, 7/7 baudų).

K.Langfordas buvo ir lemiamo metimo autorius. Jis likus 16 sek. tritaškiu persvėrė rezultatą 63:62. Paskui „Uniks“ apsigynė nuo atsakomosios atakos, paskutinę sekundę pataikė dar du baudos metimus ir nugalėjo 65:62. Nesustabdomo K.Langfordo vidurkis yra 24,5 taško.

6

Šeštajame ture net šešerios rungtynės baigėsi vienženkliu skirtumu. Keturiuose mačuose nugalėtojai pranoko varžovus 1-3 taškais, dar viename buvo žaidžiamas pratęsimas.

Dviženklis skirtumas užfiksuotas tik dvejose rungtynėse, kurias išvykose žaidė Stambulo klubai. „Anadolu Efes“ pralaimėjo Milano „Emporio Armani“ komandai 92:105, „Fenerbahce“ – „Baskonia“ ekipai 52:86.

7

„Uniks“ ir „Crvena Zvezda“ klubai Europos turnyruose susitiko septynis kartus. Visas septynerias rungtynes laimėjo šeimininkai.

9

Per gėdingai Vitorijoje pralaimėtas rungtynes nė vienas „Fenerbahce“ žaidėjas nesukrapštė nė dešimties taškų. Rezultatyviausiai žaidęs Kostas Sloukas pelnė 9 taškus.

10

CSKA šį sezoną laimėjo visas rungtynes ne tik Eurolygoje, bet ir Vieningoje lygoje. Sudėjus abu turnyrus, „armiečių“ kraityje jau yra 10 pergalių.

10

Maskvoje vykusios rungtynės vėlavo apie 10 minučių. Dėl prasto oro vėlavo lėktuvas, kuriuo į Rusijos sostinę skrido vokietis teisėjas Robertas Lottermoseris. Vis dėlto arbitrui pavyko pasiekti Maskvą, todėl buvo nuspręsta truputį palaukti, kol jis atvyks į areną ir pasiruoš mačui.

11

Bradas Wanamakeris praėjusį sezoną buvo pagrindinis Bambergo „Brose“ pergalių kalvis, bet vasarą amerikietį nusižiūrėjo daug storesnę piniginę turintis „Darussafaka“ klubas. Ketvirtadienį B.Wanamakeris pirmą kartą atstovaudamas Stambulo komandai kovojo prieš jį išgarsinusią Bambergo ekipą ir pelnė 11 taškų.

Gynėjo rezultatyvumas nebuvo stulbinamas, tačiau jis pataikė svarbiausią rungtynių metimą. Likus 31 sek. B.Wanamakeris dvitaškiu persvėrė rezultatą 72:70. Paskui „Brose“ turėjo kamuolį iki pat finalo sirenos (atakai skirtą laiką papildė sąmoningos varžovų pražangos), tačiau pakeisti rezultato nesugebėjo.

13

„Emporio Armani“ komanda ketvirtadienį per rungtynes su „Anadolu Efes“ įmetė 13 tritaškių. Skaičius – nepribloškiantis, bet Milano krepšininkams, kad pataikytų tiek tritaškių, užteko vos 19 metimų. „Emporio Armani“ iš toli atakavo 68,4 proc. taiklumu ir pasiekė šio sezono rekordą. Nenuostabu, kad toliašaudė artilerija sugniuždė varžovus ir „Emporio Armani“ pasiekė įtikinamą pergalę 105:92.

Absoliutus Eurolygos tritaškių taiklumo rekordas yra net 84,6 proc. Jį dar 2003 metais pasiekė „Barcelona“, pataikiusi 11 iš 13 tritaškių per triuškinamai laimėtas rungtynes su Zagrebo „Cibona“.

16

CSKA komanda per rungtynes su „Real“ klubu kelių minučių atkarpą pirmojo kėlinio pabaigoje ir antrojo kėlinio pradžioje laimėjo 16:0. „Real“ pirmavo 26:15, bet pirmojo kėlinio paskutinėmis akimirkomis žioplai leido įmesti Corey Higginsui, o po pertraukėlės maskviečiai toliau rinko taškus, kol išsiveržė į priekį 31:26.

Nuo tada CSKA visą laiką pirmavo (trečiajame kėlinyje – net 14 taškų skirtumu), o „Real“ tik pačioje pabaigoje atkūrė intrigą (ar intrigos iliuziją). Vis dėlto chaotiškoje pabaigoje, kurioje krepšininkai darė tokias klaidas, dėl kokių būtų gėda net vaikų komandoms, Maskvos ekipa išsaugojo pergalę 91:90.

26

Ketvirtadienį rezultatyviausiai žaidė po 26 taškus įmetę ir asmeninius rekordus pagerinę amerikietis Chrisas Singletonas („Panathinaikos“) ir australas Brockas Motumas („Žalgiris“). Abu aukštaūgiai Eurolygoje žaidžia antrą sezoną ir abu pirmą kartą peržengė 20 taškų ribą.

34

Beveik visas rungtynes dominavusi „Baskonia“ penktadienį savo aikštėje sutriuškino „Fenerbahce“ klubą net 34 taškų skirtumu (86:52). Tai – šio Eurolygos sezono didžiausio skirtumo rekordas. Iki šios savaitės didžiausiu skirtumu baigėsi pirmojo turo rungtynės, kuriose CSKA pranoko „Galatasaray“ krepšininkus 25 taškais (109:84).

Treniruojant Željko Obradovičiui „Fenerbahce“ dar niekada nebuvo pralaimėjęs tokiu dideliu skirtumu ir įmetęs tiek mažai taškų.

35

CSKA lyderis Nando De Colo surinko 35 naudingumo balus ir buvo pripažintas naudingiausiu savaitės krepšininku. Prancūzas per 27 min. pelnė 28 taškus (5/8 dvitaškių, 3/4 tritaškių, 9/9 baudų), atkovojo 6 kamuolius ir išprovokavo 9 pražangas. N.De Colo geriausiojo laurai šį sezoną atiteko jau antrą kartą. Jis buvo pripažintas trečiojo turo naudingiausiu krepšininku (tada pelnė 26 taškus ir surinko 32 naudingumo balus).

500

„Maccabi“ komanda per šešis turus įmetė ir praleido po 500 taškų.

Eurolyga. 6-asis turas

„Barcelona“ – Kauno „Žalgiris“ 92:86. T.Rice‘as 20, P.Koponenas 16, A.Vezenkovas 12, M.Erikssonas 11/ B.Motumas 26, P.Jankūnas 12, A.Kavaliauskas 10. 5812 žiūrovų.

Kazanės „Uniks“ – Belgrado „Crvena Zvezda“ 65:62. K.Lagfordas 23, M.Baničius ir L.Williamsas po 10/ N.Woltersas 11, O.Kuzmičius 10. 3000 žiūrovų.

Stambulo „Darussafaka“ – Bambergo „Brose“ 72:70. W.Clyburnas 17, D.Bertanas 15, B.Wanamakeris ir A.Moermanas po 11/ J.Strėlniekas 14, D.Theisas 13, D.Milleris 12, N.Melli 10, 10 atk.kam. 3817 žiūrovų.

Atėnų „Panathinaikos“ – Tel Avivo „Maccabi“ 83:75 (po pratęsimo). Ch.Singletonas 26, N.Kalathis 13, J.Gistas 12/ S.Weemsas 15, A.Goudelockas 14, M.Zirbesas 12, D.Smithas 11, 12 atk.kam. 8300 žiūrovų.

Milano „Emporio Armani“ – Stambulo „Anadolu Efes“ 105:92. R.Sandersas 22, A.Gentile 17, K.Simonas 14, M.Raduljica 13, M.Kalnietis 10/ Th.Heurtelis 18, B.Dunstonas 17, D.Brownas 16, C.Osmanas 14. 10494 žiūrovai.

Stambulo „Galatasaray“ – Pirėjo „Olympiakos“ 89:87. J.Dentmonas 22, J.Diebleris 17, A.Faye 16/ V.Mantzaris 19, G.Printezis 17, Kh.Birchas 16, 11 atk.kam., M.Lojeski 15, V.Spanoulis 14. 4818 žiūrovų.

Maskvos CSKA – Madrido „Real“ 91:90. N.De Colo 28, M.Teodosičius 15, N.Kurbanovas 13/ S.Llullis 21, J.Carrollas 13, J.Mačiulis 11. 12017 žiūrovų.

Vitorijos „Baskonia“ – Stambulo „Fenerbahce“ 86:52. Sh.Larkinas, A.Bargnani ir J.Voigtmannas po 13, J.Blažičius 11, ... T.Sedekerskis 4/ K.Sloukas 9. 14127 žiūrovai.

Rikiuotė: 1. CSKA – 6, 2. „Real“ – 4, 3. „Baskonia“ – 4, 4. „Panathinaikos“ – 4, 5. „Barcelona“ – 4, 6. „Darussafaka“ – 4, 7. „Fenerbahce“ – 4, 8. „Olympiakos“ – 3, 9. „Emporio Armani“ – 3, 10. „Maccabi“ – 2, 11. „Brose“ – 2, 12. „Crvena Zvezda“ – 2, 13. „Uniks“ – 2, 14. „Anadolu Efes“ – 2, 15. „Žalgiris“ – 1, 16. „Galatasaray“ – 1.