„Sūduva“ LMKL čempionate privertė kapituliuoti „Sirenas“

Pergalingai 2016 metus Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) baigė Marijampolės „Sūduva“ (11/1), kuri svečiuose 76:71 (20:27, 25:9, 19:19, 12:16) pranoko Kauno rajono „Hoptrans-Sirenas“ (5/6).

bcsuduva.lt
bcsuduva.lt

Dec 20, 2016, 10:03 PM, atnaujinta Feb 9, 2018, 9:31 PM

Vos sužaidus 11 sekundžių kojos traumą patyrė Greta Tamašauskaitė, kuri marijampoliečių gretose daugiau ant parketo nepasirodė.

Rungtynes dviem taikliais tolimais metimais pradėjo Gintarė Jasiunskaitė ir išvedė šeimininkes į priekį – 6:2. „Hoptrans-Sirenos“ ir toliau demonstravo puikų pataikymą, o įpusėjus ketvirčiui jų pranašumas padvigubėjo – 14:7. Nors „Sūduvai“ buvo pavykę sumažinti deficitą (13:18), tačiau garliaviškės ir toliau bėgo į priekį (22:13) bei pirmavo po pirmojo kėlinio – 27:20.

Keturiais taškais antrąjį kėlinį pradėjusios marijampolietės ženkliai priartėjo (24:27), tačiau Rasa Knyzaitė pelnė dvitaškį su pražanga bei šeimininkės vėl atitrūko – 30:24. Įpusėjus kėliniui Kateryna Dobrikova smeigė tritaškį, Laura Svarytė pridėjo dvitaškį ir „Hoptrans-Sirenų“ pranašumas ištirpo iki minimalaus (34:33), o netrukus viešnios rezultatą persvėrė – 37:34. Kėlinio pabaigoje iniciatyvą perėmė „Sūduva“, kuri prieš antrąją rungtynių dalį buvo priekyje – 45:36.

Po didžiosios pertraukos vyko atkakli kova, tačiau susikrautas pranašumas pirmoje dalyje leido pirmauti „Sūduvai“ – 52:47. Likus žaisti kiek mažiau nei 2 minutes, viešnios pirmą kartą įgavo dviženklį pranašumą (62:51), tačiau „Hoptrans-Sirenos“ ir toliau nestokojo kovingumo. Prieš lemiamą kėlinį komandas skyrė 9 taškai – 55:64.

Lemiamą ketvirtį 8:2 pradėjo „Hoptrans-Sirenos“ ir sumažinusios atsilikimą iki 3 taškų (63:66) ir privertė Rimvydą Samulėną prašyti minutės pertraukėlės. Įpusėjus kėliniui ir toliau virė atkakli kova, tačiau žingsneliu priekyje ir toliau buvo „Sūduva“ – 70:68. Likus žaisti kiek mažiau nei 3 minutes, marijampolietės ir vėl atitrūko (74:68), o likus žaisti minutę komandas skyrė 5 taškai – 76:71. Tolimi „Hoptrans-Sirenų“ metimai skriejo pro šalį, o „Sūduva“ išsaugojo pranašumą – 76:71.

„Hoptrans-Sirenos“: Rasa Knyzaitė 22 (5 atk. kam.), Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė 12, Gintarė Jasiunskaitė ir Gabrielė Gutkauskaitė (5 rez. perd.) po 10.

„Sūduva“: Rita Milieškienė 21 (6 atk. kam.), Laura Svarytė 20 (16 atk. kam.), Ieva Šimkutė 13 (8 atk. kam.), Neringa Skadaitė (9 rez. perd.) ir Kateryna Dobrikova po 10.