M.Kuzminskas žaidė nedaug, bet drąsiai.<br>AP nuotr.
Rungtynių Vašingtone akimirka.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

Nov 18, 2016, 5:46 AM, atnaujinta Apr 17, 2017, 4:28 PM

M.Kuzminskas puikiai išnaudojo jam suteiktas minutes, tačiau tai neįtikino „New York Knicks“ (5 pergalės/ 7 pralaimėjimai) trenerio J.Hornaceko. NBA reguliaraus sezono rungtynėse Niujorko komanda neprilygo vienai silpniausių Rytų konferencijos komandų „Washington Wizards“ (3/8), kuri šventė pergalę 119:112 (24:18, 28:24, 35:23, 32:47). Lietuvos krepšininkas ketvirtadienį pagerino savo taškų NBA čempionate rekordą – per suteiktas aikštėje 7 minutes jis pelnė 8 taškus.

Rungtynių šeimininkai tris kėlinius diktavo savo sąlygas ir sužaidus daugiau nei 30 minučių turėjo įspūdingą pranašumą (87:60). Jiems atsipalaidavus svečiai iš Niujorko rezultatyviai sužaidė paskutinįjį mačo ketvirtį, per kurį pelnė net 47 taškus, tačiau didesnės įtakos rungtynių baigčiai tai neturėjo.

M.Kuzminskas šiose rungtynėse žaidė labai nedaug, bet labai efektyviai. Antrojo kėlinio pradžioje pasirodęs 27-erių lietuvis drąsiai įsiliejo į žaidimą. Nors pirmasis bandymas baigėsi nesėkmingai – prarado kamuolį, tai neišmušė iš vėžių Lietuvos rinktinės nario.

Vos apšilęs kojas puolėjas smeigė tritaškį, kitos atakos metu ataką po B.Jenningso perdavimo užbaigė gražiu dėjimu, o po minutės smeigė dar vieną tritaškį.

Tačiau toks startas neįkvėpė „Knicks“ trenerio, kuris netrukus pasodino lietuvį ant suolo, nuo kurio jis nebepakilo iki pat mačo pabaigos.

Per 7 žaidimo minutes M.Kuzminskas pelnė 8 taškus (1/2 dvit., 2/3 trit.), atkovojo ir perėmė po vieną kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo ir du kartus prasižengė.

M. Kuzminskasvpagerino savo taškų rekordą NBA. Iki šiol daugiausiai taškų – 7 jis buvo pelnęs mače su „Cleveland Cavaliers“.

„Reikia pagirti žaidėjus už kovingumą, tačiau gynyboje mes ir vėl nesusitvarkėme. Ką reiškia tik tai, kad šeimininkai pataikė daugiau kaip 55 procentus metimų ir 15 tritaškių. Tokia statistika lemia pergalę“ – po rungtynių kalbėjo „Knicks“ strategas Jeffas Hornacekas.

Rezultatyviausiai Niujorko komandoje žaidė 27 taškus pelnęs D.Rose'as. 19 taškų įmetė C.Anthony (7/17 metimų), 17 – B.Jenningsas, 16 – K.Porzingis (7/16 metimų).

Vašingtono komandą į pergalę vedė J.Wallas – 23 taškai ir 11 rezultatyvių perdavimų. O.Porteris Jr. pelnė 21 tašką, B.Bealas 18, M.Gortatas (8 atk. kam.) 16.

NBA čempionato mačai:

„Washington Wizards“ – „New York Knicks“ 119:112 (24:18, 28:24, 35:23, 32:47)

„Miami Heat“ – „Milwaukee Bucks“ 96:73 (21:27, 27:21, 19:14, 29:11)

„Houston Rockets“ – „Portland Trail Blazers“ 126:109 (41:29, 21:33, 38:21, 26:26)

„Minnesota Timberwolves“ – „Philadelphia 76ers“ 110:86 (27:18, 34:15, 24:25, 25:28)

„Utah Jazz“ – „Chicago Bulls“ 77:85 (26:25, 17:16, 15:25, 19:19).