Lietuvos jaunimas jau su sidabru – kovos Europos krepšinio čempionato finale

Lietuvos jaunimo krepšinio rinktinė Europos čempionato pusfinalyje kovojo su Vokietija<br>fibaeurope.com

Dec 21, 2016, 6:49 PM, atnaujinta Feb 9, 2018, 9:22 PM

Lietuvos aštuoniolikmečių krepšinio rinktinė, treniruojama Rimanto Grigo, kišenėje turi Europos krepšinio čempionato medalį – sidabrą. Tačiau lietuviai nesirengia sustoti.

Mūsų šalies rinktinė trečiadienį Samsuno mieste vykstančiose pirmenybėse pusfinalyje palaužė iki tol be nesėkmių kovojusią Vokietiją 69:62 (19:16, 12:14, 20:15, 18:17) ir ketvirtadienį grumsis dėl pirmenybių aukso.

Lietuvių varžovais bus prancūzai, kurie kitame pusfinalyje įveikė italus 82:72. Finalas vyks ketvirtadienį 19.45 val.   Lietuva ir vėl sėkmingai pradėjo itin svarbų mačą dėl patekimo į pirmenybių finalą, pirmaudama prie vokiečius 15:5. Vokiečiai buvo kelis kartus priartėję iki Lietuvos komandos, tačiau galingai žaidęs Arnoldas Kulboka neleido oponentams perlaužti įvykių eigos ir antro kėlinio 6 min. mūsiškiai toliau pirmavo dviženkle persvara – 31:21.

Įdomu, kad A.Kulboka iki to momento buvo pelnęs didžiąją dalį Lietuvos ekipos taškų – net 18. Jis pataikė 4 tritaškius iš 8 ir abu dvitaškius. Du taškus krepšininkas pridėjo baudų metimais.

Vis dėlto, favorite akistatoje su lietuviais laikyta Vokietija baigiantis antram kėliniui sugebėjo pasivyti Lietuvą – paskutinę ketvirčio sekundę K.Mushidi pataikė tolimą metimą ir vokiečiai atsiliko tik 30:31.

Trečiame ketvirtyje lietuviai suskubo taisyti padėti  - įgijo 5-7 taškų persvarą, tačiau kaip ir prieš tai buvusių kėlinių pabaigose, vokiečiai sugebėjo pasivyti mūsiškius – 8 min. rinktines ir vėl skyrė vos taškas – 46:45 pirmavo Lietuva.

Ketvirtame kėlinyje lietuviai ir vėl buvo žingsniu arčiau pergalės – 4 min. pirmavo 54:48. Tačiau dar pralaimėjimo kartėlio nė karto nepatyrę vokiečiai spurtavo ir jau po 2 minučių pirmavo 55:54. Ir nuo to momento prasidėjo nervų karas – kova taškas į tašką.

Likus varžytis 2 min. 30 sek. po G.Masiulio pelnyto taško Lietuva vis dar buvo dviem taškais priekyje – 60:58. Maža to, po A.Veličkos taškų, likus kovoti 1 min. 18 sek., mūsiškiai įgijo itin svarią – 5 taškų persvarą.

Kai švieslentėje švietė rezultatas 67:62, o liko žaisti 19 sek.  vokiečiai ėmėsi pražangų taktikos. Jie prasižengė prieš G.Masiulį, šis pataikė vieną baudą, tačiau skirtumas tarp rinktinių padidėjo iki 6 taškų. Varžovai bandė mesti tritaškius, tačiau jie nekrito ir Lietuva galiausiai prasimušė į finalą.

A.Kulboka po pergalės tikino, jog šis mačas jam buvo principinis. „Labai smagu, kad laimėjome. Man tai buvo principinė dvikova, nes žaidžiau prieš draugus. Jie sakė, kad mes nelaimėsime, bet mes įrodėme, kad yra kitaip. Dabar negalvojame apie nieką kitą kaip apie auksą. Manau, kad žaisime su prancūzais“, – lyg žinojęs apie būsimą varžovą aiškino A.Kulboka.

Lietuvai A.Kulboka pelnė 24 taškus, A.Velička 18, G.Masiulis 12, G.Vasiliauskas 7, T.Sedekerskis 6, L.Uleckas 2.

VokietijaiK.Mushidi įmetė 33 taškus, O da Silva 7, B.Hundtas 5.

Europos čempionato C grupėje Lietuva buvo pirma, įveikusi Latviją 62:50, pralaimėjusi bosniams 70:79 ir po pratęsimo palaužusi Izraelį 94:88.  Ketvirtfinalyje lietuviai nugalėjo Rusiją 82:81.

Tuo tarpu Vokietija B  grupėje įveikė Suomiją 92:63, Graikija – 85:70 ir Turkiją 80:70. Ketvirtfinalyje vokiečiai nukonkuravo ispanus 78:74.